alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Belediyeler sınıfı geçti

CHP'li belediyelerin düzenlediği Tarımsal Kalkınma Zirvesi'ne iştirak eden Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri, beğeni topladı.

2 Ekim 2021 10:43
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

CHP'li belediyelerin düzenlediği Tarımsal Kalkınma Zirvesi'ne iştirak eden Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri, beğeni topladı. Boşuna dememişler, "Bir şeyin kıymetini, kaybedince anlarsınız" diye. Biz de millet olarak tarımın ne kadar önemli olduğunu, şu felaket dolu günlerde bir kere daha anladık. Ülkemizde – maalesef – planlı tarım diye bir şey yok. Ayrıca çiftçilerimizin hiç bir sorrunu çözülmüyor. Pahalı gübre, pahalı tohum, pahalı ilaçlar ve pahalı mazot, çiftçimizin belini büküyor. Buna küresel iklim krizini de eklediniz mi tamamdır.

Türkiye ilk defa kendi yiyeceğinin tamamını üretemez duruma geldi. Bir zamanların "Dünyadaki kendi kendine yetebilen 7 tarım ülkesinde biri" olan güçlü Türkiye'nin yerinde "Hasta Adam" var... Sadece geçen sene tükettiğimiz ekmeklik buğdayın 4'te birini dışarıdan almak zorunda kaldık. Allah bu milleti açlıkla imtihan etmesin.

Ancak enseyi de karatmamak lazım. Mesela Eskişehir'deki belediyelerin kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini görüyoruz.

Mesela Odunpazarı... Arıköy gibi, solucan gübre üretimi gibi ve boş arazilerin tarıma kazandırılması gibi önemli çalışmaları var.

Mesela Tepebaşı... Soğuk Hava Depoları, küçük baş hayvancılığa destek verilmesi, kadın üreticilerin hem üretimde hem de pazarlamada desteklenmesi gibi projelerin altında bu belediyeyi görüyoruz.

Ve elbette ki Büyükşehir Belediyesi... Manda'dan tutun koyun ve keçi teminine, tohum desteğine, ipek böcekçiliğinin canlandırılmasına kadar pek çok başarılı projeleri ile Türkiye'ye örnek oluyor.

Allah bize geniş ve bereketli topraklar bağışlamış. Ülkemizdeki su kaynakları – akılcı kullanılırsa – yeterli. İnsanımız çalışkan ve sabırlı. İnanın bu memleketi kötü yönetmek çok zor. Fakat biz zoru başarıyoruz. Neyse ki Eskişehir'de yerel yönetimler var. Onların sayesinde toprağın bereketi kaçmıyor bizim Eskişehir'de.

Siyasetin önemli ismiydi

Saadet Partisi'nin İstişare Kurulu Başkanı olan Oğuzhan Asiltürk 86 yaşında hayatını kaybetti. Kıbrıs Savaşı sırasında İçişleri Bakanlığı da yapan Asiltürk, Milli Görüş çizgisinin önemli bir ismiydi. Yokluğu muhakkak ki muhafazakar siyaset cenahında hissedilecektir. Oğuzhan Asiltürk aynı zamanda Saadet Partisi ve AK Parti arasında belli bir yakınlaşmaya da imza atmıştı. Hatta Saadet Partisi'nde Temel Karamollaoğlu'na karşı başkanlık yarışına gireceği de konuşuluyordu. Türk Siyasetine damgasını vurmuş bir kişiyi kaybettik. Ben arkasından eleştirilmeyecek politikacı tanımıyorum. Nihayetinde hepimizin hataları olur. Mühim olan bu dünyadan göçtüğünüz zaman arkanızdan hayır duası alabilmek. Allah rahmet eylesin...

AK Parti kaybetti İYİ Parti kazandı

AK Parti'nin ağır toplarından biri olan Faruk Acar'ın, partisinden ayrılarak İYİ Partiye geçmesi. Siyaset gündemine oturdu. Faruk Acar, AK Parti'nin seçim stratejilerinin belirlenmesinde çok önemli bir isimdi. Kim ne derse desin bir partinin 20 yıla yakın süreyle ve hem de tek başına iktidarda kalması başarıdır. Hatta mucizedir. Bu mucizede payı olan isimlerden biri olan Faruk Acar, Meral Akşener'in, "Gel birlikte çalışalım" önerisini kabul etmiş. Muhtemelen Saray'a çöreklenmiş ve kendi kendisine, "İletişim stratejisti" diyen kişilerden bıkmıştır. İYİ Parti için çok önemli bir kazanım. AK Parti için ise bir o kadar büyük bir kayıp.

15 Temmuz olayları sırasında şehit olan Erol Olçar'dan sonra, AK Parti çok önemli bir iletişimciyi daha kaybetti. Üstelik bu kayıp, çok rahat engellenebilirdi.

Ariman web reklam 2
1000
icon
Vatandaş 2 Ekim 2021 13:58

Tepebaşı belediyesi açık ara önde

2 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat