alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Mayıs 2019'da bitecekti! Eskişehir onu bekliyor...

Videoyu Aç Mayıs 2019'da bitecekti! Eskişehir onu bekliyor...
A
a

Eskişehir Gündüzler Barajı'nın 2019 yılının Mayıs ayında bitmesi bekleniyordu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi verilerine göre, ülke ekonomisine yıllık 5.120 520 TL. Katkı, 250 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenen ve depolanacak su ile 12,020 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak Gündüzler Barajı ödenek bekliyor.

Eskişehir haberleri... Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, ödenek yetersizliği nedeniyle duran baraj inşaatının, bir an önce tamamlanması için, Tarım ve Orman Bakanı’na Eylül ayında verdiği yazılı soru önergesine, 4 ay sonra gelen cevap üzerine, baraj inşaatını yerinde inceledi.

Bakan Pakdemirli’den gelen yazılı cevapta, betonarmesinin %23’ünün tamamlandığı ve çalışmaların devam ettiği söylenen barajda, uzun süredir çivi dahi çakılmadığını belirten Süllü, ne zaman bitirileceği sorusuna ise cevap alamadıklarını açıkladı.

Dr. Jale Nur Süllü, Mayıs 2019 yılında bitirilmesi gereken barajın tamamlanmamasının, ülke ekonomisi ve bölge tarımı için büyük kayıp olduğuna dikkat çekerek iktidara çağrıda bulundu: “Kanal İstanbul gibi çılgın rant projeleri yerine, halkın derdine derman olacak yarım kalan projelere ödenek yaratarak tamamlayın”
1000
icon
1453 13 Ocak 2020 01:33

Yok caanıımm seçimden önce güzergah değiştirerek alelacele başlayan trenvay çalışmalarının bitip trenin çalışmasını bekliyoz artık.

0 0 Cevap Yaz
DKC 12 Ocak 2020 16:13

Bu siyasi çekişme ortamında, sen ben kavgasında, rövanş siyaseti içerisinde daha çooooook bekleriz. Nerde çekişme var, nerde oldu diye soracaklara, bakınız( ILICA BARAJI SU KAYNAĞI PROJESİ )

1 2 Cevap Yaz
tarafsız yorumcu 12 Ocak 2020 13:38

1 ve ya 2 sene geçse de bu baraj biter ama önce belediyeler ara sokakları ve ana caddelerdeki çukurları düzeltsin. Onları da söyleyin sayın vekilim

3 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat