alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Bir kez daha ‘doğruyu’ tercih etmeliyiz

Ya Eskişehir? Bizim kentimiz her zaman olduğu gibiydi. Adalar, İsmet İnönü, Bağlar gibi caddelerde birbirinden renkli görüntüler oluştu. Yediden yetmişe çoğu Eskişehirli, yukarıda adı geçen caddelerde buluştu ve yeni yılı coşkuyla kutladı.

2 Ocak 2019 08:36
A
a
Dün de vurguladım…
Ekonomik darboğaz içerisinde geçirdiğimiz bir yıl geride kaldı, 2019 ise önceki yılı aratacak gibi görünüyor…

*

Böyle bir giriş yaptıktan sonra Eskişehir’e gelelim…

*

Türkiye’nin çoğu kentinde coşkulu yeni yıl kutlamaları gerçekleştirildi. Kutlamalar sırasında birçok kentte, istenmeyen olayların cereyan ettiğini söylemek zorundayım.

*

Ya Eskişehir? Bizim kentimiz her zaman olduğu gibiydi. Adalar, İsmet İnönü, Bağlar gibi caddelerde birbirinden renkli görüntüler oluştu. Yediden yetmişe çoğu Eskişehirli, yukarıda adı geçen caddelerde buluştu ve yeni yılı coşkuyla kutladı. Birbirini tanımayan insanlar bile, birbirine sarılarak 2019’u karşıladı. Sadece bu kentte yaşayanlar mı vardı kutlamalarda? Tabii ki hayır. Türkiye’nin birçok kentinden, yeni yılı kutlamak için kentimize gelen yurttaşlarımız da vardı. Ancak kimse kimseyi yadırgamadı, ötekileştirmedi; herkes birbirine omuz verdi ve bir anlamda umutlarını taşıdıkları 2019’a ‘hoş geldin’ dedi.

*

Tabi yeni yılın kutlandığı söz konusu caddelerde mitinglerde olabilecek düzeyde bir kalabalığın meydana geldiğini ayrıca vurgulamak istiyorum.

*

Tüm bunlar olurken, ciddiye alabileceğimiz tek bir olay dahi yaşanmadı.
Kimse öldürülmedi mesela…
Kimse bıçaklanmadı…
Kimse yuhalanmadı…
Kimse havaya ateş açmadı…
Kimse kimseyi taciz etmedi…
Kimse, Türkiye ve Eskişehir’in değerlerine aykırı eylem ve söylemde bulunmadı.
Vesaire…

*

Öyleyse bu durumun nedenleri olmalı. Şöyle sıralamak istiyorum: Çağdaş Eskişehir İnsanı seven Eskişehir Ötekileştirmeyen, saygı duyan; geri kalan 80 ilin insanını ve göçmenleri bağrına basan Eskişehir Sanatı ve kültürü yücelten Eskişehir Üniversite, eğitim, öğrenci kenti Eskişehir Turizm kenti Eskişehir Nasrettin Hoca’nın, Yunus Emre’nin, Sücaeddin Veli’nin kenti Eskişehir Sevginin başkenti Eskişehir

*

Yazımı şöyle sonlandırmak istiyorum: Eskişehir değişmeye ve dönüşmeye devam etsin ancak her zaman olduğu gibi ileriye doğru. Bu noktada hepimize büyük görev düşüyor. Kentimiz, bizlerin yaptığı doğru tercihlerle günümüzdeki halini aldı. O nedenle, “bu gurur hepimizin” diyoruz ve “bu gurur hepimizin” demeye devam edebilmemiz için, bir kez daha doğru tercihler yapmak durumundayız.

*

NOT 1: Yeni yıl kutlamalarında kentlimizin güvenliğini sağlayan ve canhıraş çalışan emniyet güçlerimize, başta İl Emniyet Müdürü Engin Dinç olmak üzere teşekkür ediyorum.
NOT 2: Eskişehir’in günümüzdeki konumuna ulaşması noktasında büyük emekler veren başta Yılmaz Büyükerşen olmak üzere, önceki ve hali hazırda görev yapan tüm belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
NOT 3: Şu havai fişekten vazgeçelim artık. Eskişehir’e yakışmıyor. Havai fişek atıldığı sırada yüzlerce kuş yanarak can veriyor. Sırf biz insanlar! eğlensin diye, yüzlerce can ölüyor. Anlatabildim mi!
1000
icon
Esnaf 2 Ocak 2019 17:59

Çok şükür Eskişehir,20 yıl önce büyükşehir için,10 yıl önce Tepebaşı için,geçde olsa 5 yıl önce Odunpazar için tercihlerini yaptı,gurur duyduğumuz bugünlere geldi.Belediyeler heykelden başka ne yaptı diyenler,şimdi utanıyorlardır ......

2 5 Cevap Yaz
aylin 2 Ocak 2019 17:25

Haklısınız Burhan Başkanın kıymetini bilelim ve katkılarını unutmayalım

4 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat