alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Sen tutma kardeşim bu takımı

Eskişehirspor'u düzlüğe çıkartmak için pek çok kişi çaba sarf ediyor

13 Ağustos 2021 08:42
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehirspor'u düzlüğe çıkartmak için pek çok kişi çaba sarf ediyor. Mehmet Şimşek ve arkadaşları da canını dişine takarak çalışanlardan. Ancak borcumuz çok, paramız yok... Dolayısıyla bir anda sihirli bir değnek ile bütün sorunlarımızı çözmemiz mümkün değil. Sabırla çalışacağız; başka çözüm göremiyorum. Öte yandan hiçbir şey yapmayan, klavye başında her şeye muhalefet eden münafıklar da var. Mantıklı bir şekilde eleştirecekseniz, buyrun yönetimi birlikte eleştirelim. Bizim işimiz eleştirmek. Hiçbir yönetimden de çekinmeyiz; Evvel Allah. Ancak ortadaki iyi niyetli çalışmaları da görmezden gelemeyiz. Fidan kampanyası yapılıyor, zahmet edip bir paket sigara parasını ayırıp kampanyaya katılmıyorsunuz. Yeni formalar çıkıyor, almıyorsunuz. Kombine biletlere ilgi göstermiyorsunuz. Ama sorsak, herkesten daha fazla Eskişehirsporlusunuz. Tutmayın kardeşim bu takımı. İstemez sizin taraftarlığınızı...

 

Eşeğimizi bulduk

Aynı zamanda İsviçre vatandaşı da olan Kongolu eski futbolcumuz Nzuzi Toko'dan gelen 3 puanlık cezanın kaldırılması gündemde. Allah fukara kulunu sevindirmek için önce eşeğini kaybettirir, sonra tekrar buldururmuş. Biz de daha lig bile başlamadan 3 puan cezayı yiyince çok üzülmüştük. Ancak Mehmet Şimşek yönetiminin bu cezayı kaldırmak için uğraştığını da biliyorduk. Büyük ihtimalle çabalar sonuç verecek ve 3 puanlık ceza yürürlükten kaldırılacak. Yani lige bütün takımlar gibi sıfır puanla başlayacağımızı öğrenip, sevineceğiz. Eşeğimizi bulmuş gibi olacağız anlayacağınız...

 

Bu çatışmalar çok tehlikeli

Ankara Altındağ'da Suriyeliler ve Türkler arasında çıkan çatışma, ne kadar tehlikeli bir barut fıçısının üzerinde oturduğumuzu bir kere daha hatırlattı. 18 yaşındaki bir vatandaşımızın ölmesiyle sonuçlanan bu olayın ayrıntılarını anlatacak değilim. Fakat söz konusu hadiseden sonra Altındağ'da sokaklarda Arap aramaya çıkan insanların olması çok tehlikeli bir süreci işaret ediyor.

Kimse Türkler'e "Misafirperver değilsiniz" diyemez. 6 milyon mülteciye ülkemizde baktık ve bakmaya devam ediyoruz. Bu ülkede, başta ekonomi olmak üzere pek çok sorun var. Biz mülteci meselesini çözmeden bu sorunlarımızın hiçbirini ortadan kaldıramayız. Üstelik Arap ve Türk toplumu arasında ciddi bir kültürel fark da bulunuyor. Bütün bu sorunlar yetmiyormuş gibi 1 milyon Afgan'ın da Amerika'nın verdiği emir ve talimatlar neticesinde ülkemize geldiğini görüyoruz. Geçenlerde bir Afganlı Türk kadınının iffetine dil uzatmaya kalktı.

Böyle sıkıntıları önlemenin yolu çok basit; mültecileri memleketlerine geri göndereceksiniz. Çünkü bu ülkede kaldıkları müddetçe sıkıntılar artıyor. Tehlike her geçen gün daha da büyüyor.

 

Şehitlerin emaneti

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sevinç Uluçeşme ve yönetim kurulu üyelerini Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etmiş. Kıymetli misafirlerini ağırlayan Büyükerşen, "Bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emanetlerisiniz. Her zaman sizlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ederim. Yeni yönetim kurulunuz hayırlı olsun, başarılar diliyorum" ifadelerinde bulunmuş. Şehitlerimizin hatırasının, başımızın üzerinde yeri var. Allah razı olsun, yerel yönetimlerimizin de tamamı, şehit ve gazi yakınlarına gerekli iltifatı gösteriyor. Eskişehir bir süre düşman işgalinde kalmış, türlü zulümler görmüş bir kent. Şehitlerin kıymetini çok iyi biliriz. Büyükerşen yönetimini, her fırsatta gösterdikleri hassasiyetten ötürü tebrik ederiz.

 

Ariman web reklam 2
1000
icon
Es-es sevdalısı 19 Ağustos 2021 17:14

Hele sen hiç tutma!!!! Sizin sevginizinde ne kadar olduğunu, niçin olduğunu biz biliyoruz!!!!!

0 1 Cevap Yaz
Es-es sevdalısı 19 Ağustos 2021 17:12

Siz eli kalem tutanlar çok biliyorsunuz, lig bitiminde nerede bitirecegini göreceğiz. İşinize geldiği gibi yazmayın!

0 1 Cevap Yaz
boş yapma 13 Ağustos 2021 10:39

eskişehirspor bu hale gelirken gıkın çıkmadı.açık tribün hırsız var dedi.sen ne yaptın...

12 24 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat