alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bizim kulüpte işler iyi gidiyor

Pazarspor ile oynadığımız maçta 6 tane gol yemek moralimizi bozdu. Ancak gerçekçi olmak lazım; biz bu ligde şampiyonluğa oynayacak kuvvette değiliz

28 Eylül 2021 09:35
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Pazarspor ile oynadığımız maçta 6 tane gol yemek moralimizi bozdu. Ancak gerçekçi olmak lazım; biz bu ligde şampiyonluğa oynayacak kuvvette değiliz. Elimizdeki kadro ancak kümede kalmaya yeter. Dolayısıyla mağlubiyetleri doğal karşılamamız lazım. Futbolda kazanmak da var kaybetmek de...

Öte yandan takımımızda idari ve mali işlerin iyi gittiğini görüyoruz. Boffin'den sonra yılan hikayesine dönen Bienvenu ve Toko dosyaları da kapatıldı. Boffin'in takıma çok faydası olmuştu. Ancak Toko, hele ki Bienvenu'nün bir faydasını görememiştkik. İşte o "İşe yaramaz" futbolcular için para ödeyip duruyoruz. Yani vaktiyle yediğimiz hurmaların, şimdi miğdemizi tarmaladığını görüyoruz. Allah'ın izniyle bu günleri atlatacağız. Nitekim Eskişehirspor cephesinde işlerin iyi gittiğini, bazı kronikleşmiş dosyaların kapatıldığını görüyoruz. Eskişehirspor elbet bir gün düze çıkacak. Ancak o zaman yine eski hastalıklarımızın depreşmemesi lazım. Sorumsuzca harcanan panalar, menejerlerle kurulan saadet zincirleri, har vurmalar ve harman savurmalar artık bu kulübün kapısından içeri girmemeli.

Aslında Eskişehirspor'un yaşadığı maddi zorlukların benzerlerini, hemen hemen bütün kulüplerimizde görüyoruz.

O yüzden futbolda bir varlık gösteremiyoruz. O yüzden 83 milyonluk ülke, 2 buçuk milyon gurbetçinin çıkartabildiği kadar futbolcu çıkartamıyor.

Kendi evimizde 6 – 2 yenildiğimize ben de üzüldüm. Ancak resmin bütününe baktığım zaman seviniyorum. Çünkü iyiye doğru gidiyoruz. Mehmet Şimşek ve arkadaşlarını tebrik ederiz.

 

Diyanet koptu gidiyor 

Diyanet Vakfı tarafından çıkartılan ve Ahmet Yaman'ın imzasını taşıyan bir kitapta, "Nihai hakimiyet Allah'a aittir. Yani yasama, yürütme ve yargı şeri kurallarla uyumlu olmalıdır" ifadelerine yer verilmiş. Şimdi bu satırlar alenen şeriatçı bir yönetimin kurulmasını savunuyor. Yani bizler, "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" dediğimiz için Allah'ın iradesine karşı çıkmış oluyoruz. Hatta bir nevi Allahsız, kitapsız oluyoruz öyle mi?

Peki şeriat kime göre olacak? Mezheplere göre mi? İtikati mezheplere göre mi yoksa fıkıh mezheplerine göre mi? Haydi fıkha göre olsun; Ceferi mezhebine göre mi? Hanefilere veya Malikilere göre mi? Haricilere göre mi? Peki Selefileri göre mi?

Yoksa kafanıza göre veya "Mercedes'i veren, kuralları belirler" prensibine göre mi?

Diyanet İşleri Başkanlığımız son zamanlarda pek bir coştu. Koptular gidiyorlar. Daha önce "Günaydın demek putperest dönemi âdetidir" gibi fetvalar veren aynı Diyanet, midye tava yemenin zinhar haram olduğunu ifade etmişti. Millet açken, yiyecek bir lokma ekmek bulamazken, Diyanetteki efendiler başkalarının yediği her türlü herzeyi görmezden geldikleri gibi, bir de kabuklu deniz ürünlerine takılmışlar.

Diyanet kendi itibarını sarsıyor. Bu tutumlarıyla milleti dinden soğutamazlar gerçi. Ancak kendilerinden epey bir soğutuyorlar.

 

Ariman web reklam 2
1000
icon
eski bir futbolcu 28 Eylül 2021 22:30

Geçen sezon Eskişehirspor’un 2. Lige küme düşmesi kesinlik kazanmaya başladığı sıralarda bir köşe yazınızda aynen şöyle yazdınız. Özetleyerek yazıyorum. “ Eskişehirspor ; haritadaki yerini kimsenin kolay gösteremiyeceği Pazarspor, Amedspor gibi varoş takımlarıyla mı oynayacak şimdi” demiştiniz. ( Henüz 2. Lig kuraları çekilmemişti). O ifadelerinize son derece içerlemiş, Türk futbolu adına eski bir futbolcu olarak üzüntü duymuştum. Bu ne kibir,bu ne büyüklük taslama idi.Oysa sporun barış, kardeşlik,dostluk, şehirleri kaynaştıran, kültür etkileşimi sağlayan, sporun her alanda yükselmesine katkı sağlayan bir faaliyet olduğunu unutmuştunuz. Adeta en büyük benim, ben öyle her önüne gelen takımla hizaya girmem, bir kibir,tepeden bakma hatta grupta oynayacağı takımları küçük görme. Benzer ifadeleri bir başkası da kullanmış “kasaba takımları” benzetmesi yapmıştı. Dua etmiştim. İnşallah Eskişehirspor, Pazarspor ve Amedspor’la aynı gruba düşerler. Şimdi bakıyoruz. O varoş takımı diye k

3 1 Cevap Yaz
pompeo

tamam tamam .. duyar kasma eski futbolcu .. bak sen isine ...

0 1
ibrahim 28 Eylül 2021 18:50

sezgin in yeri degişirse düzelir. sezgin onur arı nın arkasında 50 60 dakıka oynaması lazım. ileride gol araması lazım bartunun yanına kosan uzun boylu biri daha faydalı olur.

1 3 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 28 Eylül 2021 16:51

Valla işler iyi mi kötü mü gidiyor bilemem ama bildiğim tek şey bu hatalar zinciri devam ederse değil 3.lig BAL Ligi kaçınılmaz olur.😢😥😭

0 6 Cevap Yaz
Esesliiii 28 Eylül 2021 12:41

Kerem bey dalgamı geçiyorsunuz. Bu kadroyla ligdemi kalınır.

1 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat