alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor: Zam yapıldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor: Zam yapıldı!
A
a

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 - 35 oranında zam yapıldığını açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ile yüzde 35 arasında değişen kümülatif artış oranları ile enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı. 3600 ek gösterge meselesi vaat olmaktan çıkarılarak toplu sözleşme maddesi haline getirildi.
Son dönemde kurda yaşanan hareketlilikten kaynaklanan ekonomik dalgalanmalar dolayısıyla toplu sözleşmenin ilgili maddelerinde güncellemeye gerek duyulmuştur. Ancak bu düzenlemeleri hayata geçirirken demokratik bir müessese olan toplu sözleşmenin zaafa uğraması da kabul edilemez.
Bu nedenle yetkili konfederasyon ve sendikalarımızla yaptığımız görüşme sonucunda kamu çalışanlarımızın alım gücünü yükseltmek için toplu sözleşmemizde yer alan enflasyon farkını da dikkate alarak bir sosyal koruma çalışmasını kapsamlı hale getirmeyi ek protokol olarak değerlendireceğiz.
Söz konusu çalışma, sadece doktorları değil bütün sağlık personelini gözeten, bununla da sınırlı kalmayıp tüm kamu personelimizi kapsayacak şekilde enflasyon farkının üzerinde bir sosyal refah düzenlemesi olarak yapılacaktır.
Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzün arkasında durarak, ekonomideki dalgalanmaların kamu çalışanlarımız üzerindeki etkisini bertaraf edecek bu düzenlemeyi en kısa sürede tamamlamak için çalışmalarımız devam etmektedir"
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
CENGİZ 8 Aralık 2021 11:45

BİZ NİYE GÖRMİYORUZ BU HABERİ BAKANLIĞIN SİTESİNDE YOK YALAN HABER YAPINCA SİZİ ALKIŞLIYORLAR MI BİRODA OTURARAK HABER YAPAN YALANCI GAZETECİLER Bakanlığın sitesinde yer alan haber; https://www.csgb.gov.tr/haberler/6-aralik-2021-tarihli-basin-aciklamamiz/

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir