alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Ne kadar güzel adalet

Boşanma aşamasında olduğu eşini tam 16 kere bıçaklayan Harun S, istinaf mahkemesinin aldığı bir kararla tahliye edildi

4 Ekim 2021 09:51
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Boşanma aşamasında olduğu eşini tam 16 kere bıçaklayan Harun S, istinaf mahkemesinin aldığı bir kararla tahliye edildi.

Öncelikle anılarımızı tazeleyelim. Sanık Harun S, İstanbul'dan Eskişehir'e gelerek mahkemelik oldukları eşini 16 yerinden bıçaklamıştı. Tabii cani koca tutuklanmış, akabinde de 17 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak her zaman söylüyorum; Türkiye'de 20 yıl hapis cezası almak, en çok 2 sene içerisinde dışarı çıkmaktır. Burada da söz konusu kaide bozulmamış ve istinaf mahkemesi 17 sene hapis cezası alan Harun S'yi tahliye etmiş.

Harun S'ye "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan verilen 17 yıl hapis cezasını kaldırılmasına hükmedilmiş. Bunun yerine "Kasten ağır yaralama" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verilmiş. Ayrıca Harun S, tehdit suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası almış. Filmin sonunda ise iyi hal indirimi de alıp bir güzel tahliye edilivermiş.

Yani kasten öldürmeye teşebbüsten, kasten yaralamaya, oradan yattığı süreye ve gösterdiği iyi hâle, mahkeme salonunda muhtemelen taktığı kravattan, yattığı süreye derken hoooop; kafesin kapısı açılmış ve bizim saldırgan eski koca, kuşlar gibi özgürlüğüne kanat çırpmış.

Ne kadar güzel değil mi? "Sen nasıl olur da benden ayrılmaya cürret edersin" diyerek karısını defalarca bıçaklayacaksın. Kadının fışkıran kanı suratına sıçradıkça zevkden deliye dönüp, daha çok bıçaklayacaksın. Ve... Sonunda serbest kalacaksın...

Ben artık hiç bir şey söylemiyorum; kadına yönelik şiddetle böyle mi mücadele edilir?

 

Market yok anayasa verelim

Ülkemizde 2015 yılından beri giderek derinleşen bir ekonomik krizin içindeyiz. Krizi çözmekle vazifeli olanlar ise suçu başkalarına atmakla meşguller. Pahalılığın muhalefetin suçu olduğunu söyleyenler, uluslararası soğan sarımsak lobisi gibi hayali düşman ilan edenlerin son sığınağı pandemiydi. "Dünyada salgın var. Pandemi bir bitsin, bak gör ne biçim gelişeceğiz?" diyorduk. Sonuçta pandemi sürse bile aşılamanın yaygınlaşmasıyla birlikte piyasalar tekrar açıldı. Ancak ekonomi açılmak bir kenara, daha da kötüye gidiyor.

Son olarak market zincirlerinin millete kötülük yaptığını söylüyorduk. Tabii her bahanenin bir son kullanma tarihi var. Her bahaneden sonra yeni bir yalan ortaya koymak zorundasınız. Ve her defasında yeni masalınızın son kullanma tarihi daha da kısılıyor. "Kötü kalpli zincir market sahipleri ekonomiyi bozuyormuş" palavrasının ömrü çok kısa sürdü.

Şimdi elimizde anayasa değiştirme meselesi var. Madem ki elimizde çok kötü bir anayasa var, bunun kabahati anayasayı en son değiştirenlerde değil midir? Yoksa eski anayasayı uluslararası ıspanak lobisi mi değiştirmişti?

 

 

 

Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat