alexa
Fast Express tepe banner kampanya

AK Parti Büyükerşen'e hak verdi

Eskişehirspor çok kötü durumda! Artık dibi gördük. 

1 Kasım 2019 08:18
A
a

Eskişehirspor çok kötü durumda! Artık dibi gördük. 

Bıçak kemiğe dayandı hatta kırdı geçti…
Borçlar… Silinen puanlar… Her gün yeni bir krizle güne uyanıyoruz.  Futbolcular da isyan bayrağını çekti…
Antrenmanlara çıkmıyorlar. Gerekçeler ortada!
Ne yedek forma var, ne yiyecek bir şey ne de duş alacak sıcak bir su! 
Herkes çaresiz!
Ve hiç kimsenin sesi maalesef çıkmıyor…
Eskişehirspor iyi durumdayken siyaseti kulübün içerisine sokanlar, adeta Eskişehir’in sevdasını bir siyasi parti gibi yönetenler şimdi ortalarda yok!
Ne diyordu AK Partililer, “Biz Eskişehirspor’a her zaman destek verdik vermeye devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen neden destek vermiyor?”
Büyükerşen kendisinden destek isteyenlere ve eleştirenlere şu yanıtı vermişti: “Eskişehirspor'un şirketleşmesi gerekiyor. Bunu defalarca söyledim. Dernek statüsünde olan profesyonel bir kulübün sürdürülebilir başarılar elde etmesi mümkün değildir. Para toplayarak, kampanya yaparak atılan her adım, sadece günü kurtarmaya, devleşen sorunları adeta halının altına süpürmeye benzer. Üzerine basa basa tekrar söylüyorum. Dernek statüsünde profesyonel futbol kulübü olmaz. Hiçbir şekilde maddi ya da sportif sorun çözülemez. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek, akıllı insan işi değildir. Ben rektörlük zamanımda da başkanlık zamanımda da, en güzel modelleri önerdim, teklif ettim. Hiçbiri kabul görmedi. O nedenle, bu yapı devam ederken, ben değil, hiç kimse bu sorunları çözemez”
Büyükerşen’in bu açıklamalarına tepki gösteren birçok AK Partili biliyorum. Sosyal medyada karalama kampanyaları, Büyükerşen’i kötülemeler falan filan…
Dün AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’dan Büyükerşen’i doğrular nitelikte açıklama geldi. Çalışkan’ın açıklamalarını okuyunca şok oldum diyebilirim. Sanki Büyükerşen’in açıklamasını okudum. Çalışkan Eskişehirspor için şöyle bir açıklama yaptı:  “Eskişehirspor bizim hassasiyetlerimizden biridir fakat dernek statüsüyle bu işin çözülmesi kolay gözükmüyor. Borçların yoğunluğu belli. Dernekle yönetilen kulüp mutlak suretle şirketleşmeli ve profesyonel yönetilmeli”
Demek ki neymiş aklın yolu bir! Eleştirmeden önce bir iş nasıl olur önce onu düşünmek gerek!
Çalışkan’ın bu açıklamasıyla Büyükerşen’e hak verdiğini söylemek yanlış olmaz.
Ancak ne yapılacaksa  artık bir an önce yapılsın… Yarın için her şey çok geç olacak! Açıklamalarla bu işler maalesef çözülmüyor.  İcraat lazım!

BİR FOTOĞRAF BİN HİKAYE

Bir fotoğraf bin hikaye 01 11 2019
Taraftarlar 21 Eylül’de  Adalar’da bulunan bir köprüye Osman Taş adına hazırlanan uçak bileti pankartını asmıştı. Pankarta “Good Bye” notu düşülmüş, bilette gidiş yönü ise Hamburg olarak belirtilmişti. Sosyal medyada yine bu fotoğraf dolanıyor taraftar bilette ısrarcı.

 
 

Dış güçlerin oyunu

 
Eskişehirspor Başkanı Osman Taş, kongre sonrası yurt dışı ve yurt içi sponsorların hazır olduğunu kulübe gelir getireceğini söylemişti. ES TV’de katıldığı 90+3 programında da Murat Dağtekin sordu: “Sponsor ne oldu başkan?”  Taş, yapılan anlaşmaları birilerinin bozduğunu söyledi. Bozan kim belli değil! Yani Eskişehir’den birileri Osman Taş’ın yurt dışı bağlantılarını bile bozacak kudrete sahipmiş… Kim bu anlaşmaları bozanlar? O kadar gücü olan kudretli kim varsa taraftarı daha fazla üzmesin de gelsin başkan olsun kulübü kurtarsın!   Masal dinlemekten de bıktık… Artık doğruları konuşalım… Böyle şeyler duyunca Yeşilçam’ın unutulmazlarından olan Neşeli Günler filmindeki Münir Özkul’un efsane repliği aklıma geliyor: “Atma Ziya”

 
ARMAMIZ YANİ KALBİMİZ İCRALIK
Bunu da gördük! İddialara göre eski başkan Mesut Hoşcan döneminde işe alınan, eski başkan Halil Ünal döneminde işten çıkarılan çalışanlar alacakları nedeniyle kulübün tescilli logosu için haciz işlemi yapıldığı  gündeme bomba gibi düştü. Bunu da gördük ne diyelim arma da icralık olduysa vay halimize….

 
SORUYORUM
Yine aynı soruyu soruyorum: Sel felaketinde mağdur olan çiftçilerin zararı ne zaman karşılanacak?
 

 
 
1000
icon
hasan can 12 Kasım 2019 18:59

eskişehir spor destekleyenler genelde asgari ücretle yaşayan kesim ağırlıkta.türkiyede tüm klüpler siyasi bir parti gibi yönetiliyor.lig öncesi hibe krediler vsvs.asla ve asla böyle gitmezdi. bizler göremedik Uefa gördü ve üzerine gitti.milyonlarca doları yabancı futbolculara kaptırdık. eee sonuç yine hüsran başarı yok elde var kocaman bir sıfır.tşıma suyunla değirmen dönmez. dernek olan klüpleredesteklenmemeli..

0 0 Cevap Yaz
Rıdvan 2 Kasım 2019 13:31

Kıymetli büyükşehir belediye başkanı 20 yıllık iktidarında bir sefer önayak olsunda şirketleştirsin o zaman bizde ayakta alkışlayalım

2 1 Cevap Yaz
Aliş 1 Kasım 2019 15:53

Şirketleşin demiş , canlarrrrrrrrr öneri yapmak kolayyyyyyy esas olan onu hayata geçirebilme gerçekliği . Abe agalar şirketleşince 200-250 trilyon borcu gökten gelecek ak sakallı dedemi ödeyecek . Bir şirketleşin dedi lafıdır gidiyor . O dediğiniz nasrettin hocanın dikenli tellerden yün toplayın darbı meselidir .

2 3 Cevap Yaz
Emre İnan 1 Kasım 2019 15:39

Zamanında Eti Eskişehirspor için güzel bir teklif vermişti ama rant sağlayanlar yüzünden bugün Eskişehirspor ne hale geldi.Eti ile tekrar irtibata geçilmeli bence

0 4 Cevap Yaz
DKC 1 Kasım 2019 12:24

İki yıl önce,bazı çok bilmişlerin gazına gelip,yazıklar olsun yılmaz hoca eskişehirspor yok oluyor diyenler.Ardından belediye önüne siyah çelenk bırakanlar,ne hikmetse malum partinin kapısına gidip aynı şeyleri yapamıyor. Yapamazlar,yaptırtmazlar. Bir insan taraftar olabilir,takım tutabilir.Fakat taraftarlık denen olgu,ikiyüzlülük ve karaktersizliği kendi içinde barındırmaz.Ben yılmaz hocanın yerine olsam,bende kılımı kıpırdatmam. Zira genelleme yapmak doğru olmaz,fakat takımı siyasi parti kurtaracak diye,menfaat için siyasi partiye yanlamak,sonrada istediği olmayınca 360 derece dönüp belediye başkanını günah keçisi ilan etmek ikiyüzlülükte zirvedir. Hadi gitsinler,şimdi çelengi malum partinin önüne koysunlar...

3 6 Cevap Yaz
Mustafa kelebek 1 Kasım 2019 11:23

Akp esk yönetimin yıllarca buyukersenle didişmesi hiçbir şey kazandırmayı bırak şehre büyük kayıplar verdi gelismeye katkı vererek te siyasi mücadele verseydiler çok mesafe alirlardi

3 5 Cevap Yaz
Basın 1 Kasım 2019 09:30

Şirketleşince ne olacak borçlarımI silinecek

6 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat