alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2
Fashion Eskişehir masaüstü

Bir tek ithal katilimiz eksikti

Tüm Türkiye nefesimizi tuttuk ve Eskişehir'de işlendiği tahmin edilen Sally cinayetine odaklandık. Sally Ali Challap Al Abood'un ailesi Irak'tan Türkiye'ye gelmiş. Emekli bir binbaşı olan babası, "Çocuklarım çağdaş bir ülkede yaşasın, mutlu olsunlar" diye Eskişehir'e gelmiş. Ancak kızını da bu şehirde kaybetmiş.

27 Eylül 2021 08:30
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Tüm Türkiye nefesimizi tuttuk ve Eskişehir'de işlendiği tahmin edilen Sally cinayetine odaklandık. Sally Ali Challap Al Abood'un ailesi Irak'tan Türkiye'ye gelmiş. Emekli bir binbaşı olan babası, "Çocuklarım çağdaş bir ülkede yaşasın, mutlu olsunlar" diye Eskişehir'e gelmiş. Ancak kızını da bu şehirde kaybetmiş.

Eldeki bütün deliller Sally'in öldürüldüğü, cesedinin parçalara ayrıldığı ihtimalini gösteriyor. Katil ise Amjed Mohsin Mohammed adlı yine bir Irak göçmeni. Yeri gelmişken göçmen sorununun ne boyutlara ulaştığını da görüyoruz. Sanki kendi katillerimiz yetmezmiş gibi, bir de Suriye'den, Irak'tan ve Afganistan'dan sapık katiller ithal ediyoruz.

Amjed Mohsin Mohammed adlı kişinin katil olduğu çok açık. Sally'nin Eskişehir'de bu katilin evine girdiği bütün gizli kamera kayıtlarında var. Ancak kızın dışarı çıktığı görülmüyor. Bu arada Amjed Mohsin Mohammed ise sürekli eve girip çıkıyor ve beraberinde çöp torbaları taşıyor. Her defasında farklı kıyafetler giyen katil zanlısı, büyük ihtimalle üzeri kanlandığı için kıyafet değiştiriyor. Bu arada katilin evinde yapılan aramalarda balta ve bıçakların üzerinde insan kanı bulunduğunu, yapılan genetik araştırmalarda da bunun Sally'e ait olduğu ortaya çıkartıldı.

"Güzel kızımızın bahtı açık olsun" diye geldikleri Türkiye'de kızlarının cesedini – hatta cesedinden bir parçasını – bulmaya razı olan ailenin acısına yürek bile dayanmaz. Daha önce Tokkal katliamında büyük başarı gösteren Eskişehir Polisi'ni tebrik ederiz. Kısa sürede Sally'nin cinayetini de aydınlattılar ve Bulgaristan'a kaçma hazırlığında olan katil zanlısını ve yardımcılarını tutukladılar. Arncak cesedin ortada olmadığı bir cinayet davası eksik kalır. Şimdi polisimiz çöplüklerde, lağımlarda ceset arıyor. Tabii katilin zavallı Sally'i kırsal alana, Porsuk'a, bir gölete veya ormanlık araziye fırlatmış olma ihtimali de var.

Umarız bir an önce Sally'nin cesedine ulaşılır. Zavallı annesinin ve babasının hiç olmazsa başında ağlaşacakları bir mezar taşı olsun...

 

Zafer Kardeşleri bir araya geldi

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından, Azerbaycan Diasporu Destek Fonu'nun desteğiyle "Zafer Kardeşliği" etkinliği düzenlendi. ES TV'nin takipçileri söz konusu derneğin yabancısı sayılmaz. Dernek Başkanı Cavid Aydın'ın yoğun çabalarıyla Cuma akşamları yayınlanan "Üç Çizgi" programı, dost ve kardeş Azerbaycanlıların ekranlardaki en önemli programlarından olmuştu.

Türkiye'de Azerbaycanlılar ciddi bir şekilde kenetlenmiş durumda. Bu teşekküllere Anadolu Türklerinden de ciddi destek geliyor. Azerbaycan'ın Karabağ Zaferi'ne bu diasporanın büyük katkısı oldu. Dolayısıyla derneğin tertip ettiği geceye "Zafer Kardeşliği" adını vermesi çok isabetli olmuş. Nitekim Türk Orduları için hep birlikte dualar ettik, kutlu zaferimizi hep birlikte göz yaşlarıyla karşıladık.

Derneğin düzenlediği ve benim de iştirak ettiğim geceye katılım yoğun oldu. İstanbul Başkonsolosu Anar Akundov gecenin önemli konuklarındandı. Yine Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal ve MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak da geceye teşrif ettiler. Toplumun hemen her kesiminden üst düzey sorumluluk alan insanları bir arada görmek güzeldi.

Halk şarkılarının ve danslarının renklendirdiği gecede, birbirinden leziz Azerbaycan yemeklerini tatma imkanı da bulduk. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Türkiye – Azerbaycan ilişkilerine katkıda bulunanlara ödüller de taktim etti. Ödüllerden biri de ES TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yüksel'e verildi. Sevgili kardeşim Yüksel'in kıvanç duyduğu bu ödülü alma ayrıcalığı da ben denize düştü.

İki ayrı devletimiz olsa da, Türkler'in Oğuz Boylarından gelen Türkiye ve Azerbaycan halkı, aslında tek bir millet. Allah milli birlik ve beraberliğimizi daim etsin.

 

 

Ariman web reklam 2
1000
icon
Remzi 27 Eylül 2021 10:26

Memleketi para karşılığı mülteci merkezine çevirenler utansın, komşu memleketler karıştırılırken, bu karışıklığa çanak tutanlar utansın. Geri kabul anlaşmasını imzalayanlar utansın ne diyelim ? Diyecek şey çokta neyse...

1 3 Cevap Yaz
Ali Kırgız 27 Eylül 2021 10:22

Bu yabancılarda her yol var, herkesi iceri almayacaklardı. Bak Cemal Kaşıkçı cinayetini çabuk unuttunuz.

0 3 Cevap Yaz
Metin 27 Eylül 2021 10:21

Memleketi uluslararası suç işleme merkezine çevirdiler. Mesela taşı toprağı altın dedikleri istanbulu ele alalım; Her gün bir azeri bir rus mafyası veya çeçenler birbirleriyle hesaplaşıyor. Yada aynı ülkeden gelmiş pakistanlılar, peştunlar, afganlar alacak verecek meselesine hesaplaşıyor. Mesela bir cezayirli karısını kıtır kıtır kesiyor hemde acımadan.. Hergün yabancı nüfustan olanlar hırsızlık, gasp ve daha kötü olaylara karışıyor. Kimse de bunlara Hop ! Diyemiyor..

0 3 Cevap Yaz
Serhat Kağan 27 Eylül 2021 10:13

Yav kerem bey; Son yıllarda zaten İstanbulda işlenen cinayetlere dikkat etmediniz mi ? Çoğunluğu ya afgan afganı öldürüyor, ya ıraklı ıraklıyı parçalara ayırıp çekyata dolduruyor yada kaç bin km uzaktan buraya gelmiş bir mogadişulu bile cinayet işliyor. İstanbulda böyleyse, bu tip cinayetlerin diğer anadolu şehirlerine yayılmasıda normaldir.

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat