alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kesikbaş O Yarışta Olmayacak mı?

6 ay öncesine kadar Eskişehir’de sanayi ve siyasete dair her koltuğa yakıştırılan Celalettin Kesikbaş’ın son dönemlerde bırakın siyaseti, sanayi ve ticaret odası seçimlerinde dahi aday olmayacağı konuşuluyor.

11 Eylül 2021 09:09
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
6 ay öncesine kadar Eskişehir’de sanayi ve siyasete dair her koltuğa yakıştırılan Celalettin Kesikbaş’ın son dönemlerde bırakın siyaseti, sanayi ve ticaret odası seçimlerinde dahi aday olmayacağı konuşuluyor.
 
Konuşuluyor ama doludan alıp boşa koyuyorum, boştan alıp doluya koyuyorum bir türlü aklım kesmiyor.
Son 3 senedir Eskişehir ve sanayisine dair pek çok konuda öne çıkmış, gerektiğinde kavga etmeyi göze almış, mevkidaş ya da rakipleri ile üretim rekabetine girmiş ve temsil ettiği makama eser kazandırmış birisinin bu düşüncede olması bana makul gelmiyor. Hele ki başka koltuklara bu kadar yakıştırılan bir ismin önce Siyaset düşünmüyorum demesi ardından da ne ETO, ne ESO ile ilgili yarışa girmeyeceğine dair söylemler bana garip geliyor.
 
Bu konuda sesli düşünmek gerekirse Kesikbaş’ın ya çok yıpratıldığı ve mücadele ettiği konularda yalnız kaldığı için bir tepki verdiğini ya da Kesikbaş’ın ismi fazla gündeme geldiği için biraz geri çekilmek, gözlem yapmak ve nihai karar vermeden kendine zaman ayırdığı kanaatine varıyorum.
 
Zira sürekli gündemde olmak aynı zamanda hedefte olmaktır. Uzun süre bu hedefi götürmeye çalışmak ise bir hayli zor ve yıpratıcıdır. Böylesi bir mücadele içinde bir ekibi yönetmek, olayların sağlamasını yapabilmek, hakkaniyet, iletişim gibi pek çok konuda verim düşebilir, hata yapılabilir.
 
O yüzden Kesikbaş’ın final değil ama ufak bir sezon finali modunda olduğunu düşünüyorum.
Her ne kadar bir şey 40 kere söylenirse doğrudur deseler dahi henüz 30 kere söylendiğini hatırlatayım
 
ESOGÜ’ DE Koltuk Savaşı mı Var?
 
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi son 2 yıldır belki de pandemi sürecinin de etkisiyle geçmişe oranla sakin, sorunsuz ya da kaotik gündemin bir tık gerisinde kaldı.
Ancak ESOGÜ üstünde yıllardır gezinen kara bulutlar bir türlü sona ermiyor.
Hatırlarsınız Prof. Dr. Gaye Usluer’in rektörlük seçimlerinde 1. sırada çıkmasına rağmen atanmadığı süreçten bu yana ESOGÜ pek çok kez gündeme geldi.
Özellikle Tıp Fakültesi bünyesinde zaman zaman da hak etmediği bir takım skandal haberlerine sık sık tanık olduk.
FETÖ süreci ve Eğitim Fakültesinde yaşanan elim olay ise yaşananların en kötüsüydü.
Ne yazık ki yönetim kademesi sık sık sorgulanan, Üniversite içi atamalara dair iddiaların arkasının kesilmediği, hakkaniyet, hizmet ve personel sorunları ile hasta şikâyetlerinin belli dönemlerde sıklıkla haberlere yansıdığını hep gözlemledik.
 
Bu sebeple eğer Tıp Fakültesi olmasa belki çok rahat edecek olan ESOGÜ bunun vebalini ödedi ve ödemeye devam edecek gibi duruyor.
 
Malumunuz geçtiğimiz dönemde ESOGÜ yine sorunlarla gündeme geldi. Bir tarafta torpil iddiaları diğer tarafta MR randevusu gibi hizmetlerin aylarca verilemediğine dair haberler sadece Eskişehir değil yaygın medyada da geniş yer buldu. Sürecin içinde de ESOGÜ Tıp Fakültesi Başhekimi 2 yıldır sürdürdüğü görevini bıraktı ya da bırakmak zorunda kaldı.
 
Konu sağlık olunca var olan sorunu Sağlık Sen Başkanı Hasan Hüseyin Köksal’a sordum. ESOGÜ’ DE neler oluyor? Dedim.
 
Köksal her zaman ki netliğiyle yaşanan sürecin Koltuk Savaşı olduğunu dile getirdi.
9 ay sonra yapılacak rektörlük seçimlerinin bu tür haberlerin yayılmasına sebep olduğunu ve geçmişten bu yana yapılanmış bazı kadroların bu kaosa çanak tuttuğunu iddia etti.
Yani sağlıktaki hizmet kalitesi de dahil yaşanan sorunların iç hesaplaşmadan ve başka hedef gözetenlerce oluştuğu veya oluşturulduğuna dikkat çekti.
 
Bu cevap beni şaşırtmadı. Sağlık yönetimi konusunda sıkça yazılarımız ve haberlerimiz olduğu için bu konuda daha öncede çeşitli şikâyetler ve tespitler gelmişti kulağımıza. Köksal’da sağlamasını yapmış oldu.
 
Başkan Köksal ayrıca siyasilere seslendi. Yaşanan durumun stabil olması, sıkıntının bitmesi için siyasi iradenin sürece müdahil olmasının gerekliğini dile getirdi.
 
Bu düşünceye de katılıyorum. Özellikle sağlık ile övünen, sağlık sisteminde devrim yaptık diyen iktidar partisinin kendi kalesine gol yememek için bu sıkıntıları bertaraf etmesi şart.
Öte yandan alanında dünyaca kabul görmüş, çok büyük değer olarak adlandırdığımız hocaların görev yaptığı bir hastaneye bu tür eksik ve sorunların yakışık olmadığı da aşikâr.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat