alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kurt Z kuşağına işaret etmiş

Halkçı Liseliler Çalıştayı için Eskişehir’e gelen gençleri Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt misafir etti. Liseli gençlerin yaşları nedeniyle herhangi bir siyasi partiye üye olmaları mümkün değil.

6 Şubat 2023 08:42
A
a
Sütiş Eskişehir
Halkçı Liseliler Çalıştayı için Eskişehir’e gelen gençleri Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt misafir etti. Liseli gençlerin yaşları nedeniyle herhangi bir siyasi partiye üye olmaları mümkün değil. Üstelik oy da kullanamazlar. Ancak gençlerin siyasete ilgi duymasının önünde engel yok. Halkçı Liseliler de CHP’ye gönül veren gençlerin oluşturduğu bir yapılanma.
Kazım Kurt bu liseli gençleri ağırlamış ve önümüzdeki seçimleri Z Kuşağının belirleyeceğini söylemiş.
Türkiye’de gençler gelecekten umutlarını kesmiş durumdalar. O yüzden Z kuşağı içinden AK Parti’yi destekleyenlerin sayısı az. Yapılan anketler gösteriyor ki gençler arasında CHP’yi destekleyenler çoğunlukta. Bunu İYİ Parti takip ediyor. Üçüncü sırada kararsızlar var ve AK Parti ancak 4’üncü sırada yer alıyor. Beşinci sırada ise gençlerin öfkesini yakalamayı başaran Zafer Partisi var. HDP gibi MHP gibi partiler ise “Diğerleri” arasında yer alıyor.
Siyasetçilerin anketleri iyi okuması ve “Biz nerede hata yapıyoruz?” sorusunu kendilerine sormaları lazım. Tabii “Biz anketlere inanmıyoruz” diyerek kafalarını kuma gömmeleri de mümkün. Nasıl olsa sandıklar açıldığı zaman gerçeklerle karşılaşırlar.
 

Bereket versin

Meteoroloji 3’üncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre son 3 günde metrekareye 5,7 kilogram yağış düşmüş. Özellikle yüksek rakımlı bölgelerde kar dokusu giderek kalınlaşıyor.
Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyrettiğini belirten yetkililer moralimizin düzelmesine neden oldu. Çünkü çok kurak bir sonbahar geçirdik ve kışın ortasında olmamıza karşın yağış almadık.
Son yağan karlar toprağın biraz olsun su tutmasına neden olacaktır. İnşallah kış mevsimi normal geçer ve gerekli yağışları alırız.
Öte yandan dünyada ciddi bir iklim değişikliği olduğunu da unutmayalım. “İnşallah – Maşallah” diyerek hiçbir şeyi değiştiremeyiz. Yapmamız gereken çok şey var ve bunların başında daha az suya gereksinim duyan tarım ürünlerine geçmek var. Bunun için de bilinçlenmemiz ve devletin de tarımda planlama yapması gerekiyor. “Kar bereket versin” diyelim. Ancak susuzluk sorununun devam ettiğini de unutmayalım.
 
 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat