alexa

Nabi Avcı ve Eskişehirspor gerçeği

Arif Anbar yazdı

20 Kasım 2017 09:31
A
a
Geçtiğimiz Cumartesi günü kaleme aldığım, “Eskişehirspor’daki yıkımın temel sorumluları” başlıklı yazım sonrasında arayan AKP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı cevap hakkını kullanmak istedi.
*
Nabi Avcı’nın Eskişehirspor’a ilişkin ifadelerini aynen aktarıyorum:
*
            BENDEN BİR ŞEY BEKLEMEYİN DEDİM
 • “Polis Evi’nde yaptığımız toplantıda; il başkanımız, başbakan danışmanımız, Sinan Özeçoğlu, Halil Ünal, Mesut Hoşcan, Nebi Hatipoğlu, İsmail Ilgaz, Aydın Begiter vardı. Biz bu toplantıda spora siyasetin bulaşmasını istemediğimizi, ancak seçilmişler olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağımızı söyledik. Ama ‘şu aday olsun’ demedik. Yani dışarıda, kulüp başkanını, benim görevlendirdiğim gibi bir hava yaratılıyor. Böyle bir şey kesinlikle yok ve olamaz da. ‘Kulüp kayyuma gidiyor, siz ne diyorsunuz’ diye sordum orada. Ben o toplantıda manzarayı sordum. ‘Bir şekilde aday olmayı düşünüyorsanız benden bir şey beklemeyin’ dedim. Hatta onlara, ‘ailenizi, sağlığınızı ve işinizi tehlikeye atacak bir durumunuz varsa, bu işe sakın girmeyin’ diye nasihat verdim. Kemal Unakıtan Bey’den gördüklerinizi sakın benden beklemeyin dedim. Kaldı ki Unakıtan Ekonomi Bakanıydı. Ayrıca burada konuştuğumu, dışarıda da kamuoyu önünde deklare ettim.
            SİNAN BEY’İN HEVESLİ OLDUĞUNU GÖREREK…
 • Yani bakın bir kez daha söylüyorum. Ne ben ne de Harun Bey, ‘başkan şu olsun bu olsun’ demedik. Bu havayı oluşturanların başka amaçları var. Hatta Sinan Bey’in daha hevesli olduğunu görerek kendisine şunu söyledim: ‘Bakın siz başarılı bir işadamısınız. İşinizi, sağlığınızı bozacak bir durum yaşayacaksanız iyi düşünün. Bizden asla medet beklemeyin.’
            MESUT HOŞÇAN’IN DİNLEMEDİĞİ NASİHAT
 • Hatta Sinan Bey’e söylediklerimi zamanında Mesut Bey’e de söyledim, ‘Bak sağlığın bozuldu, ekonomin bozuldu, kulüp nedeniyle sana icralar geliyor, bırak bu işi’ demiştim. Ancak bırakmadı. Bugün ise şunu söyledim, ‘Bak ne oldu şimdi? Şuan bir faydan var mı kulübe?’ Mesut Bey belki o zaman beni dinleseydi, bugün bir katkısı olabilirdi.
HALİL ÜNAL VE NEBİ HATİPOĞLU KULÜBÜ NEDEN ALMADI?
 • Ha, şunu da söyleyeyim. Halil Bey, ‘Ben istemiyorum ama siz isterseniz bu görevi alırım’ dedi. Nebi Bey’de aynını söyledi. Ama ben onlara, kimseye görev al ya da alma demeyeceğimi bir kez daha belirttim. Benden medet ummamaları gerektiğini de söyledim.
           GENÇLİK VE SPOR BAKANIYLA GÖRÜŞTÜRDÜM
 • Osman Aşkın Bak Gençlik ve Spor Bakanı olunca, kulübün talebi üzerine Sinan Bey’i Osman Bey’in yanına götürdüm. Prensibimi bozarak bunu yaptım. Hatta görüşmemiz sırasında var olan sorunların çözümünün hızlandırılmasını talep ettim Osman Bey’den. Yani bir milletvekili daha ne yapsın Allah aşkına?
            MİLLETTEN HARAÇ TOPLAYABİLİR MİYİM?
 • TOKİ’ye yalvar yakar, yeni statta, bu kulübe gelir getirici bir şeyler eklemesini istedim. Ne yapayım daha? Ben milletten haraç toplayabilir miyim? ‘Sen şunu ver, sen de şu kadar ver’ diyebilir miyim? Bizim böyle bir tarzımız yok.
 
