alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Milli Mücadele Döneminden Kalma Siperler Halen Savaşın İzlerini Taşıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Milli Mücadele Döneminden Kalma Siperler Halen Savaşın İzlerini Taşıyor
A
a

Afyonkarahisar’In Bolvadin İlçesine Bağlı Kurucaova Köyünde Bulunan Milli Mücadele Döneminden Kalma Mevziler Halen Daha Savaşın İzlerini Taşıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesine bağlı Kurucaova köyünde Milli Mücadele döneminden kalma mevziler, ilk günkü gibi savaşın izlerini taşıyor.
Bolvadin ilçesindeki Kurucaova köyünde bulunan Türk askerlerine ait Kurtuluş Savaşı mevzileri drone ile havadan görüntülendi. Hakim tepelerde bulanan siperler yaklaşık 2 kilometre boyunca devam ederken, Milli Mücadele yıllarındaki savaşın izleri halen daha hissediliyor.
Bolvadin ilçesi Kurucaova köyünden Selamet Dabanlı, siperler hakkında bilgi vererek, “Burası Paşadağ dediğimiz bölge. Burası Milli Mücadele zamanında Türk askerlerinin mevzilerini kazdığı bir bölge. Afyonkarahisar’ın kurtuluşunda Türk askeri bu alanda siper alıp düşmana karşı mücadele verdiği yer. Buradaki mevziler dağların hakim tepelerinde bulunuyor. Burada yaklaşık 2 kilometreye yakın bir mevzi bölgesi var. Her hakim bir tepede bir mevzi bulunmaktadır” diye konuştu.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat