alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Örgün bölümde rekor kırdık!

“ESTÜ ve ESOGÜ doldu, Anadolu boş kaldı” diye yazmıştık! Yazımız üzerine Anadolu Üniversitesi Kurumsal iletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koca, telefonla arayarak bilgi verdi…

10 Eylül 2021 08:21
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“ESTÜ ve ESOGÜ doldu, Anadolu boş kaldı” diye yazmıştık!
Yazımız üzerine Anadolu Üniversitesi Kurumsal iletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koca, telefonla arayarak bilgi verdi…
Verilerin YÖK’te bu şekilde yer aldığını ancak örgün eğitimle Açık öğretimin birlikte değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.
Koca, Anadolu Üniversitesi’nin Örgün lisans ve ön lisans programlarının kontenjan doluluk oranları yüzde 99,25 ile rekor kırdığını söyledi…
Koca’nın açıklamasını olduğu gibi aktarıyorum:
  • YKS tercihlerinde yoğun ilgi gören Anadolu Üniversitesi’nde tüm kontenjanlar doldu. Türkiye’nin öğrencisiyle en mutlu kenti Eskişehir’in köklü yükseköğretim kurumu olan Anadolu Üniversitesi, başarı düzeyleri yüksek olan öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerin başında gelmeye devam ediyor.
  • Yaklaşık 4 milyon öğrencinin girdiği 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre 3975 öğrenci Anadolu Üniversitesi örgün programlarında okumaya hak kazandı. Kayıt hakkı kazanan 3975 öğrenciden 1275’i, yani yüzde 32’si ilk tercihinde Anadolu Üniversitesi’ne yer verdi. Örgün lisans ve ön lisans programlarının kontenjan doluluk oranları yüzde 99,25 ile rekor kırarken Açıköğretim Sistemi programlarına da talep yoğun oldu.
  • Yine ÖSYM sayısal verilerine göre bakıldığında örgün programlarımıza yerleşim doluluk oranı %100,56 olarak görülebilir.
YENİ AÇILAN ÖRGÜN PROGRAMLARININ TAMAMI DOLDU
  • Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Adalet Meslek Yüksekokulu’na bağlı Adalet Ön Lisans Programı ve Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Psikoloji Lisans Programı’nda da kontenjanlar doldu. Adalet ve Psikoloji bölümlerinin kontenjanları tamamen dolarak, 124 öğrenci Anadolu Üniversiteli olmanın ayrıcalığına erişti.
  • Hayalleri bir diplomaya sığmayan öğrenciler için 41 ön lisans ve 21 lisans programıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İkinci Üniversite kayıtları da devam ediyor. Adayların sınavsız olarak başvurabildiği ve 23 Ağustos Pazartesi günü başlayan İkinci Üniversite kayıtları 8 Ekim Cuma günü son bulacak.
 

BÜYÜKLERE DE GEREKLİ! 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından Han İlçesi’nde bir diyet programı yapıldı.
Ama bu farklı bir diyet…
-Teknoloji diyeti…
Gençler Teknoloji Diyeti Kampında teknolojiden uzak kaldılar…
Telefon, bilgisayar, televizyon hiç birini kullanmadılar…
Eğlendiler, oynadılar, el becerilerini geliştirdiler. Bu diyet gençler kadar yetişkinlere de gerekli!
Teknolojiyi geç keşfeden yetişkinler, kimi zaman kendilerini fena kaptırıyor!
 

ÖDÜL GETİRENLERİ DESTEKLEYELİM!

 
Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Yüksek İstişare Kurulu Genel Sekreteri Tezcan Karakuş, kısa süre önce hiç de küçümsenmeyecek bir başarıya imza etti…
Ekonomize Dergisi’nin düzenlediği 14. Türkiye’nin En’leri ödüllerinde Yılın Başarılı Ekonomisti ödülünü aldı…
Yeni yapılan bir ödül töreni değil…
Ciddi bir ekonomi dergisinin 14. Kez yaptığı değerlendirme!
Karakuş, ödüle Kamu ile Sivil Toplum örgütleri arasında sağladığı iş birliği Böylesi ödüllere ihtiyacımız var! Böyle ödüllerin Eskişehir’e gelmesini daha fazla sağlamalıyız…
Hatırlarsınız, Karakuş ocak ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmüştü…
Eskişehir’e ödül getirenlere sahip çıkalım, destekleyelim. Karakuş’u bir kez daha tebrik ediyoruz…
 

SADO-MAZO PİSKOPOS!

İspanya Katolik Kilisesi'nin yükselen yıldızı Piskopos Novell, Vatikan'ın onayını alarak geçen ay istifa etmişti. Novell’in ‘Cebrail'in Şehvet Cehennemi' gibi isimleri olan, sado-mazo ilişkileri anlatan romanlar yazan bir kadına aşık olduğu ortaya çıktı.
 

GÜNÜN SÖZÜ!

Herkes kalbinin renginde yaşar hayatı. Ve herkes kalbinin rengini bulaştırır etrafındakilere.
 

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

Günün Karikatürü 10 09 2021

 
 
 
 
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Kaan 10 Eylül 2021 15:30

Ne rekoru kırdınız.Maaşlarınıza zam isteme rekorumu.

1 1 Cevap Yaz
Vatandaş 10 Eylül 2021 14:24

Doğru söyleyince yorumları bile yaşamıyorsunuz Bravo

2 1 Cevap Yaz
İspat et 10 Eylül 2021 09:17

Anadolu Üniversitesi kontenjanları zaten hep % 100 dolar. Bahsettiğiniz rekor neyin rekoru??? Algı mı yapmaya çalışıor Üniversite yönetimi. Rekor kırdıysan göster, ispat et. Rekor kırdık gibi laflar basit laflar, düşük seviyeli üniversiteler kullanır bunları. ciddi üniversiteler kullanmaz bu tür lafları. Boğaziçi, ODTÜ den duydun mu hiç bu tür laflar.

3 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat