alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de gerginlik yaratacak açıklamalar!

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş geçtiğimiz Pazar günü yaptığı açıklamaya AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın cevabı çok sert oldu…

8 Haziran 2021 18:59
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Derhal Yazıyorum 08 06 2021

AK PARTİLİ BAŞKAN MİLLET İTTİFAKI’NI TOPA TUTTU!

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş geçtiğimiz Pazar günü yaptığı açıklamaya AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın cevabı çok sert oldu… Çalışkan Millet İttifakı’nı eleştiri yağmuruna tutarken, Eskişehir’deki yerel yönetimleri de içerisine alan cümleler bir hayli gerginlik yaratacağa benziyor.
Öncelikle Ektaş’ın açıklamasından satırbaşlarını hatırlayalım
Ne demişti İYİ Parti İl Başkanı Ektaş:
 • Türkiye için çözüm ve kaynak üretemeyen AK Parti Eskişehir için de bir şey yapmıyor
 • Millet Bahçesi adı verilen bir park ve eskisinin yerine inşa edilen bir kütüphane açılışından medet ummak, Eskişehir’e yatırım olarak bunları göstermek, AK Partinin Eskişehir’e hiçbir şey kazandırmadığının ispatıdır.
 • Keşke Cumhurbaşkanı, istihdam ve ekmek kazandıracak devlet yatırımlarının açılışına gelse!
 • Kütüphane, yatırım değil bir iş insanı tarafından hayrat yapılabilecek mertebede hizmettir
 • Eskişehirlinin hayalleri, millet ittifakında gerçek olacaktır.
 • Sağır sultan duydu şeker yöneticileri duymadı!
 
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan bu açıklamaların ertesi günü resmi twitter hesabından madde madde bir yanıt verdi. Ancak İYİ Parti İl Başkanı Ektaş’ın adını telaffuz etmeden cevap vermeyi tercih etti.
Şimdi de AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın açıklamalarına bir göz atalım…
 
 • Biz dün olduğu gibi bugün de aşığı olduğumuz şehrimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bazı çevreleri Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimize davet etmemiz ve Nabi Hocamızın önderliğinde tamamlanan Millet Bahçesi ve Şehir Kütüphanesi gibi projelerimizin tamamlanarak hemşerilerimizden büyük teveccüh görmesi rahatsız etmiş.
 • Öncelikle başta Nabi Hocamız olmak üzere vekillerimiz, şehrimiz ile ilgili tüm konulara ve sorunlara titizlik ile eğilmekte, yoğun mesai harcamaktadırlar.
 • Baştan aşağıya fitne üretmek adına yapılan bu tarz açıklamalar da bulunanlara önerim daha verimli konulara mesai harcamalarıdır.
 • Şehir kütüphanesi yatırımını hayrat niteliğinde yapılabilecek bir proje olarak göstermeye çalışmak, içerisinde bulundukları ittifak belediyesi iş heykele gelince kaynak bulurken, asri mezarlığa yapılması planlanan Camii için bağış aranmasının bir yöntem olarak tezahür etmesidir.
 • URAYSİM gibi istihdam sağlayacak büyük bir projenin iptal edilmesi adına dava açan, canla başla mücadele eden ittifak, şehir hastanesini ve sağladığı istihdamı görmezden gelen ittifak, vaktiyle YHT’yi görmezden gelen ittifak.
 • Şehrimizde Yerel Yönetimlerde yaşanan problem ve sıkıntıları görmezden gelenlere, bu konuda tek söz dahi etmeyenlere önerimiz ise şudur: İttifakınızın değil! Şehrinizin insanı olun!
 • Bugüne kadar hükümetimiz adına tüm meseleleri milletvekillerimiz ile birlikte nasıl birer birer çözmüş isek aynı kararlılık ve azim ile devam edeceğiz.
Çalışkan’ın açıklamaları bu yönde… Çalışkan’ın hedefinde sadece İYİ Partili Ektaş yoktu… Yerel yönetimlerin çalışmalarını da eleştiren bir tutum sergiledi…  Tam anlamıyla Millet İttifakı’nı merkeze koydu. Çalışkan ayrıca Millet İttifakı’nın Alpu’da yapılması planlanan URAYSİM projesini iptal edilmesi için canla başla uğraştığını ifade ediyor…  Sözler oldukça sert…  Çalışkan’ın bu açıklaması çok tartışmalara yol açacağa benziyor…  Aldığım duyumlara göre Millet İttifakı Partilerinin İl Başkanları bu hafta içerisinde toplantı yaparak Eskişehir gündemine ilişkin açıklamalar yapacak… Dediğim gibi bu karşılıklı restleşmeler uzunca bir süre gündemi meşgul edecek!  Umarım bu tartışmaların kazananı Eskişehir halkı olur…
 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
ibrahim 10 Haziran 2021 08:35

Cami bir ihtiyaç ama cami gibi yatırımlar vakıflar, yardımlar veya kişisel bağışlarla yapılmalı. Kamunun kaynaklarını tüm vatandaşların temel ihtiyaçlarına ayırması çok daha adil olacaktır her iki dünya içinde.

1 0 Cevap Yaz
Çalışkan 9 Haziran 2021 12:18

Çalışkan ağzındaki baklayı çıkartmış. Camiye karşı olduğunu da itiraf etmiş. Bu ülkede bağış olmadan yapılan cami var mı?

0 4 Cevap Yaz
Serhat Kağan

Asıl saçmalık, hazineden aslan payı bütçe diyanete gidiyor her sene ama camiler niye paraya muhtaçlar ? Değil mi ?

0 3
Es esli 9 Haziran 2021 06:53

Sonuna kadar heykele ve müzeye evet çok şükür karnimiz doyuyor halka hizmet olmasada özgür insana itaf

6 6 Cevap Yaz
Özgür

Kardeşim önce okuduğunuzu bi anlayın sonra laf yarışına girersiniz

1 3
Ekrem

Kardeşim karnın açsa niye heykel diyosun ? Aşevi reşadiyede git başvur. Ekmekte verirler yemekte. Ne bu tantana ?

2 2
Hakan narlı 9 Haziran 2021 00:48

Bakın hükümetin eskişehire yaptığı yatırımları sayarım vallahi bu satırlara sığmaz. Tren geçitlerinde çın çın çın manevra yapan trenleri sabır taşı gibi beklediğimiz günleri ne çabuk unuttunuz.

8 7 Cevap Yaz
Vatandaş 8 Haziran 2021 20:48

Heykel ve muzuye devam karnimiz doyuyor .

7 11 Cevap Yaz
Özgür

Yalnız, çok sığ ve acınası bir zihniyete sahipsiniz. Bu kadar sanat düşmanlığı neden ? Az veya çok hem hükumetin hemde belediye başkanı olan kişinin Eskişehire hizmetleri var. Her ikisinide inkâr eden veyahut birini kabul edip, öbürüne tü ka ka diyen, ya nankördür yada ideolojik kördür. Sanırım sizdeki ideolojik körlük oluyor. Azıcık objektif olun, yiğidi öldürüp hakkını yemek olmaz. Belediyenin hizmet eksiği yok mu ? Çoookkk.. Malesef dört dörtlük hizmet veren bir belediye değil tabii.. Ama herşeye de Heykel heykel heykel... Müze müze müze diyerek kimseyi aşağılamıyorsunuz, aksine ideolojik körlüğünüze, bağnazlığınıza güldürüyorsunuz. Bu kadar taraftarlık, bu kadar holigan bir tutum stadyumlarda bile yok. Azıcık kendinize çeki düzen verin

9 9
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir