Hatipoğlu-WEB

Birleşelim derken CHP’yi bölersiniz!

Ali Baş yazdı

26 Nisan 2018 09:29
A
a
Rahmetli nenem tencereye pirinci doldurup sobanın üzerine koyardı.
-Nene yemekte ne var dediğimde, rahmetli dedem espriyi patlatırdı:
-Pirincin pişimine bağlı! Yoğurt çorbası da olabilir, pilavda olabilir!
Muhalefetin durumu da aynı! Bakalım tencerede ne çıkacak...
…/…
Fazıl Yıldırım’ın sosyal medya hesabından paylaştığı “yazı” durumu özetlemeye yetiyor da artıyor bile…
CHP bir yıldan fazladır “erken seçim” istiyor…
Erken seçim kararı alınıyor ama CHP’nin adayı belli değil! CHP işi öyle bir noktaya getirdi ki, artık “kimi aday yapsalar” o aday diğer adayların taraftarları tarafından yıpratılacak…
Partide “yeni küskünler” oluşacak!
Şimdiden başladı…
Falanca “aday olursa, ben Erdoğan’a veririm” cümleleri çoğaldı. Bu işin sonu CHP’nin iki parçaya bölünmesine kadar gidebilir!
Aman dikkat!
Bu nedenle, CHP adayı ismi fazla bekletilmeden açıklanması gerekir
 
CHP ÖRGÜTLERİNDE BAŞKANLARA FREN
CHP MYK ve PM toplantısında şu üç kritik karar gündeme alındı.
Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayar, alınan kararları “CHP örgütlerinde başkanlara fren” başlığıyla yazdı…
Özetle alınan kararlar şöyle:
* İl ve ilçe başkanlarının milletvekilliği için istifa etmesinin önüne geçilerek, bu kritik seçim sürecinde örgütlerin boş kalmaması sağlanacak.
*Belediye başkanlarına izin verilmeyecek. Parti yönetimi, seçimlerde belediye başkanlarına büyük iş düştüğüne inanıyor. Belediye başkanlarının milletvekili adaylığı yasaklanacak.
*Adaylarından imzalı taahhütname alınacak. Erken seçim kararı alınmadan önce birçok MYK ve PM üyesi belediye başkanlığını ilan etmişti. Parti yönetimi, milletvekili aday adaylarından yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmayacaklarına ilişkin yazılı taahhütname alma konusunda kararını verecek.
 
BÜYÜKERŞEN’DEN BAŞKA ADAY DÜŞÜNÜLMEMELİ!
Feyyaz Uysal CHP üyesi…
Aynı zamanda Ziraat Mühendisleri Odası il temsilciliği görevini de yürütüyor. CHP’nin Büyükerşen’den başka aday düşünmemesi gerektiğini anlatıyor. Aşağıdaki yazıyı 30 milletvekiline ve duyarlı CHP’lilere göndermiş. Uysal’ın düşünceleri bende sizlerle paylaşmak istedim…
Muhtelif kanal, radyo ve söylentilerde CHP'nin "Abdüllatif  Şener" veya "Abdullah Gül" adaylığı düşündüğüne dair yoğun bir gösterge var. Bu tercihin geçen ki "Ekmeleddin”  olayından bile daha kötü sonuçları olacağını görememek için kör olmak gerekir.
Gerek Ülkeme, gerek demokrasiye ve gerekse aydınlık için mücadele eden insanlara bu kötülüğü yapmaya kimsenin hakkı yok. Bu durumda küskünlerin seçime gitmemesi nedeniyle ilk turda Erdoğan kazanır.
Eğer CHP kendi adayını çıkarır (Benin önerim her kesimden oy alabilecek tek aday olduğu için Büyükerşen)  İYİ parti kendi adayını çıkarır, Saadet çıkarır. Zaten ilk turda yüzde 50'yi aşan oy alınamayacağından ikinci turda "HAYIR" cephesi birleşir.
Bu nedenle ikinci turu da düşünerek CHP Büyükerşen'den başka aday düşünmemeli. Üstelik alanda Büyükerşen'in propagandasını bırakın partilileri, sıradan insanlar bile yapacaktır.
 
MUSA’NIN GÜLÜ!
Ergün Poyraz, yazdığı “Musa’nın Gülü” kitabı nedeniyle başına gelmeyen kalmadı…
Mahkemelerde süründürüldü…
Cezaevine atıldı…
Dünya kendisine zindan edildi…
Şimdi Abdullah Gül’ün muhalefetin adayı olabileceği söyleniyor…
İster misiniz, Poyraz’ın kitabını bu kez AK Partililer basıp dağıtsın!
 
APTAL NEDİR?
Gerçeği bilerek…
Gerçeği görerek…
Yalanlara inanmaya devam etmektir!
 
İÇİ BOŞ ZAFER!
Eğer tartışır ve karşı çıkarsanız bazen bir zafer kazanabilirsiniz; fakat bu içi boş bir zafer olacaktır. Çünkü bu yolla asla karşınızdakinin sempatisini kazanamazsınız. (Benjamin Franklin)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

TARIM FUARI