alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Metale hayat katanlar ESO'da buluştu

Videoyu Aç Metale hayat katanlar ESO'da buluştu
A
a

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO)  sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi. ESO’nun 13. Meslek Grubunu oluşturan ve Metalden Mamul ürünler üreten sanayiciler fuarda bir araya geldi. 

ESO Hizmet Binasında yapılan fuarın açılışında konuşan Başkan Celalettin Kesikbaş, “Eskişehirli sanayiciler birbirlerinin ne yaptığını daha yakından tanısın, iş yükümüzü paylaşalım ve iş yapabilme kültürümüzü geliştirmek için buradayız. Her meslek grubuna yönelik olan fuarlarımız yılbaşına kadar her  Çarşamba düzenlenecek. Sizlerde kendiniz katılımcı olmasanız bile lütfen gelin görün. Geçen hafta 500 üzerinde ziyaretçi ağırladık. Güzel sözleşmelerin yapıldığına şahit olduk” dedi. 

İthal ürünlere son
Aralık ayının ilk haftası yerli malı haftası olduğunu hatırlatan Kesikbaş, bu hafta içerisinde düzenlenecek fuarda sanayicilerin ithal ettiği ürünlerin sergileneceğini belirtti. ESO Başkanı, “Hedefimiz ithal edilen ürünleri yapabilecek yerli firmalarımızı belirlemek. İthal ürünleri yapabilecek kapasiteli firmalarımıza iş yükü kazandırmak. İstiyoruz ki paramız yurt içinde kalsın. Bu anlamda çalışmalar yapacağız” diye konuştu. 

Sanayicinin hizmetindeyiz
13 Meslek Komitesi ve ESO Meclis Üyesi Bora M. Osmalı ise fuarın açılışında yaptığı konuşmada, “Hep beraber güzel işler başaralım istiyoruz. Gerçekleştirmek istediğiniz fikirleri meclise taşıyabilmeliyiz. En alttan en üste ne yapmak gerekiyorsa birlikte başarmalıyız. Hangi firma ne iş yapıyorsa destek olmak istiyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat