alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Hocalar ne yapıyor?

Cihan Yıldırım yazdı

22 Haziran 2018 09:28
A
a
Nabi Avcı, 2011 seçiminde AK Parti Eskişehir Milletvekili seçildi. Seçimler öncesinde ziyaret ettiği yerler arasında Büyükşehir Belediyesi de vardı.
Avcı’nın, Yılmaz Büyükerşen ziyaretinden birkaç gün önceki gazetelerde ‘Hocaların Savaşı’ başlıklı haber ve yorumlar yapıldı. 2011 seçiminin Yılmaz Hoca ve Nabi Hoca’nın seçimi olacağına dair görüşler beyan edilmişti.
Nabi Hoca, Büyükerşen ziyaretinde ‘Hocaların Savaşı’ konusuna açıklık getirdi. Avcı, kısaca “Hocalar savaşmaz, Hocalar konuşur’ dedi.
Bu diyalogun üzerinden yaklaşık yedi yıl geçti...
Hocalar bu süre içinde ne yaptı?
Savaştılar mı?
Konuştular mı?
Nabi Hoca’nın cümlesinin ‘ilk kısmı’ doğru çıktı. Yani hocalar savaşmadı... Nabi Hoca da Yılmaz Hoca da karşı karşıya gelmemeye özen gösterdi. Arada ufak tefek ‘göndermeler’ yapıldı. Ama ‘Bu kadar gerilim ortamında o kadar olur’ cinsinden sataşmalardı.
Hocalar birbirlerine karşı son derece dikkatli bir dil kullandı.
Cümlenin ilk bölümü tamam...
İkinci bölüm?
Yani ‘hocalar konuşur’ bölümü...
Bu olmadı çünkü hocalar konuşmadı. Hocalar bırakın konuşmayı doğru düzgün bir araya bile gelmedi, gelemedi.
Savaşmamaları elbette çok önemliydi... Tansiyonu yükseltmemelerini, gerilimi artırmamalarını ‘önemli bir hizmet’ olarak görüyorum.
Ama fakat lakin...
Konuşmadıkları için kaçırdığımız çok güzel hizmet ve projeler de oldu...
Hayat kalitemizi artıracak işler, fırsatlar kaçtı...
Hocalar birlikte hareket etseydi Eskişehir bugün bulunduğu konumdan çok daha iyi bir yerde olurdu. Neyse artık üzülmenin, ah vah etmenin faydası yok. İyisiyle kötüsüyle yedi yıl geride kaldı.
Bir seçim dönemi daha geride kalmak üzere...
Hocalar şu an ne yapıyor?
Tam olarak birbirlerine ‘el ense’ çekiyorlar...
Şehir Hastanesi ve eski stat yerine yapılacak proje için birbirlerini yokluyorlar. Nabi Hoca, ”Hastaneyi tamamladık ama Büyükşehir Belediyesi yolları zamanında yapamadığı için Şehir Hastanesi’ni açamıyoruz’ diyor.
Bu konuda yapılan engellemeleri ve hastanenin ‘yanlış yere’ yapıldığını anlatan Yılmaz Hoca “Hastane ne zaman biter bilmiyorum ama biz yolları zamanında yapacağız” diyor.
Öte yandan...
Nabi Hoca, eski stat yerine yapılacak ‘Millet Bahçesi’ için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ediyor...
Yılmaz Hoca, “Adı niye bahçe? Bahçe ne demek? Bildiğimiz manada meydan olmayacak anlaşılan” diyor... Hoca devamla “Oraya plazalar yapacaklardı. Eskişehirliler istediği için yapmak zorunda kaldılar” diyor.
Yine Nabi Hoca, hastaneye gidecek tramvay hattının temel atma töreni için ‘seçim yatırımı gibi algılanabilir’ diyerek ‘tarzının’ dışına çıkıyor. Devamında da “Temeli atıldı ama şu anda pek faaliyet yok gibi. Öyle temel atıp bırakmak yok, orayı bitirecekler inşallah” cümlesiyle de yürekleri ağza getirdi!
Yılmaz Hoca’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış bilgilendirildiği cümlesi de Nabi Hoca’ya doğrudan bir göndermeydi.
Hocalar arasında son günlerde yaşanan ‘diyalogları’ görünce seçim sürecinin sonuna geldiğimize hayli sevindim.
Aman hocalarım aman... Her şeye rağmen ‘örnek olma’ durumunuzu devam ettirin.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat