alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Millet Bahçesi ilgi görüyor

Gölgede 30 dereceyi geçen sıcaklıklar, vatandaşın parklara akın etmesine neden oldu

31 Ağustos 2021 08:21
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Gölgede 30 dereceyi geçen sıcaklıklar, vatandaşın parklara akın etmesine neden oldu. Bunlardan biri de eski stadımızın yerine yapılan Millet Bahçesi'ydi. Son zamanlarda Millet Bahçesi'yle ilgili bir takım tartışmalar kulağıma çalınıyor. Parkın (veya Bahçe'nin) peyzajını beğenmeyenlerden tutun, kent mobilyalarına burun kıvıranlara kadar çokça eleştiriler yapılıyor.

Tabii herkesin zevki kendine. Ancak ber parkın peyzaj çalışmalarını da kent mobilyalarını da çok beğendim. Bir iki sanat eseri, heykeller ve freskler ile tamamlansaymış daha güzel olurmuş. Ancak oturup da eleştirecek değilim. Zaten ağaçlar ve çiçekler kendi başlarına sanat eserleridir. Nihayetinde çok güzel bir yeşil alan kentimize kazandırılmış. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Ayrıca bir parkın başarılı olup olmadığına, sosyal medyada daha iyi cazgırlık yapanlar karar vermez. Bir parkın başarılı olup olmadığı, ziyaretçileriyle kendini belli eder. Millet Bahçesi dolup taşıyor, demek ki isabetli bir proje yapılmış...

Her zaman söylüyorum, bu kentin daha çok betona değil, daha çok yeşile ihtiyacı var. Avuç avuç yuttuğunuz anti depresanlarda, birbiri ardına devirdiğiniz şişeler de tabiatın içinden uzaklaşmamızdan, betonların arasına gömülmemizden kaynaklanıyor. İnsanoğlu tabiatın içinden uzaklaştıkça mutsuzlaşıyor. Dolayısıyla daha çağdaş bir şehir = Daha yeşil bir şehir diyebiliriz...

 

Aşı olmayan anne ve aşı olan kız

İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon (Temaslı takip birimi) ekibinin üyelerinden Nurdan Gezer, Covid virüsü kapmasına rağmen hayata tutunmayı başardı. Ancak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gezer'den öğrendiğimiz kadarıyla annesi kendisi kadar şanslı olmamış ve maalesef kovid virüsü nedeniyle aramızdan ayrılmış. Allah rahmet eylesin.

Nurdan Gezer'in annesi geçtiğimiz Kasım ayında henüz aşı yapma fırsatı bulmadan aramızdan ayrılmış. Ancak Nurdan Gezer üç aşısını da yaptırdığı için hastalığı gayet hafif atlatmış. Hatta yine aşılarını tamamlayan eşi hastalığa yakalanmamış bile.

İşte aşıların ne kadar işe yaradığının milyonlarca örneğinden biri. Lütfen mahallede duyduğunuz dedikodulara değil, bilimadamlarına inanın. Başımıza ne geliyorsa, bilime önem vermediğimiz için geliyor zaten.

 

Ariman web reklam 2
1000
icon
Çiftelerli 31 Ağustos 2021 11:15

Millet bahçesi kupkuru bi yer bi gölgelik bile yer yok boşa gitmiş paralar

2 6 Cevap Yaz
Nurullah

Boş eleştir yapmayın lütfen fidanlar yeni dikildi zamanla gölgelik olur merak etme

4 1
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat