alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Esnaf biterse Eskişehir de biter!

Eskişehir’de binlerce esnaf bulunuyor. Esnaf önceki gün kötü bir haberle sarsıldı.

10 Mayıs 2019 09:07
A
a
Eskişehir’de binlerce esnaf bulunuyor. Esnaf önceki gün kötü bir haberle sarsıldı.  Esnaf iş verimi düştüğünde, başı sıkıştığında, doğrudan başvurduğu kurum var o da  Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi! Kooperatif Başkanı Suat Er esnaf adına üzücü bir açıklama yaptı. Esnafın kullandığı ihtiyaç kredilerinde faiz oralarının yüzde 5’ten, yüzde 8’e çıkarıldığını duyurdu. Ayrıca esnafa kullandığı krediyi 6 ayda ödeme imkanı sağlanıyordu. Alınan son kararla esnafın bu hakkı da elinden alındı. 6 aylık taksit imkanı 3’e düşürüldü. Yani hem esnaf yüksek faizli kredi kullanacak hem de kısa sürede ödeyecek! Yapılan değişiklikle esnafa resmen “Kredi kullanmayın” deniyor. Esnafın tutunduğu tek dal da artık kırılmak üzere…  
Ekonomik yönden zor günler geçiren esnaf kesimi alınan bu son kararla birlikte adeta bitme noktasına geldiğini söylersek yanlış olmaz! Yıllardır zor günler geçiren esnaf sırtını kime yaslayacak? Esnaf başı sıkışınca kime gidecek?  Esnafın yüzünü kim güldürecek?  Soruları çoğaltmak mümkün… Buradaki iş yetkililere düşüyor. Eskişehir’in 7 Milletvekili, tüm belediye başkanları, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Eskişehir Ticaret Odası’nın birlikte hareket ederek, esnafın kalkınması için bir adım atması, ortak paydada buluşması çok mu zor? Yetkililer artık harekete geçip bir adım atacak mı yoksa esnafın eriyip bitmesine göz mü yumacak? Son söz… Unutmayın! Esnaf biterse şehir de biter!

SORUYORUM?

AK Parti seçimin ardından haftalık basın toplantılarına ara verdiği görülüyor. AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları toplantılar yapmayı düşünüyor mu? AK Partili seçmen gelecek planları merak ediyor

BİR FOTOĞRAF BİN HİKAYE

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak - 10.05.2019
Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir’de göreve geldiği günden bu yana asayiş ve halkın güvenliği konusunda titiz olduğunu her platformda dile getirdi ve dikkat çekici çalışmalara imza atıldı. Trafik Haftası programı dolayısıyla Vilayet Meydanı’nda özel bir program düzenlendi. Programda Vali Özdemir Çakacak, çocuklarla yakından ilgilenmesi objektiflere böyle yansıdı. 

VERİLEN SÖZÜ UNUTMAYIN!

Alpu Ovası’nda hareketli günler yaşanıyor. Güzelim Alpu Ovası delik deşik olmuş durumda! Türkiye’nin en verimli tarım arazilerinin başında gelen Alpu Ovası’na yapılmak isteyen kömürlü termik santrali artık bilmeyen yok. 31 Mart yerel seçimlerinden önce AK Partililer tarafından bölgeye termik santral yapılmayacağı yönünde açıklamalarda bulunulmuştu. Hatta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Eskişehir mitinginde Alpu Ovası’nın tarımsal sit alanı olarak belirlendiğini açıklanmıştı. Seçimlerin AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini Alpu’ya giderek hatırlatmış, santralin yapılmayacağını Alpululara açıklamıştı. Ama her nedense bölgede sondaj çalışmaları hızını kesmiyor. Söz verip sondaj yapmak da neyin nesi? CHP Milletvekili Jale Nur Süllü’nün bölgeye giderek incelemeler yaptığını öğrendik. Konuyu TBMM’ye taşıyan Süllü bir çok soruyu Bakan’a yöneltmiş. Nasıl bir cevap gelecek çok merak ediyorum. Ya da cevap verilmeden sondajlar son sürat devam mı edecek? 

GURUR DUYUYORUM

10 Mayıs 2004 yılında yayın hayatına başlayan Anadolu Gazetemiz bugün 15 yaşında… Objektif, Atatürk ilkelerine bağlı, basın ahlak kurallarına duyarlı politikasıyla yayın hayatını tam 15 yıldır sürdüren gazetemiz herkes tarafından takdirle karşılanıyor. 
Güçlü yazar kadrosu, genç dinamik ekibimizle birlikte Eskişehir’i bilgilendirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ben de bu ekibin içerisinde son bir yıldır bulunuyorum. Böyle önemli bir gazetenin Yazı İşleri Müdürü olmaktan da gurur duyuyorum.
Ve bu özel görevi bana veren ESGROUP Yönetim Kurulu Başkanımız Özgür Fetih Demirdaş’a tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum. 15’inci yaşımızda da yapacağımız yeniliklerle siz değerli okurlarımızın karşısında olmaya devam edeceğiz.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat