alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sıkıysa konuşsunlar

ES GROUP Genel Yayın Koordinatörü ve kıymetli meslektaşım Ali Baş, komşumuz Bilecik'e düzenlenen CHP ziyaretinde gözlerden kaçan bir ayrıntıya dikkat çekti.

30 Eylül 2021 09:20
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ES GROUP Genel Yayın Koordinatörü ve kıymetli meslektaşım Ali Baş, komşumuz Bilecik'e düzenlenen CHP ziyaretinde gözlerden kaçan bir ayrıntıya dikkat çekti. Doğrusu Ali Baş'ı okurkan kanım çekildi sanki. Ülkem ve milletim adına çok üzüldüm. Konuya hemen girelim isterseniz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bilecik'te bir araya geldiği toplum önderleriyle yaptığı toplantıdan gazeteciler çıkarıldı. Yanlış anlamayın; gazetecilerin dışarı çıkarılmasını isteyenler CHP yöneticileri değildi. Zaten böyle bir durum olsaydı, şu anda AK Gazetelerimiz ve AK Televizyonlarımız, CHP'nin aslında ne kadar anti dekokrat olduğunu balllandıra ballandıra anlatıyor olurdu. Hayır; toplantıya gazeticilerin alınmamasını bizzat seçilmiş muhtarlarımız, saygın işadamlarımız, dernek yöneticilerimiz, çiftçilerimiz veya oda başkanlarımız istedi. İstediler çünkü yapacakları serzenişlerin, şikayetlerin, Saray'daki efendilerin kulağına gitmesinden çok endişe ettiler. Bizler bir zamanlar koskoca başbakanın önüne yazar kasa atabilecek kadar kendine güvenen, başı dik ve özgür bir millettik. Ne ara böyle ezildik? Ne ara kendimizi insan değil de, efendisinin kölesi gibi hissetmeye başladık?.. Tabii ki çiftçimize, işçimize, öğretmenimize veya dernek yöneticimize kızamıyorum. Bu devirde hükûmeti eleştirmek kolay mı zannediyorsunuz? İşadamlarımızın bir kayyumluk canı var. Sıkıysa konuşsunlar... Devir – bizim gibi mahallenin delisi gazeteciler hâriç – susma devri. Yalnız milletin susmasına bakıp da fazla aldanmamak lazım. Türk Milleti susuyorsa konuşacağı günün, sandıklar kurulur kurulmaz geleceğini bildiği için susuyor...

Hoca dediyse mükemmeldir
Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret ederek, Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini gezdi. Öncelikle Küpeli ve arkadaşlarını tebrik ederiz. Şimdi hiç inanmayacaksınız belki ancak, 1950'li yıllarda Türk ve Alman ekonomileri neredeyse aynı seviyedeydi. Sonra Almanya bizi solladı geçti. 1960'larda ise Türk ve Fransız ekonomileri çok benziyordu. 70'lerde İspanya ile neredeyse aynı durumdaydık. Hatta Türkiye olarak biraz daha ilerideydik. 1980'lerde Türkiye'nin yarısı kadar olan Güney Kore, bizim bir hayli gerimizdeydi. Bir de şimdiye bakın. Aradaki fark, eğitime önem verilme farkıdır. Bizler çöp karıştırıp bir lokma ekmek için sokak köpekleriyle rekabet ederken, Doğu Avrupa'daki 1990'ların eski komünist ülkelerinin tozuna yetişemiyoruz... İnanın Nadir Küpeli 10 tane yeni fabrika açsa, bu meslek lisesi kadar Eskişehir'e fayda gelmezdi. Son olarak Eskişehir'i Eskişehir yapan, eğitim sisteminin ve şehirciliğin mimarı olan Yılmaz Büyükerşen de Özel EOSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden övgüyle söz etmiş. Eğer ki Hoca bu okula "Mükemmel ötesi" dediyse, bilin ki o okul gerçekten mükemmel ötesidir. Yapanların elleri dert görmesin.

Papua Yeni Gine'de anketler...
Öğrendik ki iktidar çevreleri, anketlerin yapılmasını yasaklamak niyetindeymiş. Tabii bunu kamuoyuna yasaklamak olarak değil de, janjanlı cümlelerle "Manipülasyon ihtimaline karşı denetlemek" olarak anlatıyorlar. Tabii ki anket şirketleri mali açıdan denetlenmeli. Zaten denetleniyor da. Ancak ankete katılan kişilerin adını, adresi ve telefonunu istemek, alenen vatandaşı fişlemektir. Dünyanın hiç bir yerinde ankete katılan deneklerin özel bilgileri paylaşılmaz. Bütün bunları iktidar cenahı da bal gibi biliyor elbette. Ancak sanırız niyetleri, bir bahane ile anket sonuçlarının yayınlanmasını engellemek. Peki başarılı olabilirler mi? Kendi adıma başarılı olabileceklerini hiç zannetmiyorum. Son olarak Avrasya Araştırma Şirketi, Papua Yeni Gine'deki genel seçimlere ilişkin anketlerini açıkladı. Adalet ve Papua Partisi, Cumhuriyet Papu Partisi, İyi Papua Partisi, Milliyetçi Papua Hareketi Partisi ve Saadetli Papua Partisi gibi partilerin oy oranlarını açıkladı. Tabii herkes kimlerden bahsedildiğini çok iyi anladı. Şimdi böyle bir anketi yasaklayabilir misiniz? Kendinizi daha fazla alay konusu yapmak istiyorsanız buyrun yasaklayın.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat