alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

UKOME toplantıları da canlı yayınlansın!

Odunpazarı Belediye Meclis’inde konu bir ara yine trafik konusuna geldi. Başkan Kazım kurt, trafik sorunu ile ilgili şu tespiti yapıyor...

6 Ekim 2021 09:43
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediye Meclis’inde konu bir ara yine trafik konusuna geldi. Başkan Kazım kurt, trafik sorunu ile ilgili şu tespiti yapıyor:
-Trafik denince akla demokratik olmayan yollarla belediyeleri nasıl zora sokarız mantığı var artık. UKOME’de merkezi hükümetin temsilcisi daha çok olduğu için büyükşehir belediye başkanına rağmen siz çözebilirsiniz. Niye çözmüyorsunuz?
Bu sorunun ardından Başkan Kurt, şimdiye kadar pek de dikkatimizi çekmeyen bir cümle kullanıyor:
-UKOME toplantısına gelen memur, cep telefonunu önüne koyuyor. Konuşmalar canlı yayınlanıyor. Haber geliyor. Ret, kabul ona göre karar veriyor. Demek ki UKOME toplantılarına gelen memurun karar verme yetkisi yok!
…/…
Bu konuya çözüm bulunması için iki önerim var…
Birinci önerim, telefonla konuştuğu kişinin doğrudan toplantıya katılması…
İkincisi UKOME toplantıları canlı yayınlansın, en azından mesajla işler daha hızlı yoluna girer…
Kurt’tan bir eleştiri de Emniyet Müdürlüğü’ne…
-Tarihi Odunpazarı bölgesi keşmekeş, karmakarışık. Büyükşehir Belediyesi koskoca otopark yapmış. Oraya kimse koymuyor. Aşağıda çift sıra park var. Trafik polisi de yandan geçiyor sigara içiyor. Bunlara kimin müdahale etmesi gerektiğini halkımız çok iyi biliyor. Bizim gücümüz yetmiyor bunlara!
 

HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ GÖREMİYORUZ

 
CHP’nin Danışma Kurulu toplantısında ön sıralarda hiç kadın olmaması dikkatimi çektiğimi yazmıştım. Ardından da “CHP erkek partisi kadınlar nerede?” diye yazmıştım…
Bu yazımda sehven şöyle bir cümle kullandım:
- CHP’nin uzun süre atıl duran Kadın Kolları, yeni yönetim ile birlikte başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor!
Burada anlatmak istediğim son yıllar değil! Çok daha önceki yıllar! CHP Kadın kollarında görev yapmış çok sayıda kadın aradı. Bu sehven yapılan hata nedeniyle özürlerimi iletiyorum…
Daha önce kadın kollarında görev yapan kadınların ortak görüşleri şöyle:
-Kapıları kadınlar açıyor. Hiçbir zaman atıl kalmadık. Hep çalıştık. Ancak hak ettiğimiz değeri bulamadık. Yeril seçimlerde, genel seçimlerde çalıştık! Çoğunda belediyelerin desteği yoktu. Veresiye defteri kapatan kadın üyelerimiz bile oldu.
…/…
CHP’nin kadın üyeleri gerçekten de her dönem çok çalışıyorlar. Ama hak ettikleri değeri bulamıyorlar!
 

İKİ KAPIN VARSA BÖLÜNEBİLİRSİN!

 
ESOGÜ’ye konulan turnike sistemi ile ilgili ES TV Genel Yayın yönetmeni Soner Yüksel’in, yerinde bir tespiti var.
-Yeni yapılan geçiş turnikeleri ve bariyerler Üniversite’yi 2 ayrı alana bölüyor! Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve sağlıkla ilgili bölümlerin bir alanda, diğer fakültelerin ve idari binalar diğer alanda!
Sağlık işleyişi ile ilgili fiziksel bir ayrılma şu an mümkün…
-Malumunuz zaten Anadolu Üniversitesi örneğinde bunu yaşamıştık. Fiziksel olarak ayrılabilen bir alan var ise içinden çok kolay Üniversite çıkabiliyor. 4. Üniversite neden olmasın!
…/…
Ben işi daha ileri götüreyim…
Madem ki 2 kapın var o halde 2 üniversite olmalısın!
 

GÜNÜN SÖZÜ!

Bütün çabam kimseye muhtaç olmadan yaşamak. Ve bütün umudum kendimde. Montaigne
 

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

Günün Karikatürü 06 10 2021

 
 
 
 
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Zeki taşkın 6 Ekim 2021 22:58

22yılın sonunda yarattığınız sefil şehir içi trafiğini de başkalarının üzerine attınız ya tamam tamam anladık.

3 0 Cevap Yaz
Cevdet Karaali 6 Ekim 2021 10:27

Ben 26 yıldir Eskişehirliyim, bugüne kadar hatalı parktan dolayı çekiciyle götürülen bir tane araba görmedim. Yani bu çift sıra park eden sürücülerin veya trafiğin akışını yavaşlatan sürücülerin bu cesareti cezasızlıktan geliyor. Belediyenin araç çekme, ceza kesme gibi yetkisi varken niye kullanmaz ? Al belediyeye 3 tane oto çekici, akşama kadar kim trafiği yavaşlatıyor, kim çift sıra park yapıyor kaldır kaldır götür arabasını. Bu budur yani..

4 4 Cevap Yaz
GU

Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde belediyenin araç çekme ve çektirme yetkisi yoktur sadece emniyet müdürlüğü trafik ekiplerince yapılabilir.Bilgilerinize.

0 2
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat