alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Nilüfer Kurumehmetoğlu'ndan 'İsyan ve Terapi'

"Tanrı niye kafamızın önüne iki göz koymuş dersiniz? Geriye bakmamızı isteseydi birini arkaya koyardı stop lambası gibi… değil mi ama?!"

18 Kasım 2018 10:20
A
a
İç dünyasının kapılarını size açan bir kadın, yaşadığı toplumda gördükleri ve gözlemledikleri kalemine sarılmış; mürekkebinden akıp kurtulmak için çırpınıyor sanki!
Neden onun kalemini seçmiş kelimeler?
O da hemcinsleri gibi uzun zaman önce bu baskılarla mücadele etmiş; boğuşmuş…
Dellenmiş…
O kafesten kurtulmuş, belki de bundandır…!
Bilinmez! Ama o artık geriye bakmıyor ve diyor ki:
Tanrı niye kafamızın önüne iki göz koymuş dersiniz? Geriye bakmamızı isteseydi birini arkaya koyardı stop lambası gibi… değil mi ama?!
O zaman ne yapıyoruz? Daima ileriye!
Tıpkı Atamızın bize öğütlediği gibi: ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın …’
Gazi Mustafa Kemal Bu cümleler ile anlatmış Nilüfer Kurumehmetoğlu kitabını…
İlk kitabı ve heycanlı…
Bir imza günü ile duygularını paylaştı. Deneme yazılarını paylaştığı; yaşadıklarını, gördüklerini, duygularını kaleme aldığı kitabı yoğun ilgi gördü.
Odunpazarı Kent Konseyi Genel Sekreti olarak tanıdığımız Nilüfer Kurumehmetoğlu ‘Tüm kenti kucaklayan ortak bir akıl oluşturmak, katılımcı anlayışla yerelde ve genelde yönetimlerin uygulamalarını desteklemek, iyileştirmek, sorgulamak ve soranlara yerinde çözümler bulabilmek ve bu doğrultuda kentsel yaşamı kolaylaştıran projeler geliştirmek için yola çıktık.’ diyordu.
Başarılarını yakından takip ettiğimiz Kurumehmetoğlu’na yazarlık hayatında da başarılar diliyorum…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat