alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün kimdir?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün kimdir?
A
a

Zeynep Akgün'ün ünü Mihalgazi ve Eskişehir sınırlarını aşmış durumda. Akgün, Mihalgazi Belediye Başkanı seçilmesinin ardından renkli kişiliği ile tüm Türkiye'de tanınır hale geldi. Peki Zeynep Akgün kimdir, kaç yaşındadır? Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün hangi partiden? Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün'ün özgeçmişi haberimizde.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Zeynep Akgün 1976 yılında Eskişehir'de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Sarıcakaya İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Akgün evli ve bir erkek çocuk annesi. 2003 yılında AK Parti Mihalgazi Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. 2004 yılında kadın çiftçilerin ürünlerini değerlendirebilmesi için Sınırlı Sorumlu Mihalgazi Kadınlar Kooperatifi'ni kuran ve  azmiyle tüm kadınlara örnek oluyor.

Eskişehir'in ilçesi Mihalgazi'de 30 Mart'taki yerel seçimlerde Belediye Başkanlığını kazanarak yaşmak ve şalvardan oluşan ilçeye özgü kıyafetiyle koltuğa oturan Zeynep Akgün, renkli kişiliği ile tüm Türkiye'nin dikkatini çekti. Zeynep Akgün, Belediye Meclis üyeliğine talebinin olduğunu ancak AK Parti Genel Merkezi'nin yaptığı anketlerde kendi isminin ön plana çıkması dolasıyla başkanlığa aday olduğunu anlattı. 

Zeynep Akgün kimdir?

Zeynep Akgün: Eşim hep yanımda oldu

"Eşim zaten hiçbir zaman yanımdan ayrılmadı. Halkımızda ise bir şaşkınlık oldu. Çünkü alışagelmiş ataerkil bir toplumuz. 'Kadından belediye başkanı mı olur?' gibi söylentilerle yıpratılmaya çalışıldık. Böyle olduklarından dolayı değil, siyasi bir çekişmeden dolayı. Yoksa ilçemizin eğitim durumu, çalışma durumu kadın ve erkekte çok iyi ama yıpratma mahiyetinde bunu öne sürdüler. Mührün kimde olduğu önemlidir, kadında veya erkekte olduğu değildir. Bunu biraz gözardı ederek kadınlığımızdan dolayı biraz yıpratılmaya çalışıldık."

Zeynep Akgün, Şalvarlı Başkan olarak tanındı

Akgün, muhafazakar bir insan olduğunu için başörtüsü kullandığını belirterek, şunları bildirdi:

"Resmi giyindiğim zaman başörtü kullanırım ama genelde İstanbul'a da Ankara'ya da nereye gidersem gideyim bu kıyafetimi hiç çıkarmadım. Kıyafetim hep aynıdır, hiçbir yerde değiştirmedim. Bu kıyafeti seviyorum, gurur duyuyorum. Bu kıyafeti Osmanlı'nın bir mirası olarak görüyorum. 'Yaşmak' adı verilen beyaz örtüyü kullanıyorum."

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün

"İlçeye kadın eli değdiğini herkes anlayacak"

Akgün, ilçenin eski belediye başkanlarından rahmetli Necdet Ünal'ı kendisine örnek aldığını vurguladı. Göreve başladıktan sonra ilçedeki kurumları gezip eksiklikleri not aldığını kişilerden gelen talepleri de anında değerlendirdiklerini belirten Akgün, şöyle konuştu: "Hizmetleri o şekilde yerine getiriyoruz. Çöplerimiz daha düzenli toplanmaya başladı. İlçemize ayrı bir görünüm gelecek kadın eli değdiğini herkes anlayacak. Evde anneyim, eşime iyi bir hanım olmaya çalışıyorum. Evde otorite hala eşimdedir. Burada da adaletli bir şekilde başkanlık yapmaya çalışıyorum. Rolleri birbirine karıştırmadan, düzgün ve adaletli bir şekilde yönetim anlayışı benimsiyoruz. 

"Zeynep Akgün'e kadınlara örnek olduğu için teşekkür ediyoruz"

Ariman web reklam 2
1000
icon
Aynur efe 11 Ocak 2019 14:24

Belediye Başkanlığı ciddi bir makamdır söylediklerine yazdıklarına ve yaptıklarına dikkat etmek gerekir hele ki bir bayansa bunu daha dikkatli yapmalıdır diye düşünüyorum kendilerine bir bayan olarak hiç yakıştıramıyorum saygılar.

1 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat