alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Her şey çok güzel olacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ankara Yolu üzerinde yeni bir Halk Ekmek fabrikasını açmaya hazırlanıyor. Belediyenin yaptığı paylaşımlara göre inşaat çalışmaları hızlanmış ve bu yılın sonuna yeni ekmek fabrikası faaliyete geçecekmiş

2 Ağustos 2022 08:50
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ankara Yolu üzerinde yeni bir Halk Ekmek fabrikasını açmaya hazırlanıyor. Belediyenin yaptığı paylaşımlara göre inşaat çalışmaları hızlanmış ve bu yılın sonuna yeni ekmek fabrikası faaliyete geçecekmiş.

Artık vatandaşın ekmeğine düşman olan bir takım karanlık odaklar, inşallah fabrikanın çalışmasını engellemez. Daha önceden fakir – fukaraya yapılan yardımların engellendiği hafızalarımızdan silinmedi çünkü.

Her neyse... Biz karamsar olmayalım. Gerçi "Her şey çok güzel olacak" deyince sinirden küplere binen arkadaşlarımız da var. Ancak en azından, "Her şey daha da berbat olmasın" diye dua etmemize ses çıkartmazlar.

"Uzun yıllardır çok önemli bir sosyal proje olan Halk Ekmek, sessiz sedasız her gün on binlerce ailenin bütçesine ufak da olsa katkı sağlıyor" diyen Yılmaz Büyükerşen, bir hayli mütevazı bir açıklamada bulunmuş. Zira Halk Ekmek büfeleri hiç de küçük bir katkı sağlamıyor. Nitekim son bir yıl içinde Halk Ekmek büfeleri sayesinde Eskişehirli vatandaşlarımız 15 milyon lira tasarruf sağlamış durumdalar.

15 milyon lira bir AK müteahhidin Ukraynalı sevgilisine aldığı pırlanta kolye kadar maliyetli olabilir. Ancak aynı 15 milyon lira, yüz binlerce Eskişehirlinin bir yıl boyunca yatağa aç girmemesi anlamına geliyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun...

 

Kurt cevabı yapıştırdı

Odunpazarı Belediyesi ile Türk – İş'e bağlı Belediye – İş arasında ek maaş antlaşması imzalandı. Bilindiği gibi ülkemizde enflasyon hızlı bir şekilde yükseliyor. Dolayısıyla sürekli düşen alım gücüne karşı eski bir yöntem yeniden yürürlüğe konuldu ve yılda iki kere maaş belirlenmeye başlandı. Nicedir Odunpazarı Belediyesi çalışanlarının yıl ortasında ne kadar maaş zammı alacaklarını merakla bekliyorduk.

Yapılan açıklamaya göre maaşlara yüzde 46,2 oranında zam yapılmasına karar verilmiş. Bu da demek oluyor ki Odunpazarı Belediyesi'ndeki en düşük maaş 6 bin 943 lira olacak.

Elbette çalışanların çok daha yüksek maaşlar almalarını isteriz. Ancak Türkiye'nin koşulları düşünüldüğünde 7 bin liralık bir maaşı da takdir etmeliyiz. İşçi kardeşlerimize Allah bereket versin. Aileleriyle huzur içinde harcasınlar.

Bu arada Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da, kendisine yönelik, "Asgari ücreti beğenmiyorsa, kendisi iyi bir maaş versin" eleştirilerine de cevap vermiş oldu. Sanırım bu cevaptan sonra susarlar. Ki atalarımız tam da bu durum için, "Söz gümüşse, sükut altındır" demiş. Gerçekten de saçmalamak yerine susmak en hayırlısıdır.

Bir kere Kazım Kurt'a veya herhangi bir CHP'li belediyeye, "Asgari ücreti beğenmiyorsanız, kendi işçinizi bu ücretle süründürmeyin" diye ateş ederseniz, o kurşun duvara çarpıp ters teper ve ateş edeni vurur.  Çünkü CHP'yi eleştireceğim derken, kendi hükûmetinizin uygun gördüğü asgari ücreti, "Sürünme sınırı" olarak tanımış olursunuz. Kaldı ki belediyelerin hiç birinde asgari ücretle çalışan zaten geçmişte de olmamıştır. El âleme laf sokacağım derken, kendi kendinizi zor duruma sokmayın.

Kâfiyeli bir nasihatle yazımızı bitirelim:

Ağır ol molla desinler,

Konuşma adam zannetsinler...

 

1000
icon
Eses 2 Ağustos 2022 14:12

Her şey çok güzel olacak suya %40 zam m

6 13 Cevap Yaz
istanbul

çok haklısın kardeşim istanbulda da öyle dediler güzelim şehri mahvettiler kurulu düzeni bile işletmekten aciz kaldılar

0 1
Es esli 2 Ağustos 2022 13:06

Bir cepten al öbür cebe koy iyi valla bu inşaat en az 3 yıl sürer

3 14 Cevap Yaz
Vatandaş 2 Ağustos 2022 12:25

Daha nereye açılıyor inşaat yarı bile değil bir kaç yıl var en az.

8 14 Cevap Yaz
Vatandaş 2 Ağustos 2022 12:21

Suya son üç yılda %124 zam herşey çok güzel oluyor eskişehir de.

8 14 Cevap Yaz
VATANDAŞ

Öbür zamnları niye söylemiyon yağ,un,şeker,mazot.

11 5
Gerçekler

Son 4 yılda elektriğe % 370 zam geldi, elektrik üretimi için kullanılan doğalgaza, klora, akaryakıta ve diğer ekipman giderlerine gelen zammı daha saymıyorum bile. Ama siz, Allahın yağdırdığı yağmur çeşmelere direkt su olarak geliyor, diye düşünüyorsanız ya hayatın gerçeklerinden epey uzaksınız yada desteklediğiniz insanları savunmak adına bu gerçeklere göz yumuyorsunuz. Sahi ya 4 yıldır başkanlık sistemi ile yönetildiğimizde işin gerçek yüzü. Hani süper güç olacaktık yetkiyi verince ?

9 6
Servet Aycı 2 Ağustos 2022 09:47

Fakire fukaraya yardım gitmesin diye, devlet içinde devlet oluşturmak gibi saçma sapan, bir dayanağı olmayan, komik ve bir o kadar acınası bir bahane ürettiler. Amaaaa ilçe belediyelerinde seçimi kazanmak için KIZILAY yardım kolilerini, kendi partilerinin yardımı diye kapı kapı dağıttılar. Ayrım yapmadan, herkese eşit davranması gereken bir kurumu siyasi çıkarları için kullandılar. Bir bakmışsın bu ikiyüzlü, çıkarı için hareket eden anlayış, yarın bu fırınıda terörist ilan eder. Olur mu olur yani

13 13 Cevap Yaz
Samet

İdeoloji sizi kör ve sağır etmiş. Güzelleme yaptığın da yerdiğinde bu ülkenin bu vatanın. Şimdi yalan ile iftira ile fitne çıkarma işine bak hadi oradan.

3 7
Servet Aycı

Hayırdır ? Zoruna giden ne ? Fitne falan yazmışsın birde. Aşevleri devlet içinde devlet diyerek hesaplarına el konulmadı mı ? Son belediye seçimlerinde, Kızılayı kullanıp kapı kapı oy isteyenlere çemkir sen. Haberlere bile konu oldu. Asıl senin ve senin gibilerin ideoloji gözünü kör etmiş. Hükümete devlet diyende sizsiniz, yanlışa yanlış diyemeyende siz... Ben önce gerçekleri sonra fikirlerimi paylaştım. Katılırsın veya katılmazsın ama o da devletin bu da devletin diyerek yanlış yapanı ve yolsuzluğu meşru göstererek birde üstten üstten akıl satma! Yerini bil, ukalalık yapma

5 4
Sende mi? 2 Ağustos 2022 09:26

Kerem bey, belediye ucuz ekmek üretip satarak bu ekonomik krizi yaratanların ekmeğine yağ sürüyor. Sırf belediye ekmeğini 2.5tl fiyata alıyor diye, ekonomik krize sebep olanlara toz kondurmayan binler var. Bırakın herkes ekmeği aynı fiyattan 4, 5tl den alsın, anyayı konyayı görsün. Belediye işine( Yol, ulaşım, su, imar, peyzaj, park, bahçe, altyapı, üstyapı) baksın. Oldu ya, dolarla mı maaş alıyosunuz? Onların doları varsa bizim allaaahımız var diye, hamaset yapanlar yönetemesin. Sonra belediye vatandaşa;  Bakın onlar yüzünden ekmek pahalı ama belediye ekmeği hergün 2.5tl diye şirinlik yapsın. Nerde bu bolluk???

14 8 Cevap Yaz
gerçek

ESKİ kar eden bir kuruluş onun yaptığı zamlardan söz etsene üç senedir belediye şehire hangi yatırımı yaptı heykeller hariç

0 1
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat