alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Önce adam gibi özür dileyeceksiniz

Eskişehirspor Başkan Vekili Erkan Koca, ES TV'de yayınlanan 90 + 3 programında önemli açıklamalarda bulundu

6 Ekim 2021 09:31
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehirspor Başkan Vekili Erkan Koca, ES TV'de yayınlanan 90 + 3 programında önemli açıklamalarda bulundu. Sayın Koca'nın önemli açıklamalarının tamamını izlemek isteyenler için şuraya bir internet adresi de bırakalım; https://www.youtube.com/watch?v=-FsSXs1pfrI

Söz konusu açıklamaların her biri hakkında ayrı bir yazı kaleme alınabilir. Ancak bir tanez-si var ki sadece Eskişehir değil, Türkiye'nin gündemine oturdu.

3 Temmuz 2011 sürecinde Eskişehirspor'un başına örülen çoraplardan bahseden Koca. "Biz Türkiye Futbol Federasyonunu mahkemeye veriyoruz. Biz Eskişehirspor’uz. Kulübümüzün hakkını kimseye yedirmeyiz. Oynadığımız ligin önemi yok. Eskişehirspor bu ülkenin en büyük camialarından birisidir" ifadelerinde bulundu.

Bilindiği gibi Fetullahçı terör örgütü – Şımarık olduğu yıllarda – Türk futbolunu da ele geçirmeye çalışmış, özellikle Fenerbahçe üzerinden Türk kulüplerini ele geçirmeye çalışmıştı. FETÖ / PDY bu süreç içerisinde hem Eskişehirspor'u ele geçirmek için, hem de Fenerbahçe'yi zora sokmak için hakkımızda iğrenç iddialarda bulundu. Kamuoyunda "3 Temmuz Süreci" olarak bilinen bu süreç içerisinde Eskişehirspor'un Avrupa Kupalarına katılma hakkı da elinden alındı.

Şimdi bu haksızlığın üzerinden tam 10 yıl geçti ve sırf korkak haraket ettiği için Türk Futbolunun güzide kulüplerini mağdur eden Futbol Federasyonu'ndan şöyle yarım ağızla da olsa bir özür bile gelmedi.

Eskişehirspor yönetiminin bağlı bulunduğu Futbol Federasyonu'nu mahkemeye vermekten keyif aldığını hiç zannetmiyorum. İnsanın içi, adında "Türkiye" geçen bur kurumu mahkemeye verirken "Cız" eder. Ancak artık tahammül sınırı aşılmış durumda. Eskişehirspor olarak maddi kayıplarımızı bir şekilde hesaplamak mümkün. Ancak özellikle manevi kayıplarımızı hesaplayamayız.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Eskişehir'in maddi ve manevi zararlarını tazmin etmesi lazım. Ancak öncelikle adam gibi özür dilemesi lazım.

 

O milletvekili Eskişehir'i unutmuş

Eskişehir'in 7 milletvekili bulunsa da, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'yi de 8'inci milletvekilimiz olarak sayıyoruz. Sayın Destici'nin yönetmesi gereken bir partisi var. Buna karşın, sade bir milletvekili gibi Eskişehir'in pek çok sorunuyla bizzat ilgileniyor. Bu arada İzmir'den seçilen gazeteci üstadımız Atilla Sertel'i de unutmayalım. Sayın Sertel de bir Eskişehir milletvekilinden farksız. Kendisini de zaman zaman 9'uncu milletvekilimizmiş gibi değerlendiriyoruz.

Aslında Eskişehir'in şansı 8 ve 9'uncu milletvekilinin olmasıyla bitmiyor. Çok kişinin bilmediği bir de 10'uncu milletvekilimiz var. Isparta bölgesinden seçilen İYİ Partili Aylin Cesur... Yaşlılık döneminde 9'uncu Cumhurbaşkanı Demirel'in de doktorluğunu yapan Aylin Cesur'u geçenlerde sosyal medya hesabında hayvan haklarıyla ilgili bir paylaşım yaparken gördük. Isparta'ya gelin giden Cesur'un 4 ayaklı dostlarımızı unutmadığını görmek çok sevindirici. Ancak Biz Eskişehirli hemşerilerini unutuğunu görmek de bir o kadar üzücü. Aylin Cesur'un Isparta'da kendi ailesini kurduğunu biliyoruz. Ancak baba ocağı Eskişehir'de hâlen tütüyor. Sayın Cesur'un da Eskişehir'e aile efradını ziyaret etmeyle aralıklarla geldiğini biliyoruz. Fakat bir kere bile partisinin İl Başkanlığı'na uğrayıp, bir çay içtiğine şahit olmadık. Bir kere Hamamyolu esnafıyla fotoğraf çektirdiğini göremedik. Bir kere 20 lira verip Eskişehirspor için ağaç bağışladığına şahit olmadık. Belli ki Sayın Aylin Cesur Eskişehirli olduğunu iyiden iyiye unutmuş.

 

 

 

Ariman web reklam 2
1000
icon
Ekici26 6 Ekim 2021 20:44

Birkaç gün önce kulübü kapatalım diyenlerin görüşlerini doğruymuş gibi kaleme alıyordun algı yapıyordun şimdi dava açılacak denince aslan oldun biz 1.5 yıldır dava açın yazıyoruz bir kere destek vermediniz yazmadınız.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat