alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Müjde açıklandı, ev fiyatları fırladı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Müjde açıklandı, ev fiyatları fırladı!
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 milyon liraya kadar birinci el ev satın alacaklar için 10 yıl vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi verileceğini açıkladı. Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, “Fırsatçılar her zaman devreye girdiği gibi bu dönemde de devreye girdi. Alacağımız evin yerinde zamlandığını görüyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konut finansmanında 3 yeni paketin devreye gireceğini açıkladı ve 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıl vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi verileceğini duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, ev fiyatlarının arttığını söyledi. Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından sonra piyasada fiyatların çok arttığını kaydeden Çelik, “Biz faiz oranlarının düşmesini bekliyorduk ama bu oranda değildi. Alanla satan arasında adeta işlerinin bozulduğunu mal sahiplerinin gayri menkullerine talep olduğundan dolayı fiyatlarında artış yaptığını inşaat maliyetine göre 500 liraya kadar fiyatların arttığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

‘ALAN İLE SATAN ARASINDA KAVGA BAŞLADI’
Fırsatçıların yine devreye girdiğini kaydeden Çelik, “Alan ile satan arasında bir kavga başladı diyebiliriz. Fırsatçılar her zaman devreye girdiği gibi bu dönemde de devreye girdi. Alacağımız evin yerinde zamlandığını görüyoruz bu yüzden vazgeçiyoruz gibi problemler karşı karşıya kalıyoruz. Emlak sitelerindeki fiyatlar adeta uçtu. Mal sahipleri fiyatları yenileme peşinde bugün ne yapacağımızı bilemez durumdayız. Müşterilere vatandaşlara cevap vermekten yorulduk” diye konuştu.
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Rezzepp 12 Mayıs 2022 17:20

Emlakçılar odası olarak ne önlem aldınız da fırsatçılar yine cıktı diyorsunuz en büyük fırsatçı emlakçılar zaten tereciye tere satiyonuz

0 1 Cevap Yaz
Eski26 11 Mayıs 2022 12:56

En büyük kumpası emlakcilar yapiyor

2 8 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir