alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Bi terslik yok mu?

Son yıllarda özellikle savunma sanayi alanı başta olmak üzere 'yerli ve milli' üretim hassasiyeti yaşanıyor

14 Kasım 2018 09:19
A
a

Son yıllarda özellikle savunma sanayi alanı başta olmak üzere 'yerli ve milli' üretim hassasiyeti yaşanıyor. A'dan Z'ye her şeyimizi 'kendimiz' yapmak istiyoruz. Çok doğru bir hedef... Yerinde bir hamle... Yapanlardan eksik bir yanımız yok. Hatta 'fazlamız' olduğunu düşünüyorum. Bu hedef doğrultusunda, uçak, tank, tüfek, lokomotif, tramvay, helikopter, drone, insansız hava aracı ve otomobil yaptık, yapıyoruz. Çok güzel gelişmeler, gurur veren üretimler... Terslik nerede diyenleri duyuyorum! Tüm bu üretimler olurken bir yandan da özellikle tarım ve hayvancılık alanında dışa bağımlılık artıyor. Dün Deniz Çağlar Fırat'ın köşesinden Eskişehir'in son beş yılda canı hayvan ithalatının yaklaşık sekiz kat arttığını öğrendim. Uçak motoru yapan, lokomotif üreten, Sikorsky’ye parça üreten Eskişehir ‘inek’ üretemiyor! İthal ediyor... Hem de giderek artan miktarda... Tarım ve hayvancılığımız da ‘yerli ve milli’ olmalı...

Çakırözer ilk kez...
 

24 Haziran’dan sonra 100 Günlük Eylem Planı açıklanmıştı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Tek adam rejiminin 100 günü” başlığı altında bir rapor hazırladı.
İnternette tamamı okunacak raporda “16 yıllık AKP iktidarının devamı tek adam rejiminin 100 günü 10 Kasım Cumartesi günü doldu. Büyük vaatlerle 100 Gün Eylem Planı açıklanmış, yüzlerce hedef konmuş, binlerce proje sözü verilmişti. Ülkenin 100 günde geldiği duruma bakıldığında 16 yıllık beceriksizliğin sonucu ekonomik kriz daha da derinleşirken, projeler için kaynak dahi bulunamadı” gibi ifadeler var. Çakırözer’i ilk kez ‘bu kadar sert’ gördüm. Bildiğimiz, tanıdığımız ‘orta yolcu’ Çakırözer değil! Gazeteciliğin de verdiği deneyimle esaslı bir çalışma yapmış. CHP Genel Başkanı da Grup Toplantısı’nda o raporu referans alarak konuşma yaptı.

AK Parti'nin bazı aday adayları

 

  • Kendine güldürüyor
  • Teşkilatın enerjisini düşürüyor
  • Rakipleri gaza getiriyor
  • AK Parti’ye zarar veriyor “Kimse yok mu” dedirtiyor
  • “Yine mi siz” dedirtiyor
  • Facebook Aday Adayı gibi
  • Twitter Belediye Başkanlığına talip gibi
  • “Parası çok galiba” dedirtiyor
  • Dündar Ünlü’nün ilmek ilmek ördüğü süreci yerle bir ediyor

Protokol listesini saklayın

Bir mucize yaşanmazsa bir iki aya kadar Eskişehirspor’a veda edeceğiz! Artık sözlerin tesiri, yazıların karşılığı yok. Çığlıklar duyulmuyor. Şu aşama da yapılacak tek şey kaldı; Eskişehir Valiliği’nin resmi sitesinde PDF dosyası halinde bulunan protokol listesini bir yere kaydetmek. Ya da o listenin bir çıktısını almak. Bi şey olacağına, bi şey yapacağımıza değil. Elimizde dursun! Üç beş yıl sonra birileri ‘aaaa benim hiç haberim yoktu, niye bana haber vermediniz’ diyebilir. Bendeki, sendeki, ondaki kaybolabilir o nedenle bu liste herkeste olmalı.

Sıralı tam liste


Büyükşehir; Fikret Dönmez, Prof. Dr. Hasan Gönen, Altan Kaya
Odunpazarı; Ali Acar ve Yılmaz Altın
Tepebaşı; Ahmet Sivri, Hasan Tuç, Hasan Karakan
Alpu; Müjgan Tepe, Cengiz Filiz, Fehmi Yalçın, Erkan Var, Hasan Ay, Kemal Kaya, Mustafa Bandırma
Beylikova; Henüz aday adaylığı başvurusu yapan olmadı
Çifteler; Hatice Doyuk, Hüseyin Dinç, İlker Doğan, Cemalettin Doyuk, Ümit Yaşar Kara, Ahmet Sarı
Günyüzü; Üstün Baş Han; Vedat Çeliker, Selçuk Değer, Bekir Belceli,
İnönü; Sakine Parlar, Ahmet Erdemir, Ahmet Turan, Ali Erol, Tahsin Çelik
Mahmudiye; Hatice Çelik İlközen, Mustafa Arslan, Mustafa Darcan, Fazıl Yıldırım, Akın Karabayır
Mihalgazi; Mustafa Şen, Mürteza Karabaş, Ali Cebeci, Mustafa Şeref
Mihalıççık; Coşkun Yaşar Şengün, Bahadır Eren, Halil Sami Barış, Nurettin Kaba
Sivrihisar; Ömer Geyik ve Davut Özen
Sarıcakaya; Hüseyin Çam
Seyitgazi; Selahattin Çörez ve Yaşar Çorapsız
Not: Dün saat 15.00 sularında resmi başvuru yapan aday adayları böyle. Cumaya kadar müracaatlar olacak. Mevcut 10 belediye başkanından ‘aday olmayacağım’ diyen yok. O nedenle onları da aday adayı kabul edebiliriz. Öte yandan Volkan Doğan, İbrahim Yılmaz Kaynarca gibi bazı ilçe başkanları da ‘doğal’ aday adayı.

1000
icon
ozkan 15 Kasım 2018 08:29

sarıcakaya'dan Sn. Hasan Tahsin SÜRÜ'de aday adayı. Bilginize...

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat