alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Büyükerşen’i aday yaparlar mı?

Seçimlerin yaklaşması, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin beklentiyi artırdı. Genel olarak kamuoyunda 3 isim konuşuluyor CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu ve Ankara Belediye Başkanı Yavaş. Ancak daha az gündeme gelmesine karşın Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de adı geçiyor.

16 Kasım 2022 09:07
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Seçimlerin yaklaşması, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin beklentiyi artırdı. Genel olarak kamuoyunda 3 isim konuşuluyor CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu ve Ankara Belediye Başkanı Yavaş.
Ancak daha az gündeme gelmesine karşın Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de adı geçiyor. Son olarak CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge’de Yılmaz Büyükerşen’in Cumhurbaşkanı adaylığı ele alındı. Ahmet Hakan’ın sunduğu programda CHP’li Bedri Baykam, Yılmaz Büyükerşen’in aday olması gerektiğini savundu.
Şimdi Eskişehir’de yaşayıp Büyükerşen’in adaylığını dile getirenler arasında saf ve temiz duyguları olanlar olabilir. Öte yandan bunların içerisinde art niyetiler de olabilir. Kimisi Büyükerşen’in gözüne girmek için bu konuyu dillendirir kimisi de “Aman Büyükerşen Eskişehir’den gitsin de, biz de imar rantımıza bakalım. Bizden uzak olun, ister Mısır’a sultan olsun” diye düşünüyordur. Ancak bu durum Eskişehir için geçerli.
Eğer ki Manisa’da, Edirne’de, Yozgat’da veya Mardin’e bir vatandaşımız, “İnşallah Büyükerşen aday olur” diye düşünüyorsa, bunda bir art niyet olamaz. Bu insanlar olsa olsa Yılmaz Büyükerşen’i çok beğendikleri ve Cumhurbaşkanlığı makamına yakıştırdıkları için böyle düşünüyordur. Bir Eskişehirli olarak bu tarz saf ve temiz duyguların olması, elbette gururumuzu okşuyor. Büyükerşen bu şehrin bir marka değeri ve tüm Türkiye’de kurtarıcı olarak görülmesi bizi mutlu ediyor.
Öte yandan Yılmaz Büyükerşen’in aday yapılacağını da düşünmüyorum. Yanlış anlamayın; 6’lı masa Büyükerşen’in seçimi kazanamayacağını düşündüğü için değil, bilakis kazanacağını düşündüğü için onu aday yapmaz.
Muhalefet daha önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce, “Nasıl olsa kaybederiz” diye düşünüyor, ortaya da Ekmelettin gibi kimsenin tanımadığı birini ileri sürüyordu. Veya “Gel bakalım Muharrem” diyerek zaten kaybedilecek seçime, birisini sürüp, siyaseten yıpranmalarını sağlıyorlardı.
Şimdi muhalefet “Nasıl olsa kaybederiz” diye düşünmüyor, tam tersine, “Bu seçimi kesin kazanacağız” diye düşünüyor. O yüzden Cumhurbaşkanlığı adaylığı artık aslanın ağzında. Herkes ya kendi cumhurbaşkanı olmak istiyor, (Bakınız Örnek 1) Kılıçdaroğlu) veya kendi adamını Cumhurbaşkanı yapmak istiyor (Bakınız Örnek 2) Mansur Yavaş)…
İşin doğrusu Yılmaz Büyükerşen Cumhurbaşkanlığına yakışır ve seçime girerse kazanabilir.  Tam da bu sebepten dolayı onu Cumhurbaşkanı adayı yapmazlar…
 
 
1000
icon
Fevzi 16 Kasım 2022 11:21

30 yıılık bir seçmen olarak belediye seçimleri dışında CHP ye oy vermedim . vermemde. sadece hocaya oy verdim. Büyükerşen Cumhurbaşkanı aday olursa veririm yoksa vermem.

4 3 Cevap Yaz
eses 16 Kasım 2022 10:05

maaş kesilmez.

1 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat