alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Trafik polisi!

Eskişehir’de eylül ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısı 283 bin 362 adete yükselmiş…

4 Kasım 2018 08:45
A
a
Türkiye istatistik kurumu her ay istatistikleri açıklıyor… Mesela son istatistik trafiğe çıkan araç sayısıyla ilgili!  Eskişehir’de eylül ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısı 283 bin 362 adete yükselmiş… Kaba bir hesap yapsak neredeyse 3 kişiye bir araç düşüyor. Bu rakamla trafik işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Peki araç sayısı böyle sürekli artarken, trafik polisi sayısında bir artış oluyor mu? Sanmıyorum! Bu araç sayısının böyle dengesiz şekilde yükselmeşi, yaşam alanlarımızı ciddi olarak kısıtlıyor!

BÖYLE YARIŞMAYA CAN KURBAN! 
Eskişehirli ve Afyonkarahisarlı olta balıkçıları, düzenlenen etkinlikte bir tarafta yarıştılar, bir tarafta da GebecelerGöleti’ni kirleten çöpleri toplayarak çevre duyarlılığına dikkat çektiler. Tek kelimeyle tebrik ediyorum… Yarışmayıp sadece çöpleri toplasalardı daha iyi olurdu… Ama bu da bir başlangıç!  Dernek Başkanı Osman Demirtaş, “Çöplerin toplanmasıyla gölet temizlendi. Suların çekilmesi ile ortaya çıkan trıvırılar da bizleri çok üzdü. Doğaya saygı nedeni ile tırıvırıları satmayalım sattırmayalım. Gölet etrafında bırakılan çöpler bilinçsiz balıkçıların atmış olduğu tırıvırılar suların çekilmesiyle pis bir ortam oluşturmuş” Tırıvırı ile balık avlayanlara bence ağır ceza verilsin, diyor ve yazımı noktalıyorum!

HAYDİ KADINLAR ESKİŞEHİR’E 
Eskişehir’e her mevsim turist geliyor…
Yaz turisti de var kış turisti de…
Şu sıralar sonbahar turistleri geldi…
Türk Kadınlar Konseyi Derneği Burdur Şubesi üyeleri kültür gezisi için geldikleri Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i de ziyaret etmeyi unutmamışlar…
Turist kadınlar şöyle demiş: “başarılı şehircilik çalışmaları ile Eskişehir muhteşem bir şehir haline gelmiş, Eskişehir’e hayranız!”
Eskişehirli olarak hayranlık duyulmasına alışkınız!
O zaman diyorum ki, haydi kadınlar Eskişehir’e…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat