alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Sivrihisar uçağı Eskişehir'e inecek mi?

Eskişehirlilerin yıllardır tartıştığı bir konu: “Eskişehir’in havaalanı var. Tarifeli uçak seferleri neden yok?”

26 Eylül 2019 09:57
A
a
Eskişehirlilerin yıllardır tartıştığı bir konu: “Eskişehir’in havaalanı var. Tarifeli uçak seferleri neden yok?”
Kentin yıllardır bitmek bilmeyen çözülemeyen sorunların başından geliyor. Her seçim arifesinde dile getiriliyor; “Uçak seferlerini başlatacağız. Girişimlerimizi sürdürüyoruz” gibi birçok açıklamaya şahit olduk…  Bu tartışma uzunca bir süre devam edecek gibi gözüküyor.
Seçim öncesi de en net açıklama AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Sakallı’dan gelmişti. Ne demişti Sakallı: “Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmede iş dünyasının, sanayicilerin böyle bir talep ve beklentisi olduğunu, bu seferlerin sadece İstanbul merkezli değil Türkiye’nin doğusuna, güney doğusuna ve hemen her bölgesine olabileceğini ilettik. Bu konudaki dersimize çalıştık. 1 Nisan’dan sonra tarifeli seferlerin başlatılmasıyla ilgili somut adımlar atılacak”
Somut adım var mı?
O adımı kim gördü?
Varsa bir adım açıklansın sevinçten sokaklara çıkalım!
Ayrıca önceki gün farklı bir gelişme daha yaşandı.
AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, THY'nin filosuna kattığı yeni uçağa, Kurtuluş Savaşı mücadelesinin zorlu şartlarında Sivrihisar halkı tarafından orduya bağışlanan Sivrihisar Tayyaresinin adını verdiğini açıklamıştı.
Kurtuluş mücadelesine çok önemli destek veren cefakar Sivrihisar halkının unutulmadığı bu güzel jest ile gösterilmiş oldu. Artık gökyüzünde Sivrihisar adında bir uçak süzülecek. Gurur duyuyoruz.

Keşke bu açıklama Sivrihisar uçağının Hasan Polatkan Havaalanı’nda şölen havasında karşılanıp, “Sivrihisar adlı uçağımız gökyüzünde. Eskişehir’de artık tarifeli uçak seferleri başlatıldı. Her yere dilediğiniz gibi uçakla gidebilirsiniz. Eskişehir’imize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde yapılabilseydi…
Herkes merak ediyor: “Tarifeli uçak seferleri başlatılarak Sivrihisar uçağı Eskişehir’e inecek mi?”   

GİZEMLİ YÖNETİMİN BAŞKAN ADAYI KİM?

Eskişehirspor kongre sürecine girdi. Bir gizemli grup yönetime talip… Ancak tüzük değişikliği konusunda birkaç istekleri var. Gizemli yönetim bana göre ilginç açıklamalarda bulunuyor. Eskişehirspor’u kurtarmak için kaynakları olduğunu iddia ediyor. Gazeteciler soruyor: “Ne kadar kaynağınız var?” açıklama çok enteresan! “15 milyon da olabilir 45 milyonda…” Net bir rakam yok! Ayrıca bu gizemli grup ısrarla sorulmasına rağmen Başkan adayının kim olduğunu da bir türlü açıklayamıyor. Bu tutumu doğru bulmuyorum. Açıklamaya katılan 14 kişi arasında bir başkan adayı var mı o da şüpheli! Bana göre Başkan adayları o toplantıya hiç katılmadı! Bilemiyoruz…
 Sadece tahmin yürütüyorum. Bu gizemli grubun basının karşısına çıkıp,  “Başkan adayımız falanca kişi… Kaynağımız falanca milyon TL… Buda kaynağımızın hesap bilgisi! Projelerimiz şunlar! Planımız bunlar! Eskişehirspor’u şöyle bataktan kurtaracağız! Bize şu yüzden güvenmelisiniz!” diyerek el ele poz verip güven aşılamaları gerekiyordu.
Gizemli yönetimlerden Es-Es çok çekti… Eskişehirspor taraftarının gizemle uğraşacak hali yok. Es-Es’e talip olan grubun bundan sonraki ilk açıklamasında daha net ifadeler kullanması herkes için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum…  Gizemi bırakın gerçekçi olun!

Japonlar hafızaya aldı

Japonya hükümetinin koalisyon ortağı Komeito Partisi Genel Başkanı Natsuo Yamaguchi ve beraberindeki heyet Eskişehir’e gelerek bir dizi temasta bulundu.  Ticaret Odası ve Sanayi Odası yöneticileri Japonya heyetinden Eskişehir’e yatırım yapmasını istedi. Heyete Eskişehir ticari ve ekonomik yapısı, sanayi yapısı ve kültürel yapısı hakkında detaylı bilgi verildi.  Eskişehir’de güzel ağırlandılar. Japonlar Eskişehir yatırım yapar mı yapmaz mı bilinmez ama Eskişehir’e hayran kaldıkları kesin… Kentimizi hafızaya aldılar… Artık yatırım müjdesi haberini bekliyoruz…

BİR FOTOĞRAF BİN HİKAYE

 Kaan Özcan 26 09 2019
Büyükşehir Belediyesi’nin Han-Seyitgazi arasındaki 30 kilometrelik beton yolda çalışmalar tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi beton yol işine ayrı bir önem veriyor ve başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor.  “Yol yaptık” diyenler genelde kazanıyor bir yolu yıllarca anlatabiliyorlar...  Büyükşehir Belediyesi zaten kaybetmiyor bir de   “Betondan yol yaptık” derse hiçbir zaman kaybetmeyeceği kesin…

SORUYORUM

Han ilçesindeki yer altı şehrinin geliştirilmesi için ve gün yüzüne çıkarılması için ne zaman bir çalışma başlatılacak? Han’ı unuttuk mu ?

 
1000
icon
sıkı esesli 26 Eylül 2019 13:02

yönetim kurulu içinde binali yıldırımın dünürü iskender sarı da var

0 1 Cevap Yaz
bilek26 26 Eylül 2019 11:47

Ben yeni başkan adayının kim olduğunu tahmin ediyorum ama yazmam hakikaten çok tantana yaparlar.

1 0 Cevap Yaz
Zat 26 Eylül 2019 10:58

Adamlar baştan dedi. Herşeyi açıklarsak yıpratma politikasına girerler diye. Siz nasıl dinliyor ve takip ediyorsun.

0 4 Cevap Yaz
Kartallı Kartal 26 Eylül 2019 10:55

Adaylar arasındaki bir tanesi çocukluk arkadaşım. İki tanesini de onun arkadaşı olduğu için yakından tanırım. Bunların üçü de emekli. İkibin beşyüz lira emekli maaşından başka geliri olmayan kişiler. Basın sayesinde reklamlarını yapıyorlar. Bizim kimseyle bir husumetimiz olamaz. Bu insanların ES ES e nasıl kaynak bulacaklarını çok merak ediyorum. Getirelim görelim diyorlar. Burası deneme tahtası mı? Neden namuslular da namussuzlar kadar cesaretli olamaz?

4 2 Cevap Yaz
Adnan 26 Eylül 2019 10:46

GEÇEN GÜN almanyada metro açılmıştı. eskişehir görselleri ile kaplanmıştı. sayın büyükerşende katılmıştı. acaba o metro eskişehire gelecekmi ?

7 1 Cevap Yaz
zafer26 26 Eylül 2019 10:16

başkan adayı mehmet çetinkaya a

2 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat