alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2
Fashion Eskişehir masaüstü

Velev ki siyaset...

Eskişehir'de artan kira fiyatları sadece hemşehrilerimizi değil, aynı zamanda öğrencileri de çok kötü etkiliyor

25 Eylül 2021 09:34
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de artan kira fiyatları sadece hemşehrilerimizi değil, aynı zamanda öğrencileri de çok kötü etkiliyor. Kiralardan şikayet etmek, öğrenci olmanın doğasında vardır. Bizim zamanımızda da "Ah şu kiralar" derdik, ancak eninde sonunda da başımızı sokacak bir dam altı bulurduk. Hiçbir dönemde böyle olmamış, ülke genelinde on binlerce gecimiz sokaklara düşmemişti. Bakalım yeni Türkiye'de daha neler göreceğiz. Hindistan gibi olduk vesselam... Allah beterinden saklasın. Son olarak Bağlar Mahallesinde bir grup öğrenci fahiş kira paraları ve devlet yurtlarının yetersiz olmasını protesto etmek için bir parkta yatarak, tepkilerini dile getirdiler. Öncelikle öğrencileri tepeden tırnağa kadar haklı buluyorum. Birileri İstanbul Boğazı'nda lüks içinde viski bardaklarını yuvarlarken, gariban öğrenciler sokaklarda titreyerek sabahlıyor. Şimdi birileri bu haklı talebi görmezden gelerek, "Ama o öğrenciler siyaset yapıyor" diyor. Bu cevabı duyunca aklıma 2000'li yılların başına kadar yaşadığımız baş örtüsü zulmü geldi. Maalesef üniversite öğrencilerimizin bile baş örtüsüne karışan, zulüm dolu günleri de gördük. Çok şükür o günler geride kaldı ve bir daha da geri gelmeyecekler. Zira o yıllarda baş örtüsüne karşı çıkanlar bile – küçük bir azınlık hâriç – samimi bir şekilde hata ettiklerinin farkına vardılar. İşte o yıllarda bazı kişiler baş örtüsüne karşı çıkıyor, "Buna baş örtüsü denmez, türban denir. Türban bir siyasi simgedir" diyorlardı. Hiç unutmam; bugün Cumhurbaşkanı olan dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan bu kişilere tarihi bir cevap vererek, "Velev ki siyasi simgedir. Ne olacak?.." demişti. Şimdi kalacak yurt sorunu olan öğrenciler parkta yatarak protestoda bulunuyor. Babalarının, annelerinin ödediği vergilerin neden saraylara harcanıp da, öğrenci yurduna harcanmadığının hesabını soruyorlar. Birileri de, "Ama bu öğrencilerin derdi siyaset" diyor. Sanki siyaset yapmak suçmuş gibi. Tıpkı daha dün mazlumların hakkını koruyan Tayyip Erdoğan gibi biz de "Velev ki siyaset yapıyorlar. Ne olacak?.." diyoruz.

Maduro gibi olmayalım
Yaklaşık 3 ayda bir, yaşanan ekonomik krizin suçunu başka kesimlere atıyoruz. Şimdi hedefte 5 büyük market varmış. İktidar marketlerin keyfî olarak zam yaptığını, aslında çok müthiş bir iktidar olduğunu, ancak şu kötülük dolu dış ve iç güçlerin ekonomiyi batırdığını iddia ediyor. Neyi iddia ettikleri pek önemli değil. Zaten bu tip palavralara da inanan kalmadı artık. Ancak ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız, o da birilerinin kendi söylediği palavralara kendisinin inanıp, gidip market fiyatlarına karışmaya kalkması... Şimdi lafı hiç uzatmayalım ve "Market fiyatlarına devlet eliyle müdahale etmek" adlı dâhiyâne ve evvelden hiçbir Allah'ın kulunun aklına gelmemiş olan, ancak efendimiz hazretlerinin aklına gelen bu müthiş planın küçük bir örneğini verelim. Bu süper – cin zekalı fikri son olarak Venezuela Diktatörü Maduro uyguladı. 3 gün sonra market raflarında gıda ürünü kalmadı. Gıda ürünleri karaborsaya düştü ve daha da pahalılandı. İnsanlar parasıyla ekmek almak için birbirleriyle yumruklaştı. "Aman" diyelim; masallarınızla milleti kandırın ama kendinizi kandırmayın. Yoksa Maduro gibi madara olursunuz.
Ariman web reklam 2
1000
icon
vahvah 26 Eylül 2021 10:03

Cumhuriyet devri hiç bu kadar yurt görmemiştir kimse dışarıda kalmamıştır kalanlar babaları zengin aklına eseni yapacak yanlız kendini düşünen zavallılardır iyi tanıyın öyle yazın

3 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat