alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Beyler bir dakika, Dündar Ünlü konuşuyor!..

Arif Anbar yazdı

27 Temmuz 2018 09:29
A
a
Beyler bir dakika, Dündar Ünlü konuşuyor!..

Dün kaleme aldığım “Zihni Çalışkan nasıl atandı” başlıklı yazım üzerine AK Parti İl eski Başkanı Dündar Ünlü aradı ve il başkanlığı atama sürecine ilişkin açıklama yapmak istediğini ifade etti.
 
*
 
MUSTAFA ATAŞ ARADI
Öncelikle il başkanlığı atama sürecinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’la görüşme yaptığını ifade eden Ünlü şunları söyledi:
“Mustafa Ataş iki buçuk hafta önce beni aradı. ‘İl başkanlığına geri dönme konusunda ne düşünüyorsun’ diye sordu. Ben de Sayın Teşkilat Başkanımıza kesinlikle dönüş yapmayacağımı, kesinlikle il başkanlığı görevine dönmeyeceğimi uygun bir dille söyledim.”
 
*
 
BIRAKILAN KOLTUĞA GERİ DÖNMEK ÇOK DOĞRU DEĞİL
Birçok partilinin il başkanlığına geri dönmesi konusunda teveccüh gösterdiğine de vurgu yapan Dündar Ünlü, şu ifadeleri aktardı:
“Bu süreç içerisinde birçok partilimiz il başkanlığı görevine geri dönmemi istedi. Ancak il başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde gerçekleştirdiğim işlerin farkında olanlar ve beni tanıyanlar, tekrar geri dönmeyeceğimi bilir. Kaldı ki bırakılan bir koltuğa geri dönmek benim prensiplerime göre çok da doğru değil.”
 
*
 
BÖYLE BİR ŞEY YOK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın, Dündar Ünlü’yü tekrar il başkanı yapabilmek için gayret gösterdiği iddialarına ilişkin de açıklama yapan Ünlü,
“Harun Bey beni istemiş, ben onu tekrar il başkanı olmak için aracı kullanmışım; böyle bir şey yok, böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Ben Sayın Teşkilat Başkanımızla görüşmüşüm ve kararımı bildirmişim, gerisi beni ilgilendirmiyor” diye konuştu.
 
*
 
 
NASİP
24 Haziran parlamento seçiminde milletvekili olamamasına ilişkin de konuşan Dündar Ünlü,
“Bu işlere nasip olarak bakmak lazım” şeklinde kısa bir demeç verdi.
 
*
 
ŞEHİRDE İYİ BİR İTİBARLA DOLAŞIYORUM
Siyasette her türlü ihtimalin olduğuna, siyaset yapan kişinin her türlü ihtimali kabullenmesi gerektiğine ve inanılan davaya her türlü zorluğa rağmen katkı verilmesinin lazım geldiğine vurgu yapan Ünlü, şu ifadelere yer verdi:  
Küslük yok. Çünkü ben hiçbir zaman siyaseti yaşam biçimi olarak görmedim. Siyaset benim yaşam biçimim değil. Ayrıca görevimi layıkıyla yapmanın da huzuru içindeyim. Bugün şehirde hamdolsun iyi bir itibarla dolaşıyorum. Bu bana yeterlidir.” 
*
 
ZİHNİ ÇALIŞKAN’I TEBRİK ETTİ
Son olarak Zihni Çalışkan’ın AK Parti İl Başkanı olarak atanmasına ilişkin konuşan Dündar Ünlü,
“Zihni Bey’i aradım tebrik ettim. İyi tanıdığımız iyi bildiğimiz bir arkadaşımız. Başarılı olacağına yürekten inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
 
*
 
Evet…
Dündar Ünlü’nün il başkanlığı atama sürecine ilişkin açıklamalarını okudunuz.
Samimi açıklamalar olduğunu ifade etmemiz mümkün.
Bu noktada AK Parti teşkilatının, Ünlü’nün tecrübelerinden faydalanması gerektiğini düşünüyorum.
Hele ki yerel seçime hızla giderken, Ünlü gibi deneyimli bir ismin, sürecin planlanması aşamasında aktif rol oynaması, AK Parti için ciddi bir kazanım olacaktır.
 
 
1000
icon
ömer 27 Temmuz 2018 11:31

Sayın Dündar Ünlüyü Büyükşehirde mi göreceğiz acaba?

8 7 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat