alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Mihalgazi Belediye Başkanı'na şok ceza!

Videoyu Aç Mihalgazi Belediye Başkanı'na şok ceza!
A
a

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün’ün kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Haziran 2016’da Facebook hesabından yapılan paylaşım nedeniyle Akgün hakkında dava açıldı. Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada avukatları İsmail Hakkı Civelekler ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener aracılığıyla savunma yapan Akgün, söz konusu paylaşımı 7 Haziran seçimlerinin moral bozukluğu nedeniyle yaptığını belirterek, “Hakaret kastım yoktur. Normalde bu şekilde hakaret içeren ifadeleri internette ve günlük yaşamda söylemem ve paylaşmam. Muhtemelen Facebook hesabımda başkalarınca yazılmış ve paylaşılmış, bu cümleyi hakaret kastım olmadan paylaşmış olabilirim. Ayrıca tamamını da okumadığımı hatırlıyorum. Tahkir kastım yoktur bilinmesini istiyorum” dedi.

Mahkeme Heyeti, Akgün’ü CHP Lideri’ne hakaret suçundan toplam 7 bin 80 lira adli para cezasına çarptırdı. Heyet, beş ay önce verdiği kararda hükmün açıklamasının geri bırakılmasına da karar verdi.

Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün kimdir?

1000
icon
Fatih 5 Ocak 2019 19:00

Eskişehir'in Niran önce CHP den kurtulması lazım

3 0 Cevap Yaz
Recep Tayyip 31 Aralık 2018 01:54

bu belediye başkanının mihalgazi ye ne faydası dokunur?

0 8 Cevap Yaz
Meral Budak 27 Nisan 2018 11:58

Vay be milletin iyi niyetli terbiyeli dediği insanlara bakın nelerle uğraşıyorlarmış.

2 14 Cevap Yaz
Sadık 27 Nisan 2018 11:53

bu memleket yobazlardan bir an evvel kurtulup fabrika ayarlarına dönmek zorunda..

19 20 Cevap Yaz
ılker 27 Nisan 2018 09:10

he heee hemen hesabıma birileri girmiş yalanı.

9 20 Cevap Yaz
galip

Dikkatli okuyun hesabıma başkası girmiş olabilir demiyor. Başkasının yazdığı bir paylaşımı aynen bende paylaşmış olabilirim diyor.

10 1
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat