alexa

Terazi burcunda pembe dolunay

19 Nisan 2019 Cuma günü 29 ° Terazi’de dolunay gerçekleşiyor.

16 Nisan 2019 08:48
A
a
Kızılderililer her ay için Dolunay’a özel isimler vererek mevsimleri takip ettiler. Nisan ayının dolunayına “Pink moon” diyorlardı, Pembe Ay tohumun filizlenmesini ve pembe çiçeklerin patlamasını sembolize eder . Bu özel bir Dolunay olacak çünkü birincisi 21 Mart’ta yine Terazi burcunda gerçekleşti. Çift Dolunaylar özel ve güçlüdür. Bilinçaltı düşüncelerimiz ile derinlerde nelerin saklı olduğuna dair bizi bilgilendirmekle ilgilidir. Martta bitmesi gereken ama bitemeyen ne varsa bu ay keskin bir şekilde sona erebilir. Terazinin yöneticisi Aşk gezegeni Venüs, Ay ile birleşmeyen 150’lik bir açı altındadır. AyVenüs 150liğinde ; duygularımızla, değerlerimiziharmanlamamız zordur.
  • İlişkimizdeki sevgiyi alma-verme dengesi tatmin etmez. Birisi daha az seviyor gibidir sanki. Kriz sebebi sevgi açlığından üreyebilir. Başka bir yerde sevgiyi arama ihtiyacı gizliliği ve yanlış yapabilme riskini oluşturabilir. Ne yazık ki bu dolunay ilişki belirsizliği ve gerginliğini beraberinde getirecektir.
  • Tatlı yiyecekler, abartı yeme eğilimleri ile duygusal açlık bastırılmak istenebilir.
  • Hayatınızda kimse yoksa bile bu defa kendinize karşı sevginizi sorgular ve içsel dengesizlik yaşayabilirsiniz. ( Kendinize kızdıgınız ne varsa şimdiden yüzleşin ki dolunayda yıpratmayın ruhunuzu).
  • Müdahale eden veya aşırı sahiplenen bir anne figürü de karşılaşabileceğiniz bir zorluktur.
Konu hayatınızda olan her kim ise ; uzlaşmayı deneyin ve sevgiyi daha çok hissettirmeye çalışın. Hayat kısa.. Sevgiyi layıkıyla verin. Veremediğiniz kalpte, evde durmayın. Kendinizi ve karşınızdakini kandırmayın. Ay , Uranüs’e karşıt bir açıda ; değişim, özgürlük, heyecan istiyoruz. İstiyoruz ama biraz fazla diretiyoruz sanki. Öngörülemeyen davranışlarımız ile beklenmedik olaylara sebebiyet verecekmişiz gibi bir hava var. Tahammülsüz haller, rest çekmeler.. Bastırdıklarımız, sustuklarımız bir bir dışarı çıkacak gibi.. Çıktığında ise duygusal karmaşaya ve ilişki problemlerine neden olabilir.
Duygusal kararlar, küçük bir dramı kaosa çevirebilir. Bu nedenle, özellikle ilişkiler konusunda önemli kararlar alırken ekstra özen gösterin.. Beklenmeyen olaylar, ruh hali değişimleri ; aşk ilişkilerinin yanı sıra evinizde ve ailenizdeki bireylerle olan ilişkinizde çok fazla baskı ve gerilim yaratabilir. Yunus Emre’in şiirinde geçer; “ Bir ben vardır bende benden içeri” işte bu dizede ki gibi içimizdeki gizli benler, saklı benler bu dolunayda ortaya çıkabilir. İtiraf ediyorum aslında ben şunu yapmayı hiç sevmiyordum , aslında ben bunu seviyordumlar havada dolaşabilir. Kendin olamadığın kaç insan var çevrende , kaç yıl var bir başkası gibi davrandığın ? Kaç zamandır konfor alanından çıkmamak adına tekdüze yaşamaya razı geliyorsun ? Bastırdığın, sustuğun , ifade etmediğin şeyler içeride birikir dağ olur ya hani.. O dağdan akacak lavları hissedebiliyorum. Elbette tüm bunlar olurken huzursuz ve gergin bir hava hakim olacak yeryüzünde. Gezegenler gergin , ay biraz mutsuz. Yukarıda ne oluyorsa aşağıda da o olacak. Özetleyecek olursak kimilerine Uranüs’ün asi ve sürprizli doğası ile birlikte hoş sürprizler ve heyecan verici deneyimler yaşatabilecekolan dolunay yine de gereksiz riskler ve aşırılıklar da getirebilir. Yine her zaman ki gibi sınırı çizmek için kendimizi durdurmamız gereken anlar olacaktır.
Ruhumuzu özgürce ifade edemediğimiz kalpte/yerde duramayacak kadar çektik isyan bayraklarını.. Gidiyoruz bir insandan, bir işten , bir evden , bir şehirden.. Ama bu defa kapıyı sıkı örtmelisiniz. Geri dönüşü olmayan bir gidiştir. İyi düşünün. Bunun yanı sıra ; Otoriteye karşı gelme dürtüsü, agresif reaksiyonlar itibarınızı zedeleyebilir dikkat etmelisiniz. “Zormuş” dediğinizi duyar gibi oldum . “Zor zamanlar güçlü insanları; güçlü insanlar iyi zamanları; iyi zamanlar zayıf insanları; zayıf insanlar da zor zamanları yaratır!” G. Michael Hopf Ne kadar da özetleyici bir söz. Her şey doğal döngü ile alakalıdır. Evren ise akıllıdır ve her zaman bizler için bir planı vardır. Sürecin hayrımıza işlemesini diliyorum. Unutmadan ; Dolunaylar çoğunlukla Yeni Ay’da ektiklerimizi biçme zamanıdır. Geriye dönüp 5 NisanYeni Ay zamanı neler yaşadığımıza bir göz atabiliriz. Neyi başlattınız, ne için ve ne niyetle adım attınız? İyi veyahut kötü ne ekildiyse o biçilecektir. Hayatımızda bizi eksilten, bize yaramayan enerjileri bırakmak içinde uygun bir zamandır. Sevgiyle kalın
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat