alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Uyuşturucu tehlikesi kapıda

Bursa karayolundaki polis uygulama noktasında durdurulan bir araçta 3 şahıs yakalandı

11 Ağustos 2021 08:34
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Bursa karayolundaki polis uygulama noktasında durdurulan bir araçta 3 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerinde ve araçta yapılan aramalarda, 548 gram metamfetamin ele geçirildi. Yakalanan üç kişiden MÇ. adlı kişinin tutuklu yargılanacağını öğrendik. Diğer iki sanık tutuksuz yargılanacakmış. Elbette polis ne tip deliller buldu, savcının ve mahkemenin elindeki deliller neydi bilemeyiz. Ancak uyuşturucuyla yakalanan kişilerin kolayca salıverilmesi toplumu rahatsız ediyor. Bu konuda devletimizin aldığı tedbir ve cezaların yetersiz olduğunu görüyoruz.

Metamfetamin ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bir uyuşturucu türü. Hitler zamanında askerlerin tahammül gücünü artıracağı düşünülerek ordulara dağıtılmış. Fakat korkunç etkileri görülünce geri toplanmış. 90'lı yıllarda Amerika'da yaygınlaşmış. Korkunç yıkıcı bir uyuşturucu. Yakalanan 548 gramlık miktar da bir hayli yüksek. Narkotik polislerini tebrik ederiz.

Kim demiş "Felaket geliyorum demez" diye. Felaketler "Geliyorum" diyor. Eğer ki bilimadamlarını 2000'li yılların başında dinleseydik, pandemiye karşı tedbir alırdık. Şimdi yine büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Bunun adı metanfetamin. Uyuşturucuyla mücadele, "Polis yakalayıversin kardeşim" diyerek yapılamaz. Aklımızı başımıza toplamalıyız.

 

Koca mahalle karantinaya alındı

Hem Türkiye'de hem Eskişehir'de salgın hastalıktan kaynaklanan vaka sayılarında artış gözlemleniyor. Son olarak Alpu ilçesine bağlı Uyuz Hamam mahallesinde vakalar artınca, bölgenin karantinaya alınmasına karar verildi. Alpu Kaymakamlığı'nın talimatı ile ilçede ilçede 14 günlük karantina başladı. İlçeye giriş ve çıkışlar zorunlu haller dışında kapatıldı.

Halkın çoğunluğu iki doz aşı olmasına karşın neden vaka sayılarında korkutan bir artış oluyor. Peki bu artışlar neden kaynaklanıyor. Birincisi aşı olmayanlar, hastalığın yeni varyantlarının türemesi için uygun bir ortam sağlıyor. Yani aşı olmayanlar, en büyük zararı kendilerine ancak çevrelerine de zarar veriyorlar. Bir diğer sebep ise maske – mesafe ve hijyen kurallarına eskisine göre tam olarak riayet edilmemesi. Son olarak kevgire dönmüş sınırlarımızdan akın akın memlekete gelen Afganlar. Siz bu adamların aşı olduğunu mu zannediyorsunuz. Muhtemelen hemşirenin elinde aşıyı görseler, piyade tüfeği filan zannederler. Ülkemize sadece uyuşturucu, terörist ve suçlu girişi olmuyor. Afgan mülteciler aynı zamanda hastalığın hızla artmasına da neden oluyor.

 

Halk hükûmete katılmıyor

Ülkemiz giderek bir mülteci barınağına dönüştü. Sıkıntı o kadar büyük ki toplumun çok geniş bir kesimi, AK basının algı operasyonlarına karşın, bu işgal seviyesine gelen akınlara karşı çıkıyor. Son olarak Avrasya Araştırma Merkezi'nin Temmuz ayında yaptığı araştırmalar ortada. Buna göre Türk Halkı'nın yüzde 92,3'ü, "Açalım Avrupa kapılarını gitsinler" diyor. Yine mültecilerin önümüzdeki yıllarda daha büyük sorunlara yol açacağını düşünenlerin oranı yüzde 85,5... Bu rakamlar Millet İttifakı'nın aldığı veya alacağı oyla açıklamanaz. Demek ki AK Partili ve MHP'li seçmenlerimiz de dâhil, hiçkimse mültecileri ülkemizde istemiyor. Ancak bir "Üst akıl" Türk Milleti'nin isteklerini hiç ama hiç umursamıyor...

 

 

Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat