alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Nadasa çekilen siyasetçiler!

CHP’de “gizli kayıt” iddiaları gündeme gelince, AK Parti’nin fotoğraf polemiği gölgede kalmış oldu

2 Aralık 2019 08:48
A
a
CHP’de “gizli kayıt” iddiaları gündeme gelince, AK Parti’nin fotoğraf polemiği gölgede kalmış oldu! AK Parti genel merkezi tarafından, eski l başkanlarının da davet edildiği bir toplantı yapıldı. Bu toplantıya önceki il başkanları da katılmıştı. Toplantı sonunda il başkanı Zihni Çalışkan, il başkanları ile bir fotoğraf karesinde bir araya gelmişti. O fotoğrafta ilk il başkanı Fikret Dönmez olmayınca, konu epey bir eleştirilmişti…
İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Fikret Dönmez neden yok” diyenlere, düzenlediği basın toplantısında “Fikret bey istirahate çekilmişti” yanıtını vermişti…
İşte bu açıklamaya Dönmez, itiraz etti…
ES TV’de yaptığımız Vaziyet programında, “istirahate çekilmedim, genel merkezden en son ben çıktım” dedi. Ve il başkanı Çalışkan’ı telefonla arayarak 45 dakika konuştuğunu anlattı…
Siyasette “istirahate çekilmek” diye bir kavram olduğunu unuttuk!
Dinlenme, nadasa çekilme pek siyasetçiye göre değil!
Önümüzdeki günlerde istirahate çekilmiş olan, başka kimler siyaset sahnesine gelecek merakla bekliyoruz!
 

SIRA FİKRET DÖNMEZ’DE Mİ?

Fikret Dönmez’e şu soruyu sorduk:
-Birbirini sevmeyen il başkanı var mı?
Yanıt son derece politik:
 • Biz bir aileyiz. Bütün il başkanlarım kardeşim ailenin birer ferdi.
 • Partiye davet edilmeleri konusunda  hepsinde benim emeğim vardır
 • İl başkanıydım o dönemlerde. İşte il başkanımızı meclis üyesi yaptık, başka il başkanımızı o zaman belediye başkan adayı yaptık.
 • Yine bir il başkanımız daha sonra milletvekili  oldu. Diğer bir il başkanımız milletvekili adayı oldu.
 • Yani bütün hepsi AK Parti’de görev almalarına vesile olan kişi olarak benim kırgınlık küskünlük ya da sevmeme gibi bir şey olamaz.
 •  
İlginçtir, hepsi bir yerlere aday oldu. Sadece Fikret Dönmez ne milletvekili ne de belediye başkan adayı oldu. Acaba sıra bende mi diyor?
 

FİKRET DÖNMEZ İL BAŞKANLIĞINI İSTİYOR MU?

Vaziyet programında kendisine sorduk, il başkanlığını istiyor mu?
-Ben il başkanlığını en iyi yaptığıma inanıyorum.
İl Başkanlığımda partiyi en iyi temsil ettiğime inanıyorum.
Eğer ihtiyaç varsa il başkanlığına bu görev bana tevdi edildiğinde de şunu açıkça söylüyorum en iyi ben yaparım.
Eğer böyle bir görev verilecekse, böyle bir ihtiyaç var ise benim bu görevde kaçmam zaten benim siyaset yapmadığım, yapmayacağım anlamına gelir.
Ben mesela sanatın ve siyasetin toplum için yapıldığına inanıyorum. Ben Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum. Sanat eğitimi almış bir insanım. Sanat sanat için yapılmaz, siyaset de siyaset için değil. Bunlar toplum için yapılan uğraşlardır. Ben siyasetin çıkar ve basamak için kullanılmasına karşıyım.
…/…
Dönmez, göreve hazır bir şekilde bekliyor!
 

SİYASET VE AK PARTİ!

Fikret Dönmez, siyaseti şu cümlelerle tanımlıyor:
 • Siyasette sağlam bir duruş olması lazım.
 • Ve siyaset biraz da makamlar, mevkiler nasip işi diyoruz.
 • Bize nasip olmadıysa bizim hayrımızadır. Ben kendi adıma öyle yorumluyorum.
 • Ama hiçbir zaman da siyasetten elimizi eteğimizi çekmiş değiliz.
 • Siyaset ben de varım diyebilmektir.
 • Ben bunu bir duruş olarak görüyorum.
 • Ben inançlarıma göre yaşamaya çalışan biriyim. İnançlarımın da bazen taviz verdiğimi düşünüyorum. Ben AK Partililiğimde taviz vermemeye çalışıyorum çünkü bunu bir kimlik olarak görüyorum.
 • Yarın bulunduğum yer, konuştuğum, söylemlerin partime zarar verir mi endişesini her zaman taşıyorum. Onun için en AK Partiliyim deme hakkına her zaman sahibim.
 

VOLKAN DOĞAN’IN ADAYLIĞI YANLIŞTI!

 
Yerel seçimlerde AK Parti adayları arasında en çok konuşulan isim Volkan Doğan’dı. İlçe başkanlığı yaptı, seçimler yaklaşırken istifa etti ve aday oldu…
İşte bu adaylığa eski il başkanı Fikret dönmez itiraz etmiş…
“Görevdeyken aday olunması sıkıntı yaratıyor” diyor…
Dönmez’in tespiti şöyle:
-Bizim partimiz merkez yoklamasıyla aday belirliyor. Aday başvurularını alıyor ama il başkanımız ya da ilçe başkanımız kesin aday gözüyle bakılıyor. Volkan Doğan’ın aday olması bence kesinlikle yanlıştı. Kendisine de defalarca söyledim. Keşke olmasaydı.
-Peki hiç mi aday olmamalı?
-Elbette ilçe başkanı aday olmaz diye bir şey yok. Genel merkez şunu da yapabilir: Giden adaylardan hiçbirini kendi partisine uygun bulmayabilir. O zaman ilçe başkanına der ki “burada adayımız sensin” ya da il başkanına der ki burada adayımız sensin. O da bu görevi tabi ki kabul etmek zorunda çünkü siyaset yapıyor. Ama öbür türlü şöyle de anlaşılıyor: İl başkanısınız, ilçe başkanısınız ya da beldenizde belde başkanısınız göreviniz bu. Ama siz oraya odaklanırsanız görevi kötüye kullanmış gibi bir imaj oluşturursunuz. Tabi Volkan Doğan odaklanmıştı, bunu sizler de defalarca yazdınız.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat