alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Karapınar çözümsüzlüğe mahkum mu?

Karapınar Mahllesi'nde yaşayan vatandaşlarımız, "Sezimize Kulak Verin" diye feryat ediyor. son olarak Yenigün Gazetesinin manşetinden duyurduğu habere göre kentsel dönüşüm isteyen mahalleliler, "Mahallemizde fareler cirit atıyor" açıklamalarında bulundular.

18 Ağustos 2022 08:36
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Karapınar Mahllesi'nde yaşayan vatandaşlarımız, "Sezimize Kulak Verin" diye feryat ediyor. son olarak Yenigün Gazetesinin manşetinden duyurduğu habere göre kentsel dönüşüm isteyen mahalleliler, "Mahallemizde fareler cirit atıyor" açıklamalarında bulundular. 
Hilal Köver'in imzasını taşıyan haberi okumadıysanız, şuraya linkini de verelim. http://www.esyenigun.com/sabrimiz-kalmadi--100513.html
Mahalle Muhtarı Mustafa Gazi Uzun, “Yaklaşık 10-12 yıldır TOKİ 2. Etap olarak algıladığınız bir sistem içinde beklemekle geçti günümüz. Artık sokaklarda hırsızların kol gezdiği, balicilerin tur attığı bir mahalle haline geldi. Çatılarımıza muşambalarla örtülü. Metruk binalar çoğalmış durumda. Bunların hepsini yok etmek istiyoruz" ifadelerinde bulundu.
Bu arada Odunpazarı Belediyesi'nin konu hakkında çok çalıştığının da altını çizmek istiyorum. Kazım Kurt yönetimi bu zor vazifeyi üstlenmeye hevesli. Ancak anlaşıldığı kadarıyla "Ben para kazandırmayan işi yapmam kardeşim" diyen TOKİ, "Ben kendi yapmadığım işi başkasına da yaptırmam" diyerek yolu yokuşa sürüyor.
Karapınar meselesi, elbette içinde imar olan her konu gibi çetrefilli. Ancak çözülmeyecek bir mesele de değil. Bu konuda Kazım Kurt'un ya önünü açmak lazım ya da "Biz yaparız" diyerek TOKİ'nin kendi çözümünü getirmesi lazım.

Bahar Bilen'e önemli görev

Lokantacılar ve Kasaplar Oda Başkanı Bahar Bilen, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkan Vekili görevine geldi. Bu zorlu seçimi kazanan Bahar Bilen'i tebrik ederiz. Sayın Bilen pandemi döneminde esnafın yanında "Sözde değil, özde" duran kıymetli bir STK lideri. Kendisinin Türkiye çapında büyümesi, kentimiz için de önemlidir. Başarılarının devamını dileriz. 

106 bin dekar yeni tarım alanı

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Eskişehirli 1.119 çiftçiye 106 bin dekar tarım arazisi dağıtımının tamamlanacağını açıkladı. 
Öncelikle Bakanlık yetkililerine teşekkür ederiz. Ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi, üretim yapılmayan ve boş bırakılan tarım arazileri. Maalesef memleketimizde ekilmeyen arazilerin toplamı, Ermenistan veya Arnavutluk gibi orta boy bir Avrupa ülkesinin toplam arazisi kadar.
Çiftçiye 4 yıl ödemesiz, akabinde 10 yıl içinde taksitle satılacak olan yeni tarım arazilerinin bereketli olmasını dileriz. Çiftçimizin yanında olanın da her zaman yanında oluruz.

 
1000
icon
Fatih 18 Ağustos 2022 10:19

Karapınar kentsel dönüşüm işinin yıllardır çözümsüz kalması içler acısı... Binlerce vatandaş kurumlar arası anlaşmazlığın mağduru... Bu görev o ilin valisinin görevi. Vali kurumlar arası koordinasyonu sağlamakla ve vatandaşın mağduriyetini gidermekle görevli... Neden TOKİ ve belediyeyi biraraya getirip sorunu çözmüyor???

1 1 Cevap Yaz
Sedat Karapınarlı 18 Ağustos 2022 09:45

Bu mahallede bazı insanlar, sokak kedilerini zehirliyorlar. Sırf kendileri güvercin besledikleri için yapıyorlar bunu. Kedilerin olmadığı yerde, meydan farelere kalır. Kedi bırakmadılar koca mahallede zehirleye zehirleye.. Şimdi ise farelerden şikayet eder hale gelmişler.

0 4 Cevap Yaz
Serdar Doğan 18 Ağustos 2022 09:31

Gerçekten, bilmediğim için soruyorum; Bu mahalleye fareler dün mü dadanmış ? Düne kadar fare yokmuşta, kentsel dönüşümü duyunca fareler cirit atmaya mı başlamışlar ?

2 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat