alexa
Eskişehir Keskin Grup

Sucuk partisinde 15-0 ittifakı

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimler öncesi AK Parti kanadından çok duyduğumuz bir söz var

29 Ocak 2019 08:04
A
a
31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimler öncesi AK Parti kanadından çok duyduğumuz bir söz var: “Tüm belediyeleri alacağız buna gücümüz var. 15-0 alacağız” CHP’den ise böyle bir söz duymadık diyebiliriz. CHP yerel seçimler için bol keseden atmak yerine temkinli davranıyor. Ne diyor CHP? “Elimizdeki mevcut belediyeleri koruyacağız, kırsaldaki belediye sayısını arttıracağız” AutoShow26 Gençlik ve Spor Kulübü yaptığı önemli sosyal sorumluluk projeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu kez Küçük Sanayi Çarşısı’nda sucuk partisi düzenledi. Programın görselleri ve açıklamaları basına servis edildi. AutoShow26 bu tip etkinlikleri sıklıkla yapıyor ancak ilk defa siyasilerin katıldığına tanık oldum.  Hem de kimler? AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, MHP İl Başkanı İsmail Candemir ve AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan…  Yapılan açıklamalar seçime yönelik bir takım vaatler. Ancak gönderilen açıklamanın bana göre en dikkat çeken tarafı MHP İl Başkanı İsmail Candemir’in sözleri… Candemir, “Odunpazarı’nda genç kardeşimiz Volkan Doğan aday oldu. Cumhur ittifakı ile Odunpazarı’nda da bu değişimi sağlayacağız. Eskişehir’de 15-0 alırız diye umut ediyoruz” diyor. 
Açıklamalar bu yönde…  Cumhur İttifakı partisi MHP’den ilk defa “15-0 alırız” sözü duyuldu. Hem de İl Başkanı İsmail Candemir tarafından. Anlaşılan AK Parti’nin “belediyelerin tümünü alacağız” hedefi ittifak yaptığı MHP tarafından da benimsenmiş ki Candemir “can alıcı” bir açıklamaya imza atabiliyor. Kalabalığın ortasında varil… Soğuk havada varilden süzülen alevler… Ortam o kadar sıcak ki  AK Parti ve MHP’nin sucuk partisindeki samimi tavırları ve açıklamaları ittifakı güçlendirmiş, MHP de 15-0’da kararlı Ne diyelim? Meydan sizin kolay gelsin… Ancak “15-0 alacağız” heyecanıyla mangaldaki sucukları da unutmayalım. Afiyet olsun… 

SORUYORUM?

İnönü Belediyesi düğün salonunun çatısının çökmesinin ardından yaptığı açıklamada binayı Kaymakamlığa devrettiklerini duyurmuştu. Soruyorum. Belediye gerçekleştirdiği tahsisin ardından “Kullanımı uygun değil” raporuna rağmen, bu hasarlı çatılı binada etkinlik yaptı mı yapmadı mı? 

Kaan Özcan 29.01.2019

Tramvay dedikoduları

Tramvayın kent merkezinden geçiyor olması bazıları tarafından trafiğin akışını engellediği için uygun bulunmuyor. Ama ben öyle düşünmüyorum. Tramvayın kentin en önemli ve görülmesi gereken yerlerden geçmesi Eskişehir’i tanımayanlar için de bir avantaja dönüşüyor. Bir yaşlı adam yanında şehir dışından gelmiş bir arkadaşına tramvayda ilerlerken kenti tanıtıyor. “Şurası Atatürk Lisesi, şurası Odunpazarı bölgesi, şurası da Porsuk Çayı” gibi örnekler veriyor. Tam İstasyon Meydanı’nın önünden geçildiği sırada yaşlı adam arkadaşına “Burada eskiden üst geçit vardı yıkıldı ve belediye buraya meydan kazandırdı. Çok da güzel oldu” sözlerinin ardından başka bir kişi konuya karıştı. “Hatboyu’nu niye anlatmıyorsun?” sorusu üzerine yaşlı adam, “Nesini anlatayım işte betondan bir yol” dedi ve konu kapandı.

Gol olur mu?

Burhan Sakallı - 29.01.2019
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Tepebaşı bölgesinde partili gençlerin de katılımıyla halı saha maçına çıkmış.  Ne maç ama!  Top hep Sakallı’nın ayağında. Öyle bir an yakalanmış ki sahanının maestrosu gibi…  Sakallı’nın hırsı, topa vuruş şekli ve zinde olması objektiflere çok net yansımış… Kaleci de Sakallı topa vururken kaleyi boş bırakmış gibi ama neyse… Onu da görmezden gelelim… Bu fotoğrafta görülen en net şey ise Sakallı’nın sahadaki hırsı ve inancı. Bu inanç ve hırsız yerel seçimlere nasıl yansıyacak? Sakallı gerçekten golü atabilecek mi? 


 
1000
icon
esesli 31 Ocak 2019 08:01

şehir dışından 3 beş kişi gelecek diye....her caddeye hemde tam ortasına tramvay yapın..sonrada a ne güzel şehir..aynı lülaparka benziyor diye versinler size mehteri ..........................

4 2 Cevap Yaz
erhan 29 Ocak 2019 16:31

kaan bey bide tabi biliyorsan bağlar, sakarya, geçitlerinin eski günlerini hayal etsen...

7 4 Cevap Yaz
Esnaf 29 Ocak 2019 08:58

Kraldan cok kralcilik yapmak,varligini devam ettirebilmek icin bir baska partinin eteklerine yapismak,en cok bu partiye gonul verenlerin canini acitiyordur.Bunlar,yok olma surecinin baslangici olsa gerek.Zira, tarihin sayfalari boyle parilerin yok olup gitme hikayeleriyle doludur.

5 16 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat