alexa
Fast Express tepe banner kampanya

AK Partililer endişe etmesin

Eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi, kent merkezinin nefes almasına neden oldu

7 Ocak 2021 09:27
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eski stadyumun yerine yapılan Millet Bahçesi, kent merkezinin nefes almasına neden oldu. Her zaman söylüyorum; Türkiye'de şehirlerimizin daha çok betona değil, daha çok yeşile ihtiyacı var. Bu yüzden apartman dikmek yerine ağaç dikmeye özen göstermeliyiz.

Elbette her kentin hassasiyeti ayrı. Ancak bizler Eskişehir'de çevre ile bütünleşik bir kentin tadını aldık. Bu saatten sonra kimse, "Bat-Çık yapacağım, Rezidans dikeceğim, AVM'leri kale burçları gibi serpiştireceğim..." diye halktan oy alamaz. "Park yapacağım, yeni yeşil alanları kente kazandıracağım" diyerek oy alır.

Anlaşıldığı kadarıyla Eskişehir Halkının bu hassasiyetinin Ankara'daki yetkililere anlatılmasında Milletvekilimiz Nabi Avcı'nın büyük katkısı olmuş. Kendisini tebrik ederiz. Bu arada Millet Bahçesi'nin hemen karşısındaki kütüphâne binası da ayrı bir teşekkürü hak ediyor. Bizim memlekette betona gösterilen saygı, yeşile gösterilmez belki ancak; kitaba hiç değer verilmez.

Halbuki dünyayı kitaplar değiştirir...

Bu arada bazı AK Partililer, "Biz iyi çalışıyoruz ancak halk bizim yaptığımızı bilmiyor" diye endişe ediyorlar. Endişeye mahal yok. Türk Milleti zekidir. AK Parti'nin yaptıklarının da yapamadıklarının da gâyet farkındadır...

 

Zamanında bırakacaksın arkadaş

Eski başkanlarımızdan Osman Taş göreve hızlı başlamış, Ediz Bahtiyaroğlu'nun annesine karşı  tutulmadığı için bizi utanç içinde bırakan sözleri yerine getirmek gibi bir dizi başarı göstermişti.

Hani derler ya, "Nasıl başladıysa öyle gidermiş" diye; işte koca bir yalandır o...

Eğer ki başladığı gibi devam edecek olsaydı, ne güzel olurdu. Nitekim Osman Taş yönetimi de önce sıkıntılar yaşamaya başlamış, sonra hiçbir çözüm üretememişti. Bunun üzerine Taş istifasını kamuoyuna açıklamıştı. Eğer ki Osman Taş o istifa kararının arkasında dursaydı, şimdi kendisinden çok daha başka bir şekilde bahsediyor olurduk. Ama böyle olmadı; Osman Taş, "Hani nerede istifa dilekçem?" diye mızıkçılık yaparak göreve devam etmek istedi.

Sözün özü; Zamanında bırakmayı bileceksin arkadaş...

Mustafa Akgören ve arkadaşları büyük bir özveriyle çalıştılar. Bana kalırsa kulübün şu anda içinde bulunduğu durumdan dolayı kabahatleri yok. Ancak camia onlara gerekli desteği vermedik. Elbette kadroyu sezon başında koruyamamak gibi hataları oldu yönetimin. Ancak parasızlıktan kaynaklanan bu sorunların çözümü kolay değil. Muhtemeldir ki yöneticilerimiz kişisel krediler almak pahasına kulübü ayakta tutmaya çalışmışlardır.

Osman Taş başkanımız gereksiz yere yönetimde kalma inadı yüzünden mutlaka çok üzülmüştür. Bildiğim kadarıyla şu anda kendisi Almanya'da. Kafası Eskişehir'den uzak olduğu için rahattır. Ancak biz geri kalanlar ise Eskişehir'de yaşamaya devam edeceğiz. Yani "Eskişehir'den uzaklaşayım, kafamı dinleyeyim" deme lüksü bizlerde yok.

Mustafa Akgören Başkanımız ve arkadaşlarının taraftarın gönlündeki yeri ayrıdır. Ancak galiba vakit geldi...

 

Arıman masaustu reklami
1000
icon
Hakan 7 Ocak 2021 12:17

Başkan adayı var mı?

4 3 Cevap Yaz
ess 7 Ocak 2021 10:51

sorun mustafa özerde dediler, alternatifiniz nedir dedik? cevap yok. istifa etti ve doğru dürüst hoca bulamadık. sorun ilhan varda dediler, alternatifiniz nedir dedik? cevap yok. istifa etti ve şu an kim gelecek belli değil. sorun futbolcularda dediler, alternatif sorduk? cevap yok. sorun yönetimde diyorlar, alternatif soruyoruz, cevap yok. kulübün sorunu ne hoca ne futbolcu ne de yönetim. tek sorun para. paranız yoksa falanca kişi şu kadar para versin, filanca şu kadar versin deme lüksünüz yok. adamlar size mi soracak parasını neye verip vermeyeceğini? bu şehrin sözde yorumcuları, çok bilmişleri konuştukları kadar para verseler sıkıntı kalmaz kulüpte. kayyum atansın. ee sonra? fk kurulsun. gerçi buna karşı değilim. ama kuracak kişi muhtemelen özeçoğlu kalitesindeki kişiler olmayacak. osman taş sebahattin tetik ayarında isimleri düşünün. kurulmaması daha iyi.

5 3 Cevap Yaz
korhancan 7 Ocak 2021 10:19

Vakti geldi de geçti bile!Kesinlikle Yönetim İstifa.

6 7 Cevap Yaz
Hikmet Aras 7 Ocak 2021 09:42

Millet Bahçesi güzel ama şu anda Eskişehir de daha iyileri var.Sazova parkı,Kentpark gibi.Bunlar açıldığı zaman da hiçbir tören yada tanıtım yapılmadı ama insanlarımız gezdi gördü ve takdir etti.Millet bahçesi betondan Eskişehir kamuoyu sayesinde kurtuldu ve Türkiye ye örnek oldu.Yeşil güzeldir.Ama gördüğüm kadarıyla sadece yeşil ve nefes alınacak bir yer olmuş.AKP icraatlarını yeterince tanıtamıyor deniyor.Demekki tanıtabilecekleri,halka direk hitap eden fazla birşeyleri yok.TEİ deki motor üretimi,Lityum üretimi gibi olaylar yerel Eskişehir halkına direk hitap etmiyor.

7 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat