alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Herkes koltuk peşinde!

2023 genel seçimlerine yaklaştıkça Eskişehir’de siyasi kulislerde hız kazandı…  Partiler yaptığı ortak açıklamalarla iktidar vurgusu yaparken, siyasette bir yere gelebilmek için önemli mücadele içerisine girenler de var!

19 Eylül 2022 08:29
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2023 genel seçimlerine yaklaştıkça Eskişehir’de siyasi kulislerde hız kazandı…  Partiler yaptığı ortak açıklamalarla iktidar vurgusu yaparken, siyasette bir yere gelebilmek için önemli mücadele içerisine girenler de var!
Ankara’ya sık sık gidenler, milletvekilliğini garanti altına almak isteyenler!
Partilerin yüksek kademelerinde olan önemli isimlerle dirsek temasını kaybetmek istemeyenler!
Şehrinde sürekli olarak “vatandaşların yanındayız, Eskişehir için buradayız” açıklamaları yapmak bir yana, milletvekili olmak için her kapıyı çalanlar oldukça fazla…
İYİ Parti Millet İttifakı’nın önemli bir parçası!
Ancak Eskişehir milletvekilliğinde kendisine yer bulamak için bir isim genel merkezin kapısından ayrılmıyor!
İsim vermek isterdim ancak bu isim için şuan çok erken… Ancak kendisini birinci sıra adayı olarak gördüğünü söyleyebiliriz…
MHP’de durum biraz farklı… Eskişehir genelinde pek çalışma yaptıkları söylenemez…
Hatta ve hatta parti içerisinde, “Eskişehir’de bu seçim vekil çıkaramayız” diyenler oldukça fazla…
Anlaşılan o ki Cumhur İttifakı ne isterse onu yapacaklar!
CHP… Eskişehir’de aktif bir rol oynuyor…
Milletvekilliği için liste oldukça kabarık!
Herkes vekil olma peşinde… Mevcut vekillerde yerini sağlamlaştırmak için cansiperane çalışma içerisinde…  Eski seçimlerde aday olan ancak seçilemeyen isimler bu kez kazanmak istiyor!
CHP’liler Eskişehir’de her seçim olduğu gibi bu 2023’te de ön seçim istiyor fakat ne yazık ki bu gerçekleşecek gibi durmuyor!
AK Parti’de durum biraz daha karışık!  Alenen milletvekilliği için çalışan isimler var! Hiç de gizlemiyorlar! Diğer partilerin önde gelen geçmiş siyasetçileriyle aynı ortamda bulunuyorlar, birlikte poz veriyorlar! “Siyasi ayrım gözetmiyoruz”  açıklamalarıyla adeta “Ben vekil olmak istiyorum” mesajı veriliyor.
Yıllardır partilerinin her kademesinde görev yaparak “Artık vekil olmalıyım” demek yanlış olmaz… Her siyasetçinin gönlünde bir milletvekilliği vardır!
Ancak tüm siyasi partilerden çıkacak vekil adayları, önce şehrini sonra kendisini düşünmek zorunda!
Çünkü sizi vekil koltuğuna getirecek olan Eskişehirli seçmendir!
Halkın derdi ekonomi! Rahat yaşamak istiyorlar!  Ancak halkın gönlüne su serperek ekonominin düzeleceğine ilişkin somut bir adım atılmıyor!
Eskişehirli seçmen kendisine yapılanı unutmaz, kendisine hizmet etmeyene ise asla oy vermez!
Benden söylemesi!

SORUYORUM

TOKİ’nin yeni sosyal konutları heyecan yarattı!  Konut sahibi olmak isteyen dar gelirliler yüzde 10 peşinatı nereden bulacak?

 
 
 
 
1000
icon
Hacı 19 Eylül 2022 09:57

Ben olsam bende vekil olmak isterdim. Hiçbir iş yapmadan en az 25 bin tl maaş garanti. Bir dönem bile vekillik yapsan genç yaşta 20bin tl emekli maaşın var. Gittiğin her yerde izzeti ikram, dalkavuğu çok, sorumluluk var ama hiç birşeyden sorumlu değilsin. Her sene sıfır km mercedes hakkın var. Hastahaneden yedi sülalen bedava yararlanıyor. Tabi birde meclis hep tatilde, bir iki ay çalışıyor. Daha da fazla artısı varken bu yağlı kapıyı kimse kaçırmak istemiyor

0 4 Cevap Yaz
TOKİ 19 Eylül 2022 09:07

Onlar bol gelirlidir 😊

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat