alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Mafya yaratıyoruz

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yeni bir yasadışı içki operasyonu yapıldı

11 Ekim 2022 09:44
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yeni bir yasadışı içki operasyonu yapıldı. 2 ev, 2 araç ve 2 iş yerinde yapılan operasyon neticesinde 281 litre sahte ve kaçak alkol, 98 alkol kiti, 2 tabanca ve 43 mermi ele geçirildi ve üç zanlı yakalandı. Öncelikle KOM Şube Müdürlüğü’nü tebrik ederiz.
Alkolün kaçak olarak üretilip satılmasının tek nedeni, sevgili hükûmetimizin anormal vergiler yüklemesi. Şimdi hiç kimse, “Efendimiz hazretleri, zavallı kullarının sağlığını düşünüyor da o yüzden içkiye – sigaraya zam yapıyor” demesin. Peki elektriğe neden sürekli zam yapılıyor? Muhalefetten elektrik alamadığımız için mi? Şekere neden zam yapılıyor? Uluslararası obezite lobisiyle mücadele etmek için mi?
Ülkemizde iğneden ipliğe, aklınıza gelecek her şeye neden zam yapılıyorsa, alkole de o yüzden zam yapılıyor. Memleket olarak bir avuç Ak müteahhitlerimizin doymak bilmeyen iştahına hizmet ediyoruz da o yüzden. Para yetiştiremiyoruz beyefendilere…
Şimdi elbette devlet alkolden vergi alacak. Ancak siz 1 litre rakıdan yüzde 234 vergi alırsanız, o ülkede kaçak alkol üretilir ve bunun yasa dışı dağıtımı da mafya tarafından üstlenilir.
Her ne kadar Mafya denildiğinde akla Sicilya gelse de Amerika’da da mafya çok güçlüdür. Amerikan mafyası bu gücünü 1920’lerdeki içki yasağına borçlu. Günümüzde ülkemizde içki yasağı filan yok. Ancak alkollü içkiler o kadar yüksek fiyatlara satılıyor ki, tüketiciler kaçak içkiye yöneliyor. Üstelik bu durum devletimizin vergi gelirlerini de azaltıyor. Tabii aynı şey sigara için de geçerli.
Bu arada Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele birimlerinin iş yükünün anlamsız bir şekilde artmasından bahsetmiyoruz bile.
Biz Eskişehir Polisinin başarılı operasyonuna dönelim. Dikkatinizi çekti mi bilmem, operasyonda ele geçirilenler arasında iki tabanca ve 43 tane cephane var. Yakalanan kişilerin söz konusu silahları, içip içip havaya ateş açmak için mi yanlarında bulundurduklarını zannediyorsunuz? Bunlar kendileri gibi diğer Organize Suç şebekeleriyle silahlı çatışmaya girmek için silah taşıyor.
Öyle anlamsız vergiler koyuyoruz ki, kendi elimizle mafya yaratıyoruz. Türkiye bugün palazlanan bu suç örgütlerini yarın yok etmek için çok zorlanacak. Gerçi ben de boş konuşuyorum; Türkiye’nin geleceğini düşünen kim?..
 

Çorbalar Hoca’dan

Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Gençlik Merkezi’nde öğrencilere çorba ikram etmeye başladı. Hafta içi ücretsiz olarak öğrencilere çorba verecek olan Büyükşehir Belediyesi, kendine yakışan güzel bir icraat gerçekleştirmiş.
Ülkemizde – maalesef – açlık tehlikesi baş gösterdi. Pek çok öğrenci günde iki hatta bir öğün yemekle idare etmeye çalışıyor. Memleketin nasıl bu duruma geldiği, birileri Saray sefası sürerken, neden birilerinin aç kaldığı ayrı bir yazının konusu.
Önümüz kış ve – muhtemelen – pek çok öğrenci kombileri açmadan kışı geçirmeye çalışacak. Bu durumda sabahları sıcacık bir çorbanın anlamı daha da büyüyor. Öğrenciler endişe etmesin, arkalarında kapı gibi Yılmaz Hocaları var…
 
 
1000
icon
Tatar erol 11 Ekim 2022 19:37

Helal sana yilmaz başkan

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat