alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Çöktürmezler adamı

Eskişehir günlerdir 71 Evler Mahallesi'ndeki pazar yeriyle ilgili gereksiz bir gerginlik yaşıyor.

12 Ağustos 2021 09:22
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir günlerdir 71 Evler Mahallesi'ndeki pazar yeriyle ilgili gereksiz bir gerginlik yaşıyor. Açık konuşacağım; bu gerginlikte Odunpazarı Belediyesi haklı, 71 Evler Mahalle sakinleri haklı, hatta pazarcı esnafımız da haklı. Ortada sürekli yolu yokuşa süren bir Pazarcılar Odası var. İlk olarak 71 Evler sakinleri mahallelerinde pazar yeri kurulmasını istemişti. Ancak Pazarcılar Odası, Eskişehir'deki pazar koşullarını beğenmedikleri için bunu reddetmişlerdi. Odunpazarı Belediyesi de 71 Evler Mahallesi'nin yanında yer alınca, pazarcılar odası halkın isteklerini kabul etmek durumunda kalmıştı. Kimlerin ne tip gizli hesapları var bilemeyeceğim. Ancak işi inatlaşmaya ve vatandaşı cezalandırma boyutuna çevirmemek lazım. Son olarak Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Odası, üyelerine canı isteyenin, canının çektiği yere tezgah açabileceğini duyurmuş. Kanun ve kurallar, bizler hoşlanmasak da toplumsal düzen sağlar. Memleketin "Dingo'nun Ahırı"na dönmesini engeller. Yasalara göre pazar yerlerini belediyeler kurar ve kimin nerede bulunacağını belediyeler belirler. Nitekim Odunpazarı Belediyesi'nden yapılan açıklamada "Tezgah yerleri ise 9 Temmuz 2021 Cuma günü, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlenmiştir. Belediyemize yasal başvuru yapılmadan, 71 Evler Pazarı da dahil hiçbir pazarda tezgah açılamaz. Böyle bir durum ile karşılaşılması halinde Zabıta ekipleri tarafından yasal işlem yapılacaktır" ifadelerine yer verilmiş. Yani Odunpazarı Belediyesi kesin konuşmuş. Öyle bileğine ve yüreğine kuvvetli olanlar, pazar yerlerinde canlarının istediği yere çökemezler. Çöktürmezler adamı...

Belediye yem gönderiyor
Büyükşehir Belediyesi memleketi kasıp kavuran yangın felaketi karşısında, yardım elini uzatmıştı. Eskişehir Halkı adına yapılan bu yardımlardan dolayı, belediyemizle gurur duyduk. Ancak felaketin boyutlarının tahminlerin de ötesinde olduğu belirtiliyor. Mesela orman yangınlarıyla birlikte, ülkemizin çam balı üretimi neredeyse durma noktasına geldi. Çünkü ormanlarımızla birlikte, arılar da yandılar. Yine hayvancılıkta da çok büyük sıkıntılar yaşayacağız. Pek çok besicimiz, istiflediği yemlerini kaybetti. Ağaçlarla birlikte meralar da kül oldu. Dışarıdan yem almak ise ateş pahası. İşte bu ortamda Eskişehir'deki besicilere ücretsiz desteklerde bulunan Büyükşehir Belediyesi'nin, felaket bölgesindeki besicilerin yardımını koşması çok önemli. Yasal olarak Yılmaz Büyükerşen yönetiminin, Akdeniz Bölgesi'ndeki besiciye yardım etme zorunluluğu yok. Ancak biz bu ülkede bir ve bütün bir milletiz. Burdur'daki vatandaşımızın da, Hakkari'deki vatandaşımızın da derdiyle dertleniriz. Çünkü dayanışmak, fıtratımızda var... "Yangınlardan önce de ekonomik olarak zor günlerden geçen çiftçilerimiz yaşanan yangın felaketinden dolayı daha da zor günlerle karşılaştı. Bizler de belediyemizin tarlalarında ürettiğimiz ürünlerle yangından zarar gören vatandaşlarımıza destek olma kararı aldık. Bugün 800 adet balyamız ihtiyaç bölgelerindeki belediyelerimize teslim edilmek üzere yola çıkıyor" diyen Yılmaz Büyükerşen yönetimini tebrik ederiz.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Pazarcılar 12 Ağustos 2021 09:54

Bu pazarcı milleti mafya mı? Aklına esen yere tezgah açacak? 5 liraya domates satıyor. Eve gelince ikibuçuk lirası çöpe gidiyor. Çarık çürük ne varsa millete kakalıyor. Marketten almak bin kat iyi. Marketten altı liraya alıyorsun, altı lirasını da yiyorsun.

0 7 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat