alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Taraftar omuzlarda taşır

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüşerek, kendilerini Eskişehir'e davet etti.

2 Haziran 2022 10:01
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüşerek, kendilerini Eskişehir'e davet etti. Bilindiği gibi daha önce Spor Bakanı Kasapoğlu Eskişehir'e gelmiş, ancak Eskişehirspor'u ziyaret etmediği için eleştirilmişti. Bu arada söz konusu eleştirilerden AK Parti teşkilatı da nasibini almıştı. Ancak AK Parti ile Eskişehirspor yönetimi arasında bir kriz olmadığı anlaşılıyor. Nitekim ve belli ki Sayın Bakan Eskişehir'e hususi olarak Eskişehirspor'u ziyaret etmek için gelecek. Ben yöneticilerimizin Bakan Bey'i güzel bir şekilde ağırlayacaklarına eminim.

Şimdi bu ziyaret için, "Bir müjde mi geliyor?" diye umut çıtasını yükseltenler var. Söz konusu Eskişehirspor olunca fazla umutlanmamakta yarar var. Eskişehirspor'un borçları özel kişi ve kulüplere. Kulübümüzün devlete olan borçlarını da zaten isteyen yok. Hiç bir hükûmet de kendi cebinden para çıkartıp, başkasının borcunu senin adına kapatmaz. Dolayısıyla ben bir mucize beklemiyorum.

Mucize olursa ancak Eskişehirspor'a isim sponsoru olunmasıyla gerçekleşir. Bunu da bu devirde yapacak bir özel şirket yok. Hiç kimse 3'üncü ligdeki bir takım için 20 – 30 milyon lira vermez.  Dolayısıyla geriye bir tek kamu iktisadi kuruluşlarından birinin sponsor olma ihtimali kalıyor. Bu işi de yapsa yapsa AK Partiler yapar. Belli ki İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın bu konuda bir takım çalışmaları var. Eğer ki Zihni Çalışkan bu sponsorluk işini başaramazsa, kimse kendisine kızamaz. Ancak başarılı olursa, bu taraftar da kendisini omuzlarda taşır.

Yine de beklentileri yüksek tutmamakta fayda olduğunu hatırlatalım.

 

Daha ne kadar kötü olur?

Zam bombardımanı devam ediyor. Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 30, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 16, sanayide kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 10 artış oldu. Konuttaki doğalgaz faturaları şimdi canımızı acıtmaz. Çünkü doğalgaz konutlarda – genel olarak – kışın kullanılıyor. Geçen kışı vatandaş battaniye altında geçirdiğine göre, bu kış da benzer durumlarla karşılaşacak gibiyiz. Elektrik için kullanılan doğalgaz zammını ise hemen hissedeceğiz. Sanayideki doğalgazın etkilerini ise sonbaharda hissederiz. Yani öyle kritik zam gelmiş ki, hemen her şey pahalılaşacak demektir. Bu arada elektrikte mesken abonelerinin tarifesine yüzde 15, sanayi ve ticarethane abonelerinin tarifesine ise yüzde 25 zam yapıldı. Açık konuşmak gerekirse, "Daha ne kadar kötü olabiliriz ki" sorusunu artık kendi kendimize sormuyoruz. Çünkü her geçen gün, beterin beterinin olduğunu acı tecrübelerimizle öğreniyoruz.

 

Sivrihisar tescilli güzel

Sivrihisar Belediyesi tarafından yapılan başvuru neticesinde Sivrihisar Kilimi ve Arabaşı yemeği coğrafi işaret aldı. Öncelikle Sivrihisar Belediyesi'ni tebrik edelim. Tarihi ilçe, bu yönetim zamanında çehre değiştirdi. Bu arada Sivrihisar Kilimi'nin muhteşem bir sanat eseri olduğunun altını çizeyim. Milas ve Yağcıbedir gibi kilimler dünya çapında ünlüdür. Sivrihisar Kiliminin ise bunlardan aşağı kalır yanı yok. Arabaşına gelince, bunun müptelaları olduğunu çok az kişi bilir. Bu arada Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nin 1 – 3 temmuz tarihleri arashatırlatalım. 

1000
icon
Nikola 3 Haziran 2022 08:21

Geçen yıl olsaydı Bor Eskişehirspor da düşmeseydik. Düğün bitti...

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat