alexa

Güneş Başak Burcunda

AdtroMah yazdı

29 Ağustos 2018 09:27
A
a
Güneş her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Ağustos – 23 Eylül arasında, Başak Burcu seyahatinde olacak.
Başak burçları doğum gününüz kutlu olsun.
Zodyakın en titiz, detaycı, düzenli, tertipli, analitik zekâlı, pratik, planlı, hizmet odaklı mensupları sizler
 iyi ki doğmuşsunuz. Sanki, Dünya boyutuna çeki düzen vermeye gelmişsiniz. Bir de pimpirikli,
eleştirel, mükemmeliyetçi, düzen takıntılı  halleriniz olmasa … Ama, sizi siz yapan da bu bütün
 halleriniz değil mi zaten.
Aslında Güneş’in, burcunuzdan geçtiği dönemine bakılarak dahi sizi anlamak mümkündür. Ağustos
sonu Eylül başı; hasat zamanı. Bütün yaz verilen emeklerin toplanma, çalışarak kazanma, bereketin
 zamanı. Yani siz hissiyat olarak, hep zor kış günlerine hazırlık içindesiniz. Ruhunuz buna
programlanmış, o nedenle çalışmak hizmet etmek sizi yormaz.
Merkür’ün  yönettiği 2 burçtan birisi sizin burcunuz, İkizlere göre daha derin ve mantık üzerine hayat kurarsınız. Mottonuz “çalış, düzenle, çekidüzen ver” bu her bireyin yaşamında makul ölçülerde olduğu takdirde başarı getirir, yaşamı kolaylaştırır. Lakin sizler bu konuyu abartmaya meyillisiniz. Mükemmelleştirme arzunuzu dizginleyemezseniz sağlığınızı dahi bozabilirsiniz. Kafanızda çözemediğiniz konular; bağırsak problemlerinin yanı sıra, takıntı olarak başlayan durumlar obsesif hale gelip psikolojinizi bozabilir. Bu yaşam tarzı sadece sizi değil, çevrenizi de rahatsız edecek hale gelebilir. Size göre herkes düzenli olmak zorundadır. Müzmin bekârların, en fazla sizin burcunuzdan çıkma sebebi de bu olsa gerek. Oysa ki kendinize şans verirseniz, mükemmel annelerin burcudur Başak…
Kendinizi, başkalarını düzeltmeye ve mükemmelleştirmeye o kadar verirsiniz ki, duygusuz ve soğuk bir imaj sergilersiniz. Detaylarda kaybolmadan kalabilirseniz; zeki, bakımlı, dış görünüşüne önem veren bireyler olmanızın yanında duygusallığınız da ortaya çıkabilir. Bunun olabilmesi için; karşınızdakini olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmeli, sizi tanıması için susup zaman vermelisiniz.
Sürekli eleştirel tavırlarınız, insanların hassas noktalarıyla uğraşıp, üstüne gitmeniz sizi antipatik hale getirebilir. Zaman hızla akıp giderken sizler bir ömürü yalnız geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlığına dikkat eden, düzenli yaşayan, az yiyen insanlar olarak uzun ömürlü olma ihtimaliniz yüksek; peki uzun bir ömrü neden yalnız geçiresiniz ki?
Fransız yazar Sartre’nin dediği gibi;
“Hayat 3 bölümdür,
Dünyayı değiştireceğini sandığın,
Dünyanın değişmeyeceğini anladığın,
Ve  Dünyanın seni değiştirdiğine emin olduğun.”
Sevgili Başaklar, sizde çok geç olmadan kabullenmelisiniz ki, her şeyi siz değiştirip düzenleyemezsiniz. Hatta bu yaşam sizi değiştirecek. O nedenle çok katı kurallar koyup, yaşamı size ve çevrenize zindan etmeyin. İlahi Sistem denge üzerine kuruludur, teslimiyeti öğrenince ruhunuz huzur bulacaktır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat