alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Siz felaket görmediniz

Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Ekoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Türe, ciddi bir iklim krizi yaşandığını belirtti. Sayın Türe’nin Anadolu Ajansına yaptığı açıklamaları basından okuyabilirsiniz.

19 Ocak 2023 08:30
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Ekoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Türe, ciddi bir iklim krizi yaşandığını belirtti. Sayın Türe’nin Anadolu Ajansına yaptığı açıklamaları basından okuyabilirsiniz.
Bizler bilimin ne kadar önemli olduğunu biliriz. Ancak Cengiz Türe gibi kıymetli bilimadamlarını dinlemek yerine “Sol elle şeytan yemek yer” diye öküz gibi böğüren ve ağzından tükürükler saçan hokkabazları dinleriz.
Bilimadamları son 20 yıldır yeni ve büyük bir salgın hastalığın dünyayı kasıp kavuracağını söylerken onları önemsemedik. Nostradamus ne demiş? Daha çok önem verdik. İşte 2021 – 22 pandemisi ortada. Ki bilimadamları bundan çok daha ölümcül salgınların olacağını da belirtiyor. Yine bir kulağımızdan giriyor, öbüründen çıkıyor.
Ancak en büyük uyarı, Cengiz Türe gibi ekoloji uzmanlarından geliyor. Hepsi söz birliği etmiş gibi büyük bir kuraklığın kapıda olduğunu belirtiyor ve önlem alınması gerektiğini söylüyor.
Tabii siz “Pelerinli Ahmet” veya “Cübbeli İsmet” gibi birtakım “alimleri (!) dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak tarih bize gösteriyor ki bilimi dinleyen milletler kurtuluşa erişiyor.
 

Jandarma işinin başında

Seyitgazi’deki Jandarma ekipleri, kaçak kazı yapan 5 şüpheliyi suçüstü yakaladı. Şüpheliler kaçak kazıyı Doğançayır Şanlınınkuyu bölgesinde gerçekleştirmişler ve bir iş makinesiyle kazı alanının altını üstüne getirmişler.
Normalde arkeolojik kazılar o kadar hassastır ki, bazen bilimadamlarının kazı yapmak için diş fırçası kullandığı bile görülür. Elbette “Mezar Hırsızları” bu hassasiyeti göstermez ve kepçeyle “Dalar”lar…
Bir insan hem vatansever olup hem de toprak altındaki milletine ait olan arkeolojik eserleri çalmaya kalkamaz. Bunu yapan adam sahte milliyetçidir.
Yapılan aramalarda 1 adet tarihi eser niteliğinde taş ve çeşitli malzemeler ele geçiren askerlerimizi tebrik ederiz. Jandarmanın işinin başında olması içimizi rahatlatıyor.
 

İlhan Yalçın aramızdan ayrıldı

Eskişehir basın camiasının önemli isimlerinden İlhan Yalçın’ın acı ölüm haberi hepimizi sarstı.  Ölüm haberleri hepimizi üzer. Hele ki merhum İlhan Yalçın gibi sevilen bir kişiyse iki kere üzer. Üstelik erken yaştaki ölümler de üzüntümüzü katlar. Henüz 59 yaşındaki İlhan Ağbimize Allah’tan rahmet dileriz. Kanal 26 ailesine ve tüm sevenlerine de sabır ve baş sağlığı dileriz.
 
 
 
1000
icon
Hasan erdoğdu 20 Ocak 2023 00:24

Türkiyede bilim adamı dediğin zaten bilinenleri okuyup hatim edip bize sunum yapmıyormu ? Söylemekle olsaydı sorun kalmazdı.Hadi ben söylüyorum kuvvetli rüzgar olunca evinin ahşap çatısı uçacak yarın söktür ve çelik konstrüksiyon çatı yaptır hadi hadi hadi... Kuraklığa karşı orman varlığını çoğaltır ve suyu barajlar göletler vasıtasıyla biriktirirsin o kadar . Peki bunlar yapılıyor mu istersen bir araştır neler yapılmış .Bu iş bir tek ülkenin üstesinden gelebileceği bir sorun değil küresel bir ortak çaba gerektirir. Siyaset yapmak için yalpalamayalım lütfen . . .

0 0 Cevap Yaz
Salih keskin 20 Ocak 2023 00:11

İyi partili tarafsız gazeteci arkadaş kuraklığı pelerinli Ahmet'e bağladın ya helal olsun sana.Gökten yağmur yağmayınca hangi ilim hangi bilim ne yapacak.Mevcut iktidar son 20 yılda mevcudun yirmi katı baraj gölet yapmış ve birileri buna beton ekonomisi demiş.Milletler enerji kriziyle boğuşurken bizde sıkıntı yok neden acaba...Pahalı diyeceksin biliyorum ama nerede ucuz ve bundan sonra ucuz enerjiyi unut.o iş dünyada bitti.Bulursan anan seni kadir gecesi doğurmuş.

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat