alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir vekiline sahip çıkar!

CHP Milletvekili Utku Çakırözer'en dokunulmazlığının kaldırılmasının düşünüldüğünü öğrendik.

1 Temmuz 2022 09:23
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Milletvekili Utku Çakırözer'en dokunulmazlığının kaldırılmasının düşünüldüğünü öğrendik. Kentimizin çalışkan milletvekili Çakırözer'in milletvekilliği dokunulmazlığının hangi gerekçeyle kaldırılmak istendiğini anlamıyoruz. Acaba Sayın Çakırözer'in Türk milletinin devletiyle bölünmez bütünlüğüne karşı söylediği tek bir söz var mıdır? Hayır; eğer ki böyle bir sözü varsa söyleyin biz de bilelim. Üstelik bir gazeteci olan Sayın Çakırözer, benim siyasette gördüğüm en kibar politikacılardan biridir. Kendisini yakından tanırım. Kibarlık, Çakırözer'in yüzüne taktığı bir maske değildir. Özel hayatında da son derece nazik olan bir kişiden bahsediyoruz. Elbette Sayın Çakırözer hükûmeti eleştiriyor. Zaten muhalefet milletvekillerinin de görevi iktidarı eleştirmek değil mi? Sırf iktidarı eleştiriyor diye milletvekillerinin dokunulmazlıkları mı düşülürmüş? Bunun adı alenen baskıdır. Bunun adı korkudur... Söz konusu fezleke, Çakırözer'in sesini kısmayacaktır. Bilakis halk desteğini artıracak, Eskişehir halkının kendisine daha çok sahip çıkmasına yol açacaktır.

Geldik Temmuz ayına
Yılın ilk yarısını devirdik. 2022 de tıpkı bir önceki gibi sıkıntılı geçiyor. Halbuki yeni yıla ne umutlarla girmiştik? Mesela tam 6 ay önce aslen manifaturacı olan maliye bakanımız Nebati, "Şimdi uyuyun, 6 ay sonra bambaşka bir Türkiye olacak" diye sözler vermişti. Bir anlamda milleti 6 ay boyunca masallarla uyutmuştu. Şimdi 6 ay geçti ve tatlı rüyalarla dolu bir uykudan uyandık. Uyandık da ne görelim; kâbus gibi bir ekonominin içindeyiz. Şimdi aynı manifaturacı bakanımız "6 ay daha bekleyin" diyor. Elimiz mahkum bekleyeceğiz. Zaten millet sabırla bekliyor; ya ekonominin düzelmesini, ya da seçim sandıklarının konulmasını...

TMMOB'da Kaya dönemi
Türkiye Makine Mühendisleri Odası'nın İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliğine, Yahya Kaya seçildi. Bu görev uzun süredir bir diğer makine mühendisi olan Neşek Aykanat tarafından başarıyla yürütülüyordu. Ancak Aykanat'ın görev süresi dolunca bir seçim yapılması gerekti ve boşalan göreve genç makine mühendisi Yahya Kaya getirildi. Ülkemizde herşey giderek bozuluyor ve kokuşuyor. Makine Mühendislerinin önünde de zorlu bir süreç var. Bu süreçte genç Yahya Kaya'nın omuzlarına ciddi bir ağırlık yüklenecek. Ancak bu yükü gençlik enerjisiyle ve rahatlıkla taşıyacağından eminiz.
1000
icon
Vatandaş olarak 1 Temmuz 2022 21:20

Chp kazanı kaynıyor. Kılıçdaroğlu partiyi bunlardan temizlemeli. Yoksa muhalefet dahi olamayacak.

0 0 Cevap Yaz
Esesli Bilal 1 Temmuz 2022 11:43

Cezası varsa, cezasını çeker

6 5 Cevap Yaz
Cevat 1 Temmuz 2022 09:42

Ben oy verdiğim vekili kimseye ezdirmem. Utku Çakırözer adamdır !

8 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat