alexa

Turizmde ısrarcıyız

Eskişehir Türkiye’nin parlayan yıldızı… Türkiye’nin dört bir yanından hayranlıkla izlenen bir şehir…

13 Temmuz 2019 09:10
A
a
Eskişehir Türkiye’nin parlayan yıldızı… Türkiye’nin dört bir yanından hayranlıkla izlenen bir şehir… Sanatsal faaliyetleri, tarihi dokusu, parkları, tüm belediyelere örnek olacak projeleriyle herkes tarafından hayranlıkla karşılanıyor. Uzun bir süredir de yerli ve yabancı turistlerin kente getirilmesi için sivil toplum kuruluşları ve belediyeler birçok çalışma yapıyor. Özellikle son dönemde Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyeleri gerçekleştirdikleri bir birinden güzel festivallerle adından sıkça söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de konaklayan turistlerin bisiklet kullanabilmesi amacıyla ETO, Tepebaşı Belediyesi ve Corelli Bisiklet işbirliğiyle gerçekleştirilen “Konuk Pedal” projesi hayata geçirildi. Önceki gün de Odunpazarı Belediyesi ise Odunpazarı Tarihi Bölgesinin canlanmasını sağlamak için Odunpazarı esnafı ile bölgeye turist getiren tur şirketlerini buluşturdu. Herkesin hedefi ortak…. Kentin turizmle kalkınması konusunda birlik ve beraberlik adeta zirvede… Turizmde ısrarcıyız! Eskişehir’in bu ısrarı kaldırabilecek potansiyeli olduğuna da eminim. Yeter ki bu ısrardan vazgeçmeyelim! Birlikte hareket edelim, Eskişehir’i turizmde de zirveye çıkaralım!

SORUYORUM

Sel afetinden zarar gören çiftçiler maddi bir destek bekliyor. AK Parti  Milletvekili Emine Nur Günay konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Çiftçi ısrarcı soruyor: Mağduriyetimiz ne zaman giderilecek?

BİR FOTOĞRAF BİN HİKAYE

Sezgin Coşkun 13 07 2019
Eskişehirspor’un kaptanı Sezgin Coşkun… Dile kolay 10 sezon boyunca siyah kırmızılı formayı tam 227 kez giydi. Takımın ağabeyi… Eskişehir’in genç kadrosuna önderlik yapıyor ve taraftarın da gönlünde karakteriyle taht kuran ender isimlerden biri...

KAMERALARA YAKALANMAYIN!

Eskişehir’in kent içi trafiğinin düzenlenmesi amacıyla belediyeler ve İl Emniyet Müdürlüğü bir çok çalışma gerçekleştiriyor.  İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehir içinde yapılan park ihlalleri ve ikinci sıra parklar bundan böyle Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları ile takip edilecek ve bu kurallara uymayan sürücülere ceza kesilecek.  Yani artık ortalık yere aracını bırakıp gitmek, tarih olacak gibi duruyor. Trafik sıkışıklığının önlenmesi amacıyla hayata geçirilecek bu uygulama, belki sürücülerin cebini yakacak ancak trafiğe de yeni bir nefes aldıracağı kesin… Sürücüler aman dikkat kameralara yakalanmayın!

MESELEMİZ HIZLI TREN

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ES TV’de konuştu. Kesikbaş, hızlı tren lokomotifi ve set üretiminin mutlaka Eskişehir’de yapılması gerektiğine dikkat çekti. Kesikbaş, yıllardır beklenen bu konunun sadece TÜLOMSAŞ’ın değil, Eskişehir’in bir milli davası olduğunu söyledi. Haber gazetemizde yayınlandı. Ardından Demir Yol İş Sendikası ertesi gün jet bir açıklama yaptı. Sendika yetkilileri “Setler TÜLOMSAŞ’ta üretilmeli” dedi. Ancak TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı bu konuda neden sessiz kaldı anlamadık! 


 
1000
icon
Nihat 13 Temmuz 2019 21:10

Bir defa turizmin gelişmesi için trafiğin rahat olması gerekir! Ana caddeleri zaten tramvayla işgal etmişsin! Tramvay desen 25 km den fazla gidemiyor. Trafiğin akmadığı bir şehirde hiç bir halt olmaz! Ayrıca Odunpazarı tarihi evleri tarzı evler aşağı yukarı her şehrimizde var! Gezmeye kalksan 20 dk. sürmez! Lütfen saçmalamayı bırakın artık. Neymiş belediye 1 tl. çay satıyormuş ta bu belediyeyi zorluyormuş ta! Aman ne büyük lütuf!

2 0 Cevap Yaz
Doğa Sever 13 Temmuz 2019 15:10

Eskişehir il merkezinde tanıtım mekanı olmayan Yunus Emre'nin , anlatılmasına(tanıtılmasına) ve ilimiz turizmine katkı verecek olan Yunus Emre Panorama Müzesi kurulması ; Çanakkale Tevfikiye'de ki Troya köyü örneği Seyitgazi Çukurca'da Frigya Köyü oluşturulması ve Kızılinler Projesi gerçekleşmeden , Eskişehir turizmin de istenilen yere gelinmesi çok zor görünüyor!

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

AYD Yapı