BENİM YÜZÜM NEDEN KIZARSIN?
 • Bakın bir de stat yaptık. Eskişehir’i milli maç oynanabilir duruma getirdik. Şimdi tüm bunlarla birlikte benim yüzüm neden kızarsın. Gerçekten üzüldüm.
 
 
Cemal Okan Yüksel: İstifa ederim!
CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel’i de Cumartesi akşamı ES TV’de canlı yayına almıştım. Yüksel’de yayın sırasında, “Eskişehirspor’daki yıkımın temel sorumluları” başlıklı yazıma yanıt verdi.
*
Cemal Okan Yüksel’in o yanıtını paylaşıyorum:
*
            DESTEĞİMİZİ KABUL EDEN OLDU MU?
 • “Bu kulüp el değiştirirken muhalefet milletvekillerinin fikrini soran olmuş mu? Bir destek vermek istediğimizde, desteğimizi kabul eden mi oldu? Kulübün yönetimine talip olurken gelip bizle mi görüştüler? Yani kim söz verdiyse, ‘Al kulübü biz gerekli kaynağı bulacağız’ dediyse, kulübün anahtarını kim verdiyse, kulübün anahtarını bu başarısızlıktan sonra gidip ona geri vermek lazım.
            ÇALDIĞIMIZ KAPILAR AÇILMADI
 • Bizim çaldığımız kapılar açılmadıysa, vermek istediğimiz destekleri ellerinin tersiyle ittilerse, ‘aman bu muhalefet milletvekilleriyle fotoğraf dahi vermeyelim yoksa bu muktedirleri kızdırırız mantığıyla’ bize kapılar kapatıldıysa, bizim yapacak bir şeyimiz yok.
            MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM!
 • Yani vakti zamanındaki yanlış icraatlar yüzünden kulüp borç batağına girmiş. Sinan Özeçoğlu ve ekibi, bu tabloya rağmen ellerini taşın altına sokmuşlar, bu kulübü almışlar ve iyi niyetle gitmişler. Şimdi Sinan Özeçoğlu çıkacak ve şunu söyleyecek: ‘Cemal Okan Yüksel, Gaye Usluer, Utku Çakırözer bana şu sözleri verdi. Ve yerine getirmedi. Şu destekleri yapacağını söyledi ama yapmadı.’ Özeçoğlu bunu söylediği an, ben milletvekilliğinden istifa ederim.
           YILMAZ BÜYÜKERŞEN’İN TEKLİFLERİ…
 • Vakti zamanında Yılmaz Büyükerşen’in teklifleri ve önerileri tutulmuş, dinlenmiş olsaydı… Eskişehirspor’a bu söylendi… Bir imar değişikliğiyle Eskişehirspor’a ait bir arsada gelir getirici bir şeyler yapılır dendi.
            AKİL ADAMLARDAN KAYYUM GİBİ YÖNETİM ÖNERİSİ
 • Eskişehir’in akil adamlarının, kulüp başkanlarının, eski yöneticilerinin, iş adamlarının elini taşın altına koyup, kayyum ekibi gibi bir yönetim kurup bu dönemin en az zararla atlatılması gerekir. Bakın ben buradan açıkça söylüyorum. Bizden nasıl destek istenirse, yapabileceğimiz ölçüde vermeye hazırız.”
1000
icon
esesli 20 Kasım 2017 15:58

Çare yok es es kapanıyor. Bak mersin e hızla alt liglere gidiyor. bak ordu spora esamesi okunmuyor. bak sakarya ve kocaeli ye yok oldular. Efsane bitti.

2 4 Cevap Yaz
şahin 20 Kasım 2017 15:39

garip eskişehirsporum ne cektiyse 40 yıldır iktidar ve belediyelerin ayrı partilerden oldugundan cekti şimdi adam gibi bir adam cıktı onuda harciyoruz allşah sonumuzu hayır etsinn boyle taraftar türkiyede yok selam olsun onlara selam olsun tüm taraftar gruplarına

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat