alexa

Büyükerşen ‘dedikodu’ dedi, Abdülkadir Adar kınadı!

CHP’li bir belediye başkanının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde yaptığı bir konuşmanın gizlice kayıt altına alınıp Kılıçdaroğlu’na dinletilmesi!

23 Kasım 2019 09:35
A
a

Geçtiğimiz hafta yüksek sesle tartışılan, bu hafta ise gündemdeki yerini hala koruyan bir konu var.

Nedir o?

CHP’li bir belediye başkanının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde yaptığı bir konuşmanın gizlice kayıt altına alınıp Kılıçdaroğlu’na dinletilmesi!

 

*

 

Söz konusu tartışmaya ilişkin bugüne kadar hiç kimse konuşmamıştı.

Bugüne kadar diyorum, çünkü Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen konuştu!

 

*

 

Sordum: Hocam, aslı astarı var mı bu mevzunun?

Büyükerşen’in yanıtı netti: “Siyasette ‘dedikodu’ her zaman müşteri bulur. Bu türlü sansasyonlar beni ilgilendirmiyor.”

 

*

 

Okuduğunuz yazıyı 20 Kasım 2019’da, yani sadece üç gün önce kaleme almıştım.

Yılmaz Büyükerşen, okuduğunuz üzere söz konusu gizli kayıt olayının dedikodudan öteye geçmediğini ifade etmiş ve konuyu tartışmaya kapatmıştı.

 

*

 

Büyükerşen, gizli kayıt olayına dedikodu demesine rağmen CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar öyle bir açıklama yaptı ki, evlere şenlik!

 

*

 

Dün gerçekleştirdiği basın toplantısında meslektaşım Meltem Karakaş Kaya’nın yönlendirdiği ‘gizli kayıt’ meselesi üzerine konuşan Adar, Yılmaz Büyükerşen’in açıklamasına tamamıyla zıt bir açıklama yaptı.

 

GİZLİ KAYIT OLAYINI KINADI!

Dedi ki Adar: “Ülke son derece enteresan bir duruma geldi. Herhalde dinlenmeyenimiz yok içimizde. Ama bir partinin içerisinde birilerinin dinlenmesi ve o ses kayıtlarının partinin etkili, yetkili organlarına ulaştırılması bana göre yapılmaması gereken olaylar. Ama ne yazık ki Türkiye’de bu son yıllarda revaçta olan bir durum haline geldi. Ben de 31 Mart seçimleri öncesi böyle bir şeye maruz kaldım. Ama son derece çirkin olan şeyi zamanında tespit ettik ve zamanında da önlemini aldık. Ama her an hepimizin çok dikkatli olması gerekir. Artık Türkiye’de bu iletişim çağında hiçbir şey gizli kapaklı kalmıyor. Ama yapılan işlerin hangi amaçla yapılırsa yapılsın doğru veya yanlış diye düşünülmeden yapılmaması gereken olaylar olarak değerlendiriyorum ve kınıyorum.”

 

*

 

Abdülkadir Adar’ın ‘gizli kayıt’ meselesine ilişkin ifadelerini okudunuz.

Adar, böyle bir olayın yaşandığını kabul ediyor!

Dahası, 31 Mart öncesinde şahsına dönük buna benzer bir komplo kurulduğunu, ancak önlem aldığını da söylüyor!

 

*

 

Şimdi, kamuoyu kime inanacak?

Gizli kayıt’ olayının dedikodu olduğunu ifade eden Yılmaz Büyükerşen’e mi, yoksa söz konusu olaya ilişkin Büyükerşen’in tam aksi konuşma yaparak olayın gerçek olduğunu açıklayan Abdülkadir Adar’a mı?

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat