alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Canlı yayınlar halkı ve takımı bütünleştiriyor

Zorlu Kırklareli deplasmanından elimiz boş döndük. Heyecanlı bir maçtı. İki kere mağlup duruma düştük ve mücadeleyi bırakmadığımız için iki kere beraberliği yakaladık. Ancak 3'üncü golü son dakikalarda atan ev sahibi Kırklareli, seyircisi önünde istediğini alan taraf oldu.

21 Eylül 2021 08:45
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Zorlu Kırklareli deplasmanından elimiz boş döndük. Heyecanlı bir maçtı. İki kere mağlup duruma düştük ve mücadeleyi bırakmadığımız için iki kere beraberliği yakaladık. Ancak 3'üncü golü son dakikalarda atan ev sahibi Kırklareli, seyircisi önünde istediğini alan taraf oldu.

Eskişehirspor tam 20 futbolcu transfer etmiş bir takıma karşı oynadı. İlk iki haftada karşılaştığımız rakipler de dişliydi.

Şimdi acı bir gerçekle yüzleşelim; Elimizdeki kadro bu. Etimiz, budumuz belli. Futbolcularımızın yeteneklerinin bir sınırı var. İlk iki hafta alınan sonuçlar bazı kişileri, "Şampiyon oluruz ağbi" demeye itiyor ancak gerçekler çok farklı. Eskişehirspor'un tek hedefi, kümede kalmak olmalı. Cem Karaca Almanya'da eğitim almış olduğunu hemen belli etti. Kalitesi ve futbol anlayışı takıma çok olumlu yansıyor. Ayrıca genç futbolcularımıza da güveniyorum. Eğer ki tribünler desteğini sürdürürse başarılı oluruz. Yok aynı tribünler, "Yönetim istifa, Cem Karaca istifa" derse kendi ayağımıza sıkmış oluruz. Bu takım kümede rahat kalır. Yeter ki taraftar Eskişehirspor'u yalnız bırakmasın.

Başka bir acı gerçekle daha yüzleşelim; kümede kalmaya oynayan takımlar daha az kazanır, daha çok kaybeder. Yani bu zorlu mücadelede kaybettiğimiz maçların sayısı, kazandıklarımızdan çok olacak. Moralimizi bozmadan Eskişehirspor'umuzu destekleyeceğiz. Tabii seyircimizin dışında, maçların canlı yayınlanıyor olmasının da büyük avantaj olduğunu söyleyelim.

Bazı kişiler bu yayınların ne kadar pahalı olduğunu idrak edemiyor. Mesela Kırklareli maçının canlı yayın aracı, bir hafta önce Beşiktaş – Borussia Dortmund maçının canlı yayın aracıydı. Bilmem kafanızda bir şeyler canlandı mı?

Açık konuşayım söz konusu yayınlar Es Group Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş'ın fedakarlığıyla yapılıyor. Yine açık konuşayım her babayiğit böyle bir külfetin altına girmez. Ancak yayınların takımımız için ne kadar önemli olduğu ayrı bir gerçek. Mesela hakemler bile maçın canlı yayından verildiğini bilip, ona göre çaldıkları ve çalmadıkları düdüklere dikkat ediyor. Ayrıca ES TV tarafından yayınlanan maçlar, kentin ve takımın yeniden bütünleşmesinde de etkili oluyor. Yine yayınlanan her maçta sevgili Eskişehirspor'umuzun kasasına para giriyor.
 

Pınar Hanım'ın çantası

Pınar Turhanoğlu çanta 21 09 2021

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Pınar Turhanoğlu'nun çantası, Türkiye'nin gündemine oturdu. Şimdi konuyu bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Turhanoğlu Balıkesir'de düzenlenen bir siyasal toplantıya katılıyor ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'la çektirdiği bir hatıra fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıyor. Bu arada Turhanoğlu'nun elinde taşıdığı Yves Saint Laurent marka çanta dikkat çekiyor. Söylendiği kadarıyla çanta 25 bin lira civarındaymış.

Pahalı bir çanta elbette. Eğer ki o çantayı Turhanoğlu'na Balıkesir Belediyesi hediye etseydi, ortalığı ayağa kaldırırdım, "Siz kimin parasıyla kime çanta alıyorsunuz öyle? Bu para yetimin hakkıdır" derdim. Ancak çantayı gidip kendi parasıyla almış. Kime ne?

Pınar Turhanoğlu, kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve onurlu bir Cumhuriyet Kadını. İyi bir avukat olduğu söyleniyor. Ayrıca giydiğini yakıştıran, zarif bir hanımefendi. Kendi parasıyla gitmiş, kendisine bir çanta almış. Kimseyi ilgilendirmez. Yeri gelmişken belirteyim; söz konusu çanta da yakışmış; güle güle eskitsin...

Öte yandan, Pınar Turhanoğlu'nun partisinin Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın daha yeni başı benzer bir belaya girmişti. Milletvekili Çalık'ın 12 bin liralık ayakkabısı, muhalefetin diline dolanmış, saygın bir eczacı olan Öznur Çalık'ın, sanki gayri ahlaki bir şekilde zenginleştiği ima edilmişti. Sakın ola, "İşte CeHaPe zihniyeti böyle, iftiracı bunlaaaarrrr!" dediğimi düşünmeyin. Açık konuşayım, eğer ki bir CHP'li avukat hanımın 25 bin liralık çantası söz konusu olsaydı, şimdi AK Trol kardeşlerimiz zaten Yves Saint Laurent'in bir Fransız – Yahudi tasarımcı olduğundan başlayacak, bu durumu MOSSAD'ın CeHaPe'yi tasarladığının delili olarak ortaya koyacaklardı.

Gülmeyin öyle; aynen dediğim gibi olacaktı...

Siyaset – hele ki günümüzde – böyle çalışıyor. Dolayısıyla önemli politikacıların rakiplerine malzeme vermemeye biraz daha özen göstermesinde fayda var.

Ariman web reklam 2
1000
icon
Pazarcı Refik 21 Eylül 2021 09:39

Sizde maç boyu reklam geçiyorsunuz bedavaya yapmıyorsunuz sonucta

2 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